Jak efektivne vycistit mikrovlnku?

Jak vyčistit spálenou mikrovlnku

Jak vyčistit mikrovlnku octem nebo citronem

Jedná se o jedlou sodu, ocet a citron. Do nádoby, která se hodí do mikrovlnky, nalijte díl vody a díl octu nebo pár plátků citronu. Zapněte mikrovlnku na maximální výkon a vařte tekutinu zhruba 5 minut. Výpary rozvolní nečistoty a ty pak můžete vytřít měkkým vlhkým hadříkem.

Jak vyčistit Zažloutlou mikrovlnku

V menší misce nebo hrníčku smíchejte vodu se dvěma lžícemi octu. Kdo touží přebít octové aroma, může přikapat trochu esenciálního olejíčku. Vložte do trouby a pusťte na pět minut. Po této době opatrně horkou misku vyndejte a vytřete mikrovlnku papírem nebo hadříkem.

Jak vyčistit nerez mikrovlnku

Ocet a pára

K ekologickému vyčištění vnitřku mikrovlnky smíchejte ½ hrnku octa a ½ hrnku vody. Směs zahřejte v mikrovlnné troubě až k varu. Vařte několik minut na nejvyšší výkon. Opatrně vyndejte a troubu vytřete hadříkem.
Archiv

Jak vyčistit mikrovlnku pomocí citronu

Velký citron nakrájíme na plátky a dáme do misky. Zalijeme vodou a misku umístíme do středu otočného talíře uvnitř mikrovlnné trouby. Nastavíme na střední ohřev a zapneme na 3 minuty. Jakmile mikrovlnka vypne, necháme ji zavřenou a počkáme pár minut, poté opakujeme znovu 3 minutový ohřev.
Archiv

Jak vyčistit mikrovlnku octem

Jak vyčistit mikrovlnku octem

Do hrnku vhodného do mikrovlnné trouby nalijte vodu s octem v poměru 1:1. V mikrovlnné troubě přiveďte roztok k varu a pak vařte cca 5 min na nejvyšší výkon. Octové výpary naruší nečistoty na stěnách mikrovlnky, kterou pak stačí vytřít měkkým vlhkým hadříkem.

Jak odstranit spáleniny

Skvrny po spáleninách, a stejně tak vodní kámen na stěnách hrnce odstraní kůra z pomeranče a citrónu, kterou zalijeme vodou a necháme 15–20 minut vařit. Podobný účinek byl také potvrzen u jedlé sody bikarbony a citrónové šťávy, které umí vyčistit postižené místo.

Jak vyčistit umělou hmotu

Pokud se tedy na plastu nově objeví zažloutnutí, jděte na něj s tekutým mýdlem, nebo mýdlem na praní. V obou případech by si měly složky s čerstvým zažloutnutím poradit. Mýdlo pak do skvrny zapracujte měkkým hadříkem, a poté opláchněte. Technický 30% peroxid vodíku je určený k čištění a bělení.

Jak vyčistit Zažloutlou lednici

Pro rychlé vyčištění otřete povrch nejprve vlhkým hadříkem z mikrovlákna a poté suchým. Když je špína trochu odolnější, vyzkoušejte alkohol. Na měkký hadřík naneste několik kapek alkoholu a skvrny jím potřete. Při čištění spotřebičů z nerezové oceli vždy otírejte po povrchu.

Jak vyčistit zašlý nerez

Kombinace sody a octa je prostředkem i na nejodolnější mastnotu a nečistoty. Povrch stačí posypat sodou, poprášit octem a nechat působit. Ocet se sodou reagují a rozpouštějí nečistoty. Pak stačí opláchnout vodou a použít utěrku z mikrovlákna.

Jak vyčistit mikrovlnku rychle a bez chemických prostředků

Do hrnku vhodného do mikrovlnné trouby nalijte vodu s octem v poměru 1:1. V mikrovlnné troubě přiveďte roztok k varu a pak vařte cca 5 min na nejvyšší výkon. Octové výpary naruší nečistoty na stěnách mikrovlnky, kterou pak stačí vytřít měkkým vlhkým hadříkem.

Jak otestovat mikrovlnku

Zda se pro ohřev v mikrovlnné troubě hodí, zjistíte jednoduchým a rychlým testem. Vložte talíř či misku dovnitř a zapněte ohřev na třicet sekund. Pokud zůstane nádobí studené, nebo jen mírně teplé, můžete si gratulovat. Pokud je naopak talíř horký, přikupte ještě pár kousků, které budou pro práci s mikrovlnkou sloužit.

Jak vyčistit mikrovlnku s grilem

Jak vyčistit mikrovlnku s grilem

Samotné topné těleso není třeba čistit, protože velký žár spálí zbytky jídel, které na něm ulpívají. Je třeba ale čistit horní stěnu mikrovlnné trouby nad topným tělesem. Opět použijte měkkou houbičku namočenou v teplé vodě a ideálně speciální čisticí prostředek.

Jak nahradit mikrovlnnou troubu

Kdo chce v kuchyni ušetřit místo a vzdát se jak mikrovlnky, tak klasické pečící trouby, může zvolit parní troubu kombinovanou s horkovzdušným ohřevem. Horký vzduch na závěr pečení vykouzlí zlatou křupavou kůrčičku, kterou pára sama o sobě vytvořit neumí. Pozadu ovšem nezůstal ani vývoj mikrovlnek.

Jak vyčistit nerez

Pro lesk nerezového nádobí nebo spotřebičů využíjte obyčejný ocet. Spotřebiče omyjte hadříkem namočeným v horké vodě a následně vyleštěte nerez hadříkem namočeným v octě a vytřete do sucha, tím získá svůj původní lesk. Otisků na nerezu se elegantně zbavíme navlhčenou utěrkou z mikrovlákna tzv. Švédskou utěrkou.

Jak odstranit Připálenou rýži

Téměř univerzálním pomocníkem v domácnosti je jedlá soda. Sáhnout po ní můžeme i v případě připálenin. Stačí na dno nádoby nalít 1-2 cm vody, nasypat několik lžic jedlé sody a krátce povařit. Pak už by neměl být problém nečistotu ze dna hrnce či pánve odstranit.

Jak obnovit zašlý plast

V boji se zažloutlým plastem vám pomůže i alkohol. Vyčistěte zažloutlou plochu pomocí měkkého hadříku a 80% alkoholu. Použít můžete konzumní líh, ale s lehčím zažloutnutím by si měla poradit i 70% vodka. Očistěte žlutou plochu alkoholem, který nanesete na čistý bavlněný hadřík a poté omyjte teplou vodou.

Jak vyčistit Zažloutlou gumu

Nezapomínejte na podrážku nebo alespoň na zažloutlou gumu, která lemuje podrážku. Na tu použijte zubní pastu a kartáček, pomalu s ním kružte po gumě a zbavte se všech nečistot. Nezapomínejte, že záleží nejen na způsobu čištění, ale i materiálu tenisek a druhu špíny.

Jak nejlepe vyčistit nerez

Povrch se vyčistí hadříkem nebo houbičkou s octem a suchým hadříkem doleští. Ocet odstraní i vodní kámen a kapky vody, takže je vhodným prostředkem, jak vyčistit nerezovou konvici. Kombinace sody a octa je prostředkem i na nejodolnější mastnotu a nečistoty. Povrch stačí posypat sodou, poprášit octem a nechat působit.

Jak opravit poškrábaný nerez

Rozleštění škrábanců

Nouzově si vystačíte i se starším zubním kartáčkem. S tím ale musíte být opatrní, abyste nevytvořili na povrchu nové škrábance. Pro rozleštění větších rýh je vhodné brusné rouno. To můžete použít jak pro manuální obroušení, tak i jako nástavec na úhlovou brusku.

Jak nejlépe ohřát rýži bez mikrovlnky

Rýži bychom měli ohřívat zásadně jen v páře, jinak ztrácí svoji přirozenou chuť. Dáme ji na sítko, které položíme nad hrnec s vroucí vodou, a zakryjeme pokličkou. Rýže by neměla přijít do kontaktu s vroucí vodou. Je ohřívána vlastně jenom párou.

Jak zdravě ohřívat jídlo

Škodlivé bakterie mohou přežívat a růst v teplotách od 5 do 60 stupňů [2], jídlo proto vždy ohřívejte na teplotu vyšší než 60 stupňů. Vždy platí, že byste je měli vždy ohřívat pouze jednou – ideálně ne příliš prudce, ale spíš pomalu a jen do požadované teploty. A nejde přitom jen o chuť.

Jak vycistit Spaleny nerez

Nerez vyčistíte pomocí tablety do myčky

Hrnec naplňte zhruba do půlky vodou a přidejte tabletu do myčky. Vodu v hrnci přiveďte k varu. Pak hořák vypněte, hrnec přiklopte pokličkou a nechte působit přes noc. Ráno čisticí roztok vylijte a hrnec umyjte vodou s běžným saponátem na nádobí.

Jak odstranit škrábance z nerezu

Na drobné škrábance postačí jako čisticí pasta na nerez bělicí zubní pasta nebo dětský olej. Stejným způsobem můžete oživit vzhled starších spotřebičů.

Jak se zbavit Pripalenin

Úplně nejjednodušší je posypat připáleniny solí (kterou má vždy a každý po ruce) a následně zalít horkou vodou. Nechte pořádně odmočit a k uvolnění odmáčené připáleniny použijte dřevěnou vařečku. Po odmočení by měla jít připálenina už snadno vyčistit za pomoci houbičky na nádobí.

Jak odstranit Připálený olej

Osvědčená metoda – na připálený hrnec platí odmočení

Nádobí jednoduše zalijete horkou vodou, přidáte saponát a necháte několik hodin či přes noc odstát. Většina připečených kousků vodu nasaje a uvolní se. K dočištění pak stačí použit houbičku a je hotovo.