Jak funguje Power Query?

Jak přidat Power Query do Excelu

Power Query je technologie integrovaná v Excelu a dalších produktech Microsoftu, která vám pomůže formovat vaše data. V Excelu vyberte na pásu karet kartu Data a zobrazte skupiny Získat & Transformovat data a dotazy & připojení .

Co je editor Power Query

Editor Power Query představuje Power Query uživatelské rozhraní, ve kterém můžete přidávat nebo upravovat dotazy, spravovat dotazy seskupením nebo přidáním popisů k krokům dotazu nebo vizualizovat dotazy a jejich strukturu v různých zobrazeních.

Jak získat Power Query

Kde najdu Power Query V Excelu 2016 je nástroj Power Query součástí instalace a ikony tohoto nástroje najdete na kartě Data ve skupině Načíst a transformovat.
Archiv

Co je Microsoft Query

Pomocí Microsoft Query můžete zobrazit a změnit dotazy, které začnete vytvářet v Průvodci dotazem, nebo můžete vytvářet nové dotazy bez použití průvodce.

Co je Excel Power Query

Pomocí Power Query (v Excelu označovaného jako Získat & transformací) můžete externí data importovat nebo připojit a pak tato data tvarovat, například odebrat sloupec, změnit datový typ nebo sloučit tabulky tak, aby vyhovovaly vašim potřebám.