Jak funguje In Karta ČD?

Co je In Karta ČD

In Karta je bezkontaktní čipová karta Českých drah standardu Mifare DESFire EV1 (dle ISO 14443). Vzhledem a velikostí připomíná běžnou bankovní platební kartu. Do čipu karty lze pomocí čtečky zapisovat a číst data pomocí speciálního SW a bezpečnostního prvku SAM modulu.

Jak dlouho platí In Karta

Nosič In Karta platí 10 let (u starších karet 6 let), aplikace na něm může platit i dobu kratší, dle vašeho výběru zákaznické aplikace. Po skončení platnosti aplikace je možné nechat nahrát na In Kartu další aplikaci.

Na co je In Karta

Svoji In Kartu v mobilu můžete ukázat průvodčímu i na libovolném jiném telefonu nebo tabletu, kde je nainstalovaná aplikace Můj vlak a přihlásíte se svým účtem, což se může hodit třeba při zapomenutí nebo ztracení telefonu. Součástí In Karty v mobilu je také sleva RAILPLUS pro cesty do zahraničí.

Jaká In Karta se vyplatí

Pořiďte si In Kartu a cestujte o polovinu levněji! S aplikací IN 50 získáte až 50% slevu na jízdenky a další výhody. Pokud vlakem cestujete často nebo pravidelně dojíždíte, nákup aplikace IN 50 se vám určitě vyplatí. Sleva IN 50 je vhodná také pro aktivně cestující důchodce do 65 let.

Jak pouzivat In Kartu

Namísto průkazové fotky stačí vyfotit při registraci selfie a při prvním použití virtuální kartu aktivovat prokázáním dokladu. Dál už cestující vůbec doklad nemusí používat, stačí mít VIK v mobilu.

Jak si dobít In Kartu

Aktivace a dobíjení (kreditování EPIK)

Aktivaci EPIK lze provést pouze vkladem hotovosti v Kč nebo platební kartou, je-li tato služba u dané přepážky poskytována (stanice umožňující platbu platební kartou). Je také možné provést dobití účtu EP v e-shopu ČD a tím současně provést aktivaci EPIK.

Jak autorizovat In Kartu

Pro nové držitele virtuální In Karty je po vyplnění několika údajů a potvrzení věku potřeba ještě In Kartu autorizovat u průvodčího. Autorizace probíhá pomocí QR kódu, který se zobrazí v aplikaci, a předložením osobního dokladu pro kontrolu údajů.

Jak dlouho trva vyrizeni In Karty

2 měsíce ode dne podání žádosti a současně může být stanoven i dříve, než skončí platnost aplikace na původní In Kartě.

Jak zalozit In Kartu

Vytvoření In karty je snadné, stačí nahrát fotografii, zadat datum narození (tady pozor, prý nejde změnit) a až pojedete vlakem, předložit průvodčímu doklad totožnosti a nechat si údaje a fotku autorizovat.

Jak používat In Kartu

Namísto průkazové fotky stačí vyfotit při registraci selfie a při prvním použití virtuální kartu aktivovat prokázáním dokladu. Dál už cestující vůbec doklad nemusí používat, stačí mít VIK v mobilu.