Jak dát věci do second handu
Co je důležité Důležité jsou kontaktní údaje o Vás – jméno, příjmení, adresa, telefon, email, bankovní spojení, případně další důležitý údaj. Než oblečení odešlete k výkupu, je zapotřebí se s námi dopředu spojit (emailem, telefonem). Oblečení k přepravě zabalte tak, aby se nepoškodilo, nejlépe do krabice.
Archiv
Proč nakupovat v second handu
Nakupováním v second handu se naučíte rozeznat skutečnou kvalitu oblečení. Nákup nošeného oblečení snižuje náklady na výrobu a omezuje nesmyslné hromadění šatstva. Pokud šaty hodíte do koše, už se nebudou moci znovu použít. Místo toho můžete nepotřebné oblečení například darovat lidem v nouzi.
Proč nakupovat z druhé ruky
Často v bazarech a second handech najdete věci, které mohou být staré a vzácné, originální a hodnotné tak, že už třeba nikdy nebudete mít možnost si něco podobného pořídit, nebo to vůbec na trhu sehnat. Důležitý aspekt je také ekologický, protože šetříte náklady. Ať tak či tak, nákup z druhé ruky je dobrý nápad.
Kde sehnat věci do Sekace
Prodej to! Všechny známe online tržiště Vinted, kde se dají sehnat opravdu skvělé kousky. Podobně fungují i různé facebookové prodejní a swapovací skupiny. Další alternativou je komisní prodej v kamenné prodejně (pro Pražačky tu, tu, tu a tu).
Jak si zařídit second hand
Záleží, jak to chceš pojmout – pokud ve velkém tak si určitě musíš založit živnostenský list (přihlásit se ke zdravotnímu a sociálnímu poj.), mít vyhrazené prostory – prodejnu a sehnat si dobrou účtetní, která se ti bude starat o papíry.
Co s oblečením které nenosím
Staré oblečení, které už něco zažilo, můžete vyhodit do speciálního kontejneru na textil. Z těchto kontejnerů se oblečení protřídí a následně poputuje například na charitu, do second handů nebo se zrecykluje. Oblečení, které dáváte do kontejnerů, by mělo být vždy suché, čisté a zabalené v tašce nebo pytli.
Jak nakupovat v sekáči
V prvé řadě si ujasněte, do jakého sekáče půjdete: zda-li to, co hledáte, najdete spíše ve výběrovém sekáči, nebo tradiční “hrabárně“. Ve výběrových sekáčích najdete třeba devadesátkové barevné šusťákovky, retro levisky, nebo slavnostní šaty. Do hrabárny pak zamiřte pro základnější kousky, jako trička a košile.
Kam vyhodit spodní prádlo
Nevhazujte vyloženě obnošené kusy šatstva, roztrhané, znečištěné nebo jinak znehodnocené kusy nebo spodní prádlo. Ty vhazujte do směsného odpadu!
Co s oblečením po zemřelém
Nechtěné kousky můžete donést i do second handů a dobročinných obchodů, které je využijí k prodeji. Darováním svého oblečení obchůdku Restart Shop podpoříte služby pro mládež, darujete-li je dobročinnému obchodu Sue Ryder, poputují peníze z prodejů na financování podpory péče o seniory.
Kde prodávat oblečení na internetu
Vhodné kanály, jak prodat přebytečné věci jsou Facebook Marketplace, Sbazar.cz nebo Bazos.cz. Musíte být ovšem připraveni na pár hovorů a případně dohadování o ceně. Tyto kanály fungují nejlépe a také zde máte největší šanci na úspěch.
Jak začít podnikat s oblečením
Můžete se obrátit na Založení s.r.o., kde vám spolehlivě a rychle společnost založíme. Založení obchodu s oblečením není levnou záležitostí. V oblasti módy musíte utrácet peníze, abyste další vydělali. Pravděpodobně si budete muset půjčit peníze na financování svého podnikání prostřednictvím podnikatelského úvěru.
Kam s oblečením pro Ukrajinu
Jak pomoc Ukrajincům u nás, kam je odkázatČeský červený křížMinisterstvo vnitra.Ministerstvo zahraničních věcíVelvyslanectví Ukrajiny v České republice.Člověk v tísni.Nadační fond pomoci.Post Bellum.Charita České republiky.
Kam dát Nosene věci
DarujteRe-use centra.Daruji za odvoz.Nadační obchody.Veřejné skříně, lednice a knihobudky.Knihovny věcíSdílené dílny.
Kde darovat boty
Poslední štace bot – sběrný dvůr
No a zničené boty, prošoupané a bůhvíjak odepsané, patří ideálně na sběrný dvůr. I vaše stařičký polorozpadlý kecky si zaslouží důstojný konec. Třeba se přemění na teplo a energii.
Kam volat při úmrtí doma
Zaopatřením mrtvého lidského těla se rozumí jeho umytí, oblečení do šatů či rubáše, uložení do rakve a konečná úprava. Při úmrtí doma, mimo zdravotnické zařízení: Zavolejte praktického lékaře nebo Lékařskou službu první pomoci, popřípadě Zdravotnickou záchrannou službu.
Co když nemám peníze na pohřeb
Co když na pohřeb nemám peníze Není vaší povinností pohřeb zařizovat ani jej platit. Pokud do 96 hodin od úmrtí nesjednáte pohřeb, přechází tato povinnost na obec. Ta má ze zákona povinnost zajistit důstojný pohřeb a pietu.
Co se prodává nejvíce
Nejčastější sortiment e-shopůOblečení a doplňky 19 %Dům a zahrada 13 %Potraviny 8 %Dětské zboží 6 %Elektronika 5 %Ostatní 47 %
Kde nejlépe prodat věci
Vhodné kanály, jak prodat přebytečné věci jsou Facebook Marketplace, Sbazar.cz nebo Bazos.cz. Musíte být ovšem připraveni na pár hovorů a případně dohadování o ceně. Tyto kanály fungují nejlépe a také zde máte největší šanci na úspěch.
Jak si vytvořit vlastní značku
Výběr značky, pod kterou budete své výrobky prodávat, může být docela oříšek. V ideálním případě by totiž značka měla splňovat marketingové požadavky, jako je zapamatovatelnost apod., a současně by měla umožňovat pod tímto názvem založit společnost, registrovat ochranou známku a doménu.
Jak si založit vlastní obchod
Jak začít s online podnikáním Pro založení internetového obchodu potřebujete minimálně živnostenský list, čili oprávnění k výkonu činnosti. Dobrou zprávou je, že maloobchodní prodej není živnost, u které byste museli doložit jakoukoliv odbornost. OSVČ pak může začít podnikat v podstatě ihned po založení.
Co darovat na Ukrajinu
Přispět můžete například plenami, vlhčenými ubrousky, zásypy, dětskou výživou, kojeneckými lahvemi, ale i hračkami nebo dětským oblečením.
Jak Cesko pomaha Ukrajině
Pomoc obsahující obvazy, gázu či chirurgické šicí materiály připravilo Ministerstvo vnitra ve spolupráci s Fakultní nemocnicí v Motole. Kamion s pomocí na Ukrajinu opět dovezl Český červený kříž. Ve spolupráci s Fakultní nemocnicí v Motole byl sestaven i další balíček, a to na základě seznamu od ukrajinské ambasády.
Kdo daruje oblečení na miminko
Jednou z možností je darovat věci do některého z ústavů či institucí pro děti bez rodičů a domova nebo organizacím, které se starají o matky v nouzi. Kromě toho na Facebooku existuje mnoho skupin, kde je možné oblečení nabídnout. Také kojenecký ústav oblečení s radostí přijme.
Kam s přebytečným nádobím
A co s nepotřebným kuchyňským nádobím a náčiním Z dobročinných obchodů můžete nádobí a kuchyňské náčiní donést do obchodu Domova Sue Ryder, Cesta domů nebo obchodu MOMENT ČR. Keramiku, sklo a porcelán můžete darovat v obchodech nadace Veronica, hospice Jordán, Dobroděj či Naděje.
Co se děje s tělem po pohřbu
Popel se poté předává ve speciální schránce — urně — příbuzným. Pokud si přejete uložení urny, je možné ji uložit v kolumbáriích, urnových sklípcích nebo hrobech. Urnu s ostatky vašeho blízkého můžete uložit i jinde, třeba také u vás doma. Popel zesnulého je možné rozprášit.