Jak zateplit šikmou střechu
Materiály skelných izolací jsou oproti kamenným měkčí, díky tomu ideálně kopírují nerovnosti a minimalizují tak tepelné mosty vlivem netěsností mezi izolací a krokví. Jako další vrstvu izolace pod krokve můžeme použít opět materiály Isover (Orsik, Orset, Uni). Modul zde volíme dle rozměru materiálu, a to 600 či 625 mm.
Archiv
Čím izolovat střechu
Izolace mezi krokve a pod krokve se vkládá se mezi dřevěnou konstrukci krovu a následně i pod krokve v jedné nebo ve dvou vrstvách. Mezi nejoblíbenější patří minerální vaty: tedy skelná anebo kamenná vlna. Do střechy se doporučuje aplikovat minimálně 30 cm izolantu. V případě novostaveb dokonce více než 40 centimetrů.
Archiv
Jaký typ zateplení je nejlepší pro šikmou střechu
Zvoleným tepelně izolačním materiálem je pěnový polyuretan. Pěnový polyuretan má nejlepší tepelně-izolační vlastnosti ze všech používaných materiálů a již při relativně malých tloušťkách izolační vrstvy lze vyhovět současným požadavkům na zateplení šikmých střech. Polyuretan však nabízí velkorysá řešení i do budoucna.
Archiv
Jakou izolaci do šikmé střechy
Izolace mezi krokvemi
První vrstva izolace patří mezi krokve. Můžete využít jak skelné (Isover Unirol Plus, Isover Unirol Profi) tak čedičové (Isover Orsik, Isover Uni) desky. Čedičové desky vám budou držet lépe, skelná izolace vám zase lépe vyplní nerovnosti. POZOR: Neřežte izolaci na stejně velké kusy.
Archiv
Proč zateplit střechu
Správné provedení zateplení střechy je jedním z důležitých faktorů pro zabezpečení objektu, a to nejen kvůli tepelným ztrátám, ale také kvůli zajištění ideální teploty v letním i zimním období. Tedy, aby v zimních měsících nedocházelo k únikům tepla a v letních měsících k přehřívání.
Jak izolovat starou střechu
V tomto případě je třeba sundat starou krytinu a latě, položit záklop na krokve, spodní opěrnou desku, parozábranu a pak nosné trámky Isover a mezi ně standardní minerální izolaci. Následuje ochranná difuzní fólie, kontralatě a pak podstřešní latě, na které klademe střešní krytinu.
Jakou tloušťku stříkané izolace
Záleží na energetické třídě daného domu, ale doporučuje se od 15 do 30 cm. Pokud není dostatečný prostor, tak je vhodné použit tvrdou pěnu s výrazně nižší tloušťkou nástřiku. Základní tloušťka izolace pro součinitel prostupu tepla U=0,23 W/m2*K – měkká pěna 10 cm, tvrdá pěna 6 cm.
Jak nejlevněji zateplit půdu
Jako parotěsnící materiály je možné použít URSA SECO SD 2 či URSA SECO SD 100. Jestliže bude půda nevyužívaná, může se izolace položit pouze na parotěsnou zábranu bez dřevěného roštu a horního prkenného záklopu. Stačí pouze překrytí geotextilií (difuzně otevřeným materiálem) proti prachu.
Jak dodatečně zateplit střechu
Pro určité skladby střešního pláště je nutné použít pod panely parozábranu, a tyto panely z horní strany opatřit pojistnou hydroizolační folií. Izolace je ke konstrukci střechy kotvena speciálním vrutem přes kontralať, na kterou se na závěr přichytí laťování pro danou střešní krytinu.
Jakou vatu na zateplení střechy
Pro zateplení šikmé střechy se jako tepelná izolace nejčastěji používá minerální vata. Z aplikací je pak možné volit mezi foukanou izolací, vkládanou izolací nebo stříkanou izolací. Minerální vata je výhodná v tom, že se s ní snadno zaplní prostor nad, pod i mezi krokvemi.
Jak zateplit střechu bez sundání střechy
Instalace izolace z podkroví je dokonalým řešením, když je potřebná další vrstva tepelné izolace, bez nutnosti zásahu do střešní krytiny. Velmi nízký koeficient lambda desek Thermano (λ=0,023 W/mK – čím nižší, tím lepší izolace) umožňuje výrazně zvýšit tepelnou izolaci budovy použitím nejtenčí možné vrstvy izolace.
Jak na šikmou střechu
Nejběžnější způsob zateplení podkroví šikmé střechy je mezi a pod krokvemi. Izolace z kamenné vlny se vkládá nejprve mezi dřevěnou konstrukci krovu a posléze i pod ni. Aby byly splněny požadavky na tepelněizolační vlastnosti konstrukce, izolace se pokládá ve dvou nebo i více vrstvách.
Co je stříkaná izolace
Stříkaná izolace je tepelná izolace nové generace, která dokonale přilne ke všem materiálům. Po aplikaci stříkané izolační pěny nevznikají žádné netěsnosti a tepelné mosty. Díky izolačním schopnostem stříkané pěny je možné snížit náklady na vytápění až o 50%.
Jak nejlépe zateplit půdu
V případě izolace z EPS na stávající strop například asfaltový pás, spoje přelepit, utěsnit po obvodu u zdí. V případě vaty to není nutné, skladba je difúzně otevřená. Lze zvolit samozřejmě i jinak kombinaci tlouštěk izolace. Nebo použít i jinou technologii – foukanou izolaci, nebo systém step cross a jiné.
Jak řezat izolační vatu
Pro řezání minerální vaty existuje speciální nůž s cca 350 mm dlouhou vlnitou čepelí. Nůž se hodí nejen na řezání desek, ale i minerální vaty v rolích. Práci s vatou velmi usnadní, jeho cena přitom začíná na pouhých 100 Kč.
Jak na zateplení střechy
Střechu můžeme zateplit tradičním způsobem – vkládáním izolace mezi a pod krokve. Izolace střechy provedená v jedné vrstvě izolace, pouze mezi krokvemi, je z hlediska energeticky úsporného zateplení nedostačující. Je třeba počítat s tím, že prvky v konstrukci střechy, jako např. krokve, jsou výraznými tepelnými mosty.
Jak zateplit staré podkroví
Ideální pro zateplení podkroví je například pěnové sklo, které je zcela nenasákavé. Jeho základem je recyklované roztavené sklo, do kterého se přidají hliníkové piliny. Vznikne černá pěnová hmota, která se dá řezat třeba i pilou.
Jak silnou vatu na zateplení
* Běžně se na zateplení fasády používá 140 mm šedého fasádního polystyrenu. * Běžně se na zateplení fasády používá 140 mm minerální vaty. * Běžně se na zateplení fasády používá 140 mm tepelné izolace.
Jakou vatu do stropu
Doporučená hodnota součinitele prostupu tepla je pak U 0,20 (W/m2. K). Pro splnění hodnot dle současné normy i vzhledem k rostoucím cenám energií je ideální provést dodatečné zateplení tepelnou izolací v tloušťce 200–240 mm. Při zateplení stropu se často využívá izolace pomocí minerální vaty.
Jakou tloušťku izolace na strop
„Ideální tloušťka tepelné izolace pro zateplení stropu v domě je 200–240 mm v závislosti na typu a kvalitě izolačního materiálu. “ Promyšlená izolace podlahy a stropu tvoří nedílnou součást domu.
Jak tlustá izolace
Doporučuje se zateplit fasádu alespoň 20 cm a střechu 30 cm izolantu. Tyto tloušťky jsou i podmínkou pro proplacení státní dotace včetně Nové zelené úsporám Light. Vzhledem k rostoucím cenám energií se nicméně vyplatí na fasádu dát až 28 cm a do střechy 40 cm.
Jak nejlépe zateplit podkroví
Podkroví je možné rovněž zateplit provedením foukané izolace z granulované nehořlavé kamenné vlny. Tento způsob zateplení se často využívá pro izolaci půdních prostor, šikmých konstrukcí, výplní stropů a jiných dutých míst, dělicích příček a sendvičových stěn, úzkých nebo hůře přístupných míst.
Jak správně izolovat podlahu
Jako izolant slouží většinou hydroizolační zábrana, pásy z modifikovaného asfaltu. Předtím je potřeba podklad dobře připravit, nanést betonovou mazaninu, tu vyrovnat a před pokládáním izolace ještě penetrovat. Podlahová vodorovná izolace by pak měla navazovat na svislou izolaci. Asfaltové hydroizolační pásy.
Co je lepší izolace vata nebo polystyren
Na otázku zdali je lepší použít fasádní polystyren nebo fasádní vatu mohu jen říci, že pokud Vám nezáleží na finanční stránce, chcete izolant s větší životností a lepšími difuzními vlastnostmi, zateplujte fasádní vatou. Pokud řešíte cenu a přesto hledáte kvalitní a funkční zateplení použijte fasádní polystyren.
Jak nejlépe zateplit strop
Nejjednodušším řešením pro volné rozložení izolace na stávající strop je zvolit polystyren s označením EPS 100Z nebo S. Pokud požadujete maximální zateplení stropu vyberte šedý polystyren Styrotherm PLUS 100 v minimální tloušťce skladby 200mm (doporučená tloušťka se může lišit na základě typu objektu).