Jaký hřeben je nejlepší?

Jak si vybrat hřeben

Máte-li jemné a rovné vlasy, pak oceníte kartáč s měkčími štětinami. Máte-li vlasy delší, po umytí hlavy vždy použijte hřeben s řídkými a silnějšími zuby. Obvykle platí, že čím delší vlasy máte, tím větší průměr by měl kartáč mít. Na krátké vlasy použijte hřeben se slabšími zuby a s menšími rozestupy.
Archiv

Jaký kartáč na foukání vlasů

Kulaté kartáče jsou všeobecně ideální volbou pro tvarování při foukání, k vyhlazení, k tvorbě vln i pro zvýšení objemu vlasů.
Archiv

Jaký hřeben na mastné vlasy

Kartáč s kančími štětinami – výborný pro péči o mastné vlasy

Kartáče s kančími štětinami jsou skvělé na mastné vlasy. Štětiny odvádějí mastnotu a při pravidelném a dlouhodobém používání budou vaše vlasy krásně lesklé.

Jaký průměr kulatého kartáče

Kulaté kartáče

U kulatého kartáče vybíráme podle délky vlasů a požadovaného tvaru finálního účesu. Všeobecně platí čím kratší vlasy tím menší průměr kartáče. Menším průměrem kartáče u delších vlasů docílíte intenzivnějších vln a při použití většího průměru jsou vlasy jen lehce zvlněné nebo jsou jen podtočené konce.
Archiv

Jak často měnit hřeben

Hřeben byste měli čistit jednou týdně a jednou za rok jej vyměnit. Pokud máte hřeben na vlasy s přírodními štětinami, nový byste si měli kupovat každých 7 – 10 měsíců.

Jaký průměr kartáče na vlasy

Průměr je měřen od středu, bývá 1-6 cm. Čím delší vlasy, tím lépe se vám bude s větším průměrem pracovat. Pokud máte tvrdé vlasy, raději zvolte kartáč s řidšími štětinami.

Jak vybrat hřeben na vlasy

Pro výběr platí, že čím delší a hustší vlasy máte, tím větší zuby s širším rozestupem by měl hřeben mít – nebude tak hrozit zacuchání a bolestivé vytrhání vlasů. „Pokud máte velmi krátké až krátké vlasy, můžete pak sáhnout po hřebenu se zuby více u sebe,“ radí kadeřnice Iva Borovská.

Jak si udělat foukanou

Směřujte fén kolmo na kartáč a pomalu ve směru růstu vlasů – tedy od kořínků ke konečkům prosušte jednotlivé prameny. TIP: Nedržte fén a kartáč křečovitě a mějte uvolněné prsty a zápěstí. Pro lepší orientaci foukejte před velkým zrcadlem a při foukání zadních částí se lehce nahněte.

Jak dostat prach z hřebenu

Do umyvadla nebo větší misky napusťte horkou vodu. Přidejte pár kapek šamponu se šetrným složením a vodu protřepejte, abyste vytvořili pěnu. Umístěte kartáč do vody tak, aby byl zcela ponořen. Nechejte kartáč 5 minut odpočívat ve vodě a poté s ním důkladně zatřepejte, abyste z něj odstranili veškeré nečistoty.

Jak vydezinfikovat hřeben

V misce smíchejte teplou vodu s 1 lžičkou jedlé sody. Kartáč namočte do misky a nechte ho v ní po dobu asi 20 minut. Poté kartáč vyjměte, důkladně ho opláchněte a nechte proschnout položený na ručníku.

Kde koupit hřeben

V dm online shopu najdete kvalitní hřebeny a kartáče na vlasy pro všechny typy vlasů od oblíbených a prověřených značek jako jsou PARSA BEAUTY a ebelin.

Jak si Navlnit vlasy fénem

Vlasy si rozdělte do pramenů podle toho, zda chcete mít lokny tenčí nebo objemnější. Svažte je gumičkou a nahoře sepněte sponou. Prameny pak jeden po druhém odebírejte a natáčejte na kulmu od hlavy ke konečkům, teplo nechejte působit asi deset sekund. Více ne, aby se vlasy nepoškodily.

Jak zpevnit účes

Použijte tužidlo. Pomůže vám zpevnit účes a udržet ho v dobré kondici delší dobu. Tužidlo aplikujte od kořínků až po konečky – pouze v jemné vrstvě. Pro jemné vlasy se hodí přípravek s jemným tužícím efektem.

Čím čistit hřeben

Namočte kartáč do mýdlové (v tomto případě šamponové) vody a důkladně vyčistěte zejména prostor mezi štětinami. Tip: Použít můžete starý kartáček na čištění zubů. Na závěr kartáč či hřeben opláchněte vlažnou vodou, opatrně otřete čistým hadříkem, umístěte na čistý ručník a nechte vyschnout.

Jak vyčistit hřeben soda

V misce smíchejte teplou vodu s 1 lžičkou jedlé sody. Kartáč namočte do misky a nechte ho v ní po dobu asi 20 minut. Poté kartáč vyjměte, důkladně ho opláchněte a nechte proschnout položený na ručníku.

Jaký kartáč na jemné vlasy

Pro vlasy jemné a rovné doporučujeme husté měkké štětiny. Na styling ty s kulatou hlavicí. Husté vlasy se snadněji cuchají, potřebují proto štětiny silnější a řidší. Pro styling je opět nejlepší kartáč kulatý, ale pro občasné pročesávání postačí i ten plochý.

Jak vyfoukat vlasy přes kulatý kartáč

V jedné ruce držíte kulatý kartáč, v druhé fén. Tu část vlasů, na které zrovna pracujete, vždy vezměte zespoda hned u kořínků na kulatý kartáč. Fén s úzkým nástavcem přiložíte seshora a postupně pojedete s fénem i kartáčem směrem dolů. Vlasy přitom můžete směrovat směrem ven nebo dovnitř – to závisí na vašem střihu.

Jak si udělat přirozeně vlny

Na suché vlasy nastříkejte mořskou sůl, vlasy si rozdělte na dvě poloviny, z každé z nich vytvořte dva prameny, které do sebe zamotáte a žehličkou na vlasy je perfektně vyžehlíte. To stejné opakujete na druhé půlce vlasů. Po rozmotání máte perfektní plážové vlny.

Jak natocit vlasy aby Drzely

Vlasy rozdělte do několika pramenů, které pak sepněte skřipci. Ponechejte volný pramen na zátylku, který nakulmujete jako první. Vlasy natáčejte od konečků směrem k hlavě. Až budete mít hotovou spodní vrstvu, uvolňujte další prameny a postupujte stejně, dokud nenatočíte všechny vlasy.

Co je fixace vlasů

Lak na vlasy

Laky na vlasy jsou určeny k finální úpravě účesu. Pomáhají odolat vlhkosti, statické elektřině, dodávají vlasům objem a dlouhotrvající tvar. Jsou vyráběny s aerosolem (sprej) anebo bez něj (v pumpičce). V obchodech naleznete různé stupně fixace.

Co se dá použít místo laku na vlasy

Tělová másla nebo krémy s čistě přírodním složením tak můžete bez problémů použít i pro péči na vlasy. Skvěle to funguje například pro péči o konečky a při uhlazení vlasů, které pak lépe drží účes, a lak na vlasy ani nebudete potřebovat.

Co udělat pro větší objem vlasů

Základem objemu je šampón a kondicionér, určené pro dosažení většího objemu. Šampón i kondicionér by měly mít lehké složení, které vlasy nezatíží, ale pozvedne. Správné mytí spočívá v optimálním množství šampónu. Mnoho šampónu stéká po vlasech, a proto je lepší menší množství a mytí zopakovat.

Proč si fénovat vlasy

Vlasy je potřeba fénovat po každém mytí, je to totiž pro ně zdravé! Pokožka hlavy se nezapařuje, nemnoží se na ní bakterie a plísně. Délky jsou chráněné, vlas nezůstává ve své zranitelnější podobě, jako když je vlhký a otevřený, ale správným vysušením se uzavře a předchází lámání.

Jak na to aby Vydrzely vlny

Pro výraznější vlny pohybujte žehličkou pomaleji. Poté si vlasy prohrábněte prsty a trochu je načechrejte. Pro trvanlivost účesu zafixujte lakem na vlasy. V případě vyšší vlhkosti vzduchu doporučujeme použít ochranný sprej proti vlhkosti.

Co použít místo laku na vlasy

Chybí vám lak nebo gel na vlasy

Co použít Tělové máslo, mléko nebo krém. Jak to funguje Pokud používáte bezoplachovou péči na vlasy, třeba vlasový krém nebo olej, tak ve složení určitě najdete spoustu přírodních složek, které se používají i při péči o tělo.