Jak fungují body v tenise?

Jak se počítají body v tenise

Bodování Získá-li hráč bod, je stav 15:0; získá-li druhý, je stav 30:0; získá-li třetí, je stav 40:0; získá-li čtvrtý bod, vyhrává game (hru). Pokud je stav 40:40, tzv. shoda, nejbližší bod se počítá jako výhoda pro toho hráče, který jej získal.

Co je to gem v tenise

Pokud se nehraje na rozhodující bod, tak musí hráč vyhrát rozdílem alespoň dvou míčků, aby získal game. Pokud po shodě vyhraje jeden hráč a další míček druhý hráč je stav opět shoda.

Jak na podání v tenise

Samotná hra začíná podáním, které se provádí ze zadní základní čáry – baseline. Hráč, který podává si rukou nadhodí míček a udeří ho raketou dříve než dopadne na zem. Tento míček musí umístit, v případě že podává zprava, do levého soupeřova pole pro podání (čtverec za sítí na straně soupeře).
Archiv

Jak funguje tenis

Tenis je míčová hra, pod kterou si každý vybaví dva nebo čtyři hráče, kteří proti sobě stojí na obdélníkovém hřišti a snaží se za pomoci tenisové rakety odrazit tenisový míček na protější část hřiště.
Archiv

Co je to super tie break

Super tiebreak

Tradičně ve čtyřhře je hrán místo rozhodujícího setu často tzv. super tiebreak. Pokud je počet setů vyrovnán, pak namísto rozhodujícího setu následuje zkrácená hra, jejímž vítězem se stane ten, který jako první dosáhne deseti bodů. Své vítězství však musí stvrdit dvoubodovým rozdílem.

Z jakého jazyka je slovo tenis

Z anglického tennis, jež vzniklo kolem poloviny 14. století nejspíše ze starofrancouzského tenez! — „tumáte! “, imperativu slovesa tenir, používaného jako zvolání při podání míče.

Jak dlouho trval nejdelsi zapas v tenise

Tenisové znalce nepřekvapí, že absolutně rekordním zápasem je 1. kolo Wimbledonu 2010, kdy se utkal John Isner s Nicolasem Mahutem. Tento zápas celkem trval neskutečných 11 hodin a 5 minut a byl rozdělen do 3 hracích dnů.

Jak držet raketu při podání

Raketu na servis musíme chytnout jako kladívko při zatloukání hřebíku nebo mírně na bekhand. Díky tomuto držení budeme schopni dát míči rotaci a také více energie.

Jak má být vysoká síť na tenis

Tenisový dvorec má obdélníkový tvar a rovný povrch. Tenisové hřiště je dlouhé 23,77 m a široké 8,23 m. Kurt je uprostřed rozdělen sítí zavěšenou ve výšce 0,914 m (měřeno uprostřed), na okraji kurtu má síť výšku 1,07 m. Při čtyřhře je pro hru využíváno postranní rozšíření kurtu.

Kdo podává po tiebreaku

Popis tiebreaku

Po stavu 6–6 na hry v setu podává jeden (první) bod hráč, na němž je řada, pak se servis hráčů střídá po každých dalších dvou bodech. Po každých šesti bodech dochází k výměně stran kurtu (6, 12, případně 18…).

Co to je forhend

Forhend (anglicky: forehand) v tenisu je jeden ze základních úderů, jímž hráč zasahuje míč po odrazu od země na pravé polovině těla (u praváků, na levé polovině u leváků). Forhend je úderem i v dalších míčových sportech např. v badmintonu, squashi nebo stolním tenisu.

Jak na forhend

zasahovat míček včas a před tělem je klíčové, aby Váš forehand létal tam, kam chcete, aby měl správnou rychlost, abyste dokázali míček kontrolovat zápěstím (za tělem toho moc nevymyslíte), abyste byli schopní zahrát všechny směry a úhly forehandu.

Jak se hraje čtyřhra v tenise

Taktika čtyřhry – podání a příjem podání

Ve čtyřhře se používá většinou krátkého podání směřujícího ke středové čáře nebo eventuálně postranní čáře pro čtyřhru s cílem přinutit soupeře, aby zahrál první return směrem nahoru. Jako alternativu překvapení lze použít podání přehozením přijímajícího hráče (swip servis).

Jak se hraje tie break

Co je super tie break

Jak se píše anglicky 0

Pro nulu máme v angličtině výrazy ZERO, NOUGHT, OH, NIL a další.

Světový žebříček tenistů: aktuální tenisový žebříček muži – ATP

Aktuální ATP žebříček pro dvouhru a čtyřhru (k 17. 7. 2023)