Jak ředit Sulku?

Jak namíchat Sulku

Hnojení sadby máčením před výsadbou – Sulka Extra v dávkování 50 ml / 1,25 l vody ( 100 ml / 2,5 l vody). Doba máčení 6-12 hodin. Nechat jen mírně zaschnout, aby zůstala sadba vlhká.

Jak hnojit Sulkou

Dávkování: Hnojivá zálivka min. 14 dní před výsadbou. Množství hnojiva k rozmíchání v 10-ti l vody ( dávka na 10 m2 půdy ): brambory: 10-12 ml, koštáloviny, cibule, cibuloviny: 12-15 ml, obiloviny: 8-10 ml, olejniny: 12-14 ml.

Jak používat Sulku

Sulka – K se používá jako půdní hnojivo a je určeno k doplnění konkrétních výživových složek významně ovlivňujících kvalitu pěstovaných rostlin. Sulka – K je vhodná také k moření česneku. Sulka – K má také vynikající účinky pro ošetření dřevin, vinné révy a ovocných stromů.
Archiv

Na co je dobrá Sulka

Sulka – K je kapalný sirný koncentrát obsahující 19 % polysulfidické síry, bezchloridový draslík a dusík. Je určená především pro základní hnojení půdy. Dále se tento koncentrovaný postřikový přípravek používá k ochraně rostlin proti houbovým chorobám a živočišným škůdcům.
Archiv

Kdy postřik Sulkou

Velmi důležitá je také teplota při aplikaci. Sulku použijte až tehdy, kdy venkovní teplota po tři dny za sebou překročí 15°C.

Proč mořit česnek

Proč mořit česnek Moření česneku před sadbou je podle zahrádkářů důležitý krok, který pomáhá ochránit rostliny před škůdci, jako je vlnovník česnekový či háďátko zhoubné, a také před houbovými chorobami. Ty způsobují žloutnutí listů, zkracování kořenů a napadení podpučí.

V čem mořit česnek

Dříve se k moření česneku velice často používal přípravek s názvem Sulka, který se dnes už ale nevyrábí. Existuje však řada alternativ, z nichž můžete vybírat. Sem patří přípravky Sulka New, Sulka K, Sulka Extra nebo Síra SK 520.

Jak dlouho mořit česnek Sulkou

Česnek můžete v tomto případě mořit těsně před výsadbou, a to máčením v roztoku Sulky s vodou po dobu 6 až 12 hodin. Jakmile pak česnek vyschne, sází se na vybrané stanoviště.

Jak ošetřovat ovocné stromy

Postřik provedený v odpovídajícím čase a správným způsobem je ideální prostředek na odstranění škůdců a chorob ovocných dřevin. Pěstitele broskvoní trápí úporná kadeřavost, které se zbavíme měďnatými přípravky jako Kuprikol 50, Cuproxat SC, Champion 50 WP nebo Funguran, případně sirnatým přípravkem Sulka.

Jak mořit česnek bez chemie

Moření česneku teplou vodou

Připravte si vodní lázeň, která bude mít maximálně 50 °C, a stroužky česneku do ní zhruba na 25 minut ponořte. Vodní lázeň by měla být účinná proti virům, bakteriím a plísním, takže se již nebudete muset obávat odumírání rostlin.

Jak namáčet česnek v sulce

Paličky česneku „rozebereme“ na jednotlivé stroužky a ty máčíme v předem připravené jíše. Následně je necháme oschnout na savém papíře nebo jemně osušíme ubrouskem. Ze škály přípravků pro moření česneku vybíráme následující: Sulka EXTRA: dávka 40 ml na 1 l vody, 6 – 12 hodin máčet.

Jak dlouho mořit česnek hřebíčkem a skořicí

rozložení sadbové paličky na jednotlivé stroužky (neloupané) výběr stroužků vhodných pro výsadbu. namočení do mořidla na potřebnou dobu (obvykle je to minimálně 10 hod)

Jak správně řezat stromy

Při kácení uděláme do kmene zářez ve tvaru V do poloviny průměru kmene, a to ze strany, kam má strom padat. Poté vyrazíme vyříznutý klín a strom podřízneme z druhé strany rovně, tedy rovným řezem kolmým ke kmeni stromu zhruba v polovině výřezu na druhé straně. Strom by poté měl začít padat sám, sotva se řezy spojí.

Kdy mořit česnek Sulkou

Dříve lidé nedali dopustit na moření Sulkou, která se dnes již nevyrábí. Existuje však řada alternativ, jako je Sulka Extra, Sulka New, Síra SK 520 nebo kombinovaný přípravek Zdravý česnek Plus. Česnek můžete v tomto případě mořit těsně před výsadbou, a to máčením v roztoku Sulky s vodou po dobu 6 až 12 hodin.

Proč se moři česnek

Bez certifikátu se může stát, že jen zakoupíme předražený konzumní česnek. Stroužky určené výsadbě je vhodné namořit proti houbovým chorobám. Máme – li podezdření na napadení sadby háďátky, česnek nevysazujeme, ani po moření, ale zlikvidujeme. Český česnek je vhodné sadit na tentýž záhon po 4-5 letech.

Jak dlouho nechat česnek v sulce

Dříve lidé nedali dopustit na moření Sulkou, která se dnes již nevyrábí. Existuje však řada alternativ, jako je Sulka Extra, Sulka New, Síra SK 520 nebo kombinovaný přípravek Zdravý česnek Plus. Česnek můžete v tomto případě mořit těsně před výsadbou, a to máčením v roztoku Sulky s vodou po dobu 6 až 12 hodin.

Jak Pokacet smrk

Pokud chcete pokácet smrk nebo borovici, musíte si vzít metr a nejprve si dotyčný strom změřit. Jestliže ve výšce 130 centimetrů jeho obvod nepřesáhne 80 centimetrů, můžete bez obav a povolení kácet. Když je však strom větší, neobejdete se bez povolení ke kácení. Nepočítejte však, že by šlo o formalitu.

Jak ošetřit řez stromů

Řezy ošetřujte, protože rány větší než tři centimetry jsou ideální vstupní branou pro stromové choroby. K ošetření použijte štěpařský vosk, speciální hojivý balzám, nebo alespoň k ochraně latexový nátěr. Dbejte na to, aby nástroje byly patřičně ostré, protože tak minimalizujete poškození v místě řezu.

Jaké stromy se mohou kácet bez povolení

Aktuálně lze zcela bez povolení kácet všechny dřeviny, které nejsou součástí významného krajinného prvku nebo stromořadí a mají ve výšce 130 cm nad zemí obvod kmene menší než 80 cm.

Kdy se může porazit ořech

Ořešák má poměrně měkké dřevo a tak jej silnější vítr může poškodit. Pokud se stal rizikem, tak je potřeba se ho zbavit a ideálně to udělat co nejdříve. V drtivé většině případů je jako správné období pro jakékoliv kácení určeno mimo takzvané vegetační období neboli především mimo měsíce intenzivního růstu a bujení.

Čím natřít řez

železné kovy (ocel, železo, litina) pro použití v exteriéru i interiéru. Nátěr je speciálně vyvinutý přímo na zkorodovaný kov, zajišťuje jeho aktivní ochranu proti korozi až na 8 let. Díky nové technologii DUALTECH je zaručená vysoká vodoodpudivost nátěru.

Čím Zatřít strom po řezu

Rány po řezu doporučujeme zamazat:bílou latexovou barvou + fungicid + růstový stimulátor.stromovým balzámem.štěpařským voskem.

Kdy můžu pokácet strom na svém pozemku

Kácení stromů lze provádět podle zákona číslo 114/1992 Sb. o ochraně přírody a krajiny, 8. odstavce, pouze v období takzvaného vegetačního klidu (od začátku října do konce března), nejlépe pak v období zimním, kdy již stromy spí a jejich pokácení je vůči nim samým nejšetrnější (usmrcujeme život).

Kdy se nesmí kácet stromy

V praxi se povoluje kácení nejčastěji od 1. listopadu do 31. března. Každý druh dřeviny dosahuje vegetace v jiné době a rovněž je nutné počítat s výkyvy počasí.

Jak omladit ořech

Řez podle délky přírůstků a průměru větví

Prvním jarním termínem vhodným pro řez (kdy nedochází k výronu mízy) je období, kdy jsou ořešáky narašeny a nové přírůstky dorostou do délky 3–5 cm. Tato doba je vhodná pro odříznutí slabších větví o průměru do 5 cm. Průměr větve měříme ve větevním kroužku.