Jak hnojit túje?

Jak se hnojí túje

Thuje hnojíme 1x do roka hnojivem na jehličnany (zahrádkářské obchody). Hnojíme začákem vegetace – květen. Můžeme je ale přihnojovat i na podzim. Doporučená hnojiva: Lignohumát, Hortilon Premium (okrasné dřeviny), Hořká sůl, Cererit …
Archiv

Kdy se můžou hnojit túje

Hnojit je dobré začít až přibližně po dvou měsících. Hnojivo by mohlo poškodit kořeny. Nejvhodnější období na hnojení je od jara až do začátku podzimu. Doporučeno je hnojit jednou ročně, maximálně dva.
Archiv

Jak často se hnojí túje

Pokud zakoupíte thuje s zemním balem, hnojivo přidávejte až po 3 měsících. Ranní vláha, zalévání a deště rozpustí hnojivo a pozvolna bude mít rostlina živiny. Hnojíme 2x ročně – podle návodu na obalu.
Archiv

Co nesnáší túje

Kromě túje si to nechá líbit i habr nebo ptačí zob. Smiřte se ale s tím, že stříháním se ochudíte o případné květy vysazených keřů, takže o barevnosti ani proměnlivosti nemůže být řeč, ať už pro zeď zvolíte cokoli.

Jak škodí túje

Túje jsou totiž extrémně žíznivé jehličnany. Na suchém pozemku, kde moc neprší, se s ostatními rostlinami porvou doslova o každičkou kapku. Kdo je někdy sázel, prý si mohl všimnout kromě kotevních kořenů i té jemné a husté sítě tenkých kořínků, pomocí které získávají každou vodu, kterou mohou.

Jak urychlit růst tújí

Nelitujte poškozených kořenů, keře a stromy si rychle vytvoří další, které je pomohou lépe ukotvit v zemi a dodají jim potřebnou sílu pro následný růst. Takové rostliny se i mnohem lépe adaptují, neboť dokáží vodu a živiny z okolní zeminy využít skutečně na maximum.

Jak se zbavit túje

Tůje bych seřízla aby nebyly tak vysoké, za ně dala pískoviště, trampolínu, domek, bazén, prostě plochu bez záhonů. prý pomáhá čistě ekologický způsob zalít je vařící vodou…. Roundup zabere.

Proč hnědnou Thuje

Příčin hnědnutí a zasychání tují může být opravdu mnoho, a tak je často nesnadné přesně určit důvod. Nejčastěji bývá příčinou reznutí tují sucho, napadení houbami, vliv posypových solí, molovka thujová nebo hniloba kořenů.

Jak oživit túje

Nedostatek hořčíku

Aplikací hořké soli jim pomůžete. Hořká sůl je hořečnaté hnojivo nejen na túje. Využijete ho v zahradě i na jiné plodiny a dřeviny. Doplníte hořčík, který zabraňuje hnědnutí a tím i doplníte potřebnou výživu.

Co s přerostlými Tujemi

Při takto silném zásahu je třeba načasovat řez na období podzimu až poloviny zimy. Tím omezíte ronění pryskyřice na minimum. Samozřejmostí by mělo být zatření velkých řezných ran štěpařským voskem. Zátěž radikálního řezu výrazně snížite rozložením do delšího časového období (nejméně na 2 roky).

Jak zachránit uschlou tújí

U starších tújí se objevuje reznutí hlavně v důsledku nedostatku živin v půdě. Po letech se země vyčerpá a vzhledem k tomu, že jsou tyto rostliny hodně citlivé na nedostatek hořčíku, je třeba ho do půdy dodat. Většinou zabere takzvaná hořká sůl, která hořčík obsahuje.

Co škodí Tújím

Nedostatek či přemíra vláhy a nedostatek hořčíku v půdě patří mezi nejčastější příčiny reznutí tújí. Rostliny jsou ale někdy i napadeny škůdci – molovkou zeravovou nebo houbou.

Proč tu je rezavý

U starších tújí se objevuje reznutí hlavně v důsledku nedostatku živin v půdě. Po letech se země vyčerpá a vzhledem k tomu, že jsou tyto rostliny hodně citlivé na nedostatek hořčíku, je třeba ho do půdy dodat. Většinou zabere takzvaná hořká sůl, která hořčík obsahuje.