Jak izolovat podlahu sklepa
Stěny a podlaha sklepa se vyloží vodotěsnou fólií z měkčeného PVC, přes kterou se vlhkost nedostane. Tím je hydroizolace sklepa hotová a místnost můžete hned začít používat. Pokud chcete, můžete ještě hydroizolaci na podlaze zakrýt novou vrstvou betonu a ke stěnám vyzdít přizdívku.
Archiv
Jak udělat podlahu nad sklepem
10 až 12 cm opatřené stěrkou se sítí. Pak podle výšky podlahy nahoře vložit EPS, provést betonovou desku cca 6 cm s ocelovou sítí a podlahu. V případě podlahového vytápění upravit výšku osazení nosné konstrukce stropu tak, aby pod betonem s rozvodem topení byla tloušťka EPS co největší, nejlépe kolem 16 až 20 cm.
Jak zateplit strop ve sklepě
Při tepelné izolaci stropů sklepa, tedy ze studené strany, se izolační desky lepí speciální maltou, nanášenou celoplošně na strop. Aby se zabránilo tepelným mostům, musí být desky kladeny k sobě na doraz, bez mezer a s přesahem, aby nevznikla žádná křížová styková místa.
Archiv
Jak izolovat sklep zevnitř
Vnitřní zateplení
Tam nic nevyschne. Také v suchých sklepech byste pro jistotu měli obvodové zdi na jejich vnitřní straně nejdříve izolovat proti vlhkosti, například izolační stěrkou, kterou jednoduše natřete. Jako izolace se hodí vlhkovzdorné desky z tvrdé pěny, například z extrudovaného polystyrénu.
Co na podlahu do sklepa
Za prvé, klasická betonová podlaha je bezpečná volba. Pokud se na nákup řádně připravíte, můžete si koupit betonovou podlahu, která bude nepropustná pro vodu. Takže pokud chcete používat sklep jako prádelnu nebo skladovací místnost, je vhodné použít betonovou podlahu.
Jak zateplit podlahu ve sklepě
V případě, že se u podlahy sklepů neřeší akustika je nejvhodnější použít polystyrenové typy izolací. U standardních sklepů se používají výrobky Isover EPS Grey 100 či Isover EPS 100, nad které se následně aplikuje betonová či anhydritová vrstva. Standardní tloušťky se pohybují na úrovni 100 – 140 mm.
Jak na zateplení podlahy
Jak postupovat při zateplení podlahy svépomocí
Pokud zateplujete podlahu v přízemí, kladete polystyren přímo na hydroizolaci základové desky. V případě, že je třeba kompenzovat nerovnosti podkladu, můžete použít kontaktní lepení PU pěnou, při větších rozdílech třeba podsyp suchým jemným pískem.
Jak dodatečně zateplit podlahu
V případě, že je problém vlhkosti vyřešen, je možné přistoupit k samotnému zateplení podlahy, obvykle se zatepluje na betonovou desku s hydroizolací, položí se polystyren, který se zaleje cca 6 cm silnou vrstvou betonu.
Jak upevnit izolaci na strop
Pokud chcete, aby strop poskytoval zvukovou izolaci, izolujte konstrukci minerální vlnou. Takzvané nosné profily systému jsou křížové profily – na které se později připevní stropní desky. Upevněte lišty nosných profilů pomocí křížových spojek k základním profilem a dbejte na vzdálenost maximálně 40 cm.
Čím natřít sklep
Hotový vápenný nátěr je dostupný pod názvem Barlet vápenná barva, pro aplikaci se pouze podle potřeby dořeďuje vodou. Vhodnější je aplikace malířskou štětkou, vápno se lépe vtírá do podkladu a nátěr je odolnější, při stříkání je povrch ""záprášený"" , vápno méně přilnuté k podkaldu.
Čím vymalovat vlhký sklep
Pro obnovu vybílení vlhkého sklepa je vhodné použít opět vápenný nátěr. Silikátové fasádní barvy se ideálně aplikuji na savé podklady, vápennocementové omítky a pod. Vlhký kámen není nejvhodnějším podkladem a problemy mohou způsobit i staré vápenné nátěry zejména pokud se jedná o více vrstev.
Čím natřít podlahu ve sklepě
Oblíbenou klasikou s širokým záběrem a jednoduchou a rychlou aplikací je SILAMAT S2819 v základní škále 8 odstínů. SILAMAT vytváří odolný matný nátěr, který umožňuje běžné pochozí zatížení již po cca. 3 hodinách od nátěru.
Jak vyrovnat podlahu ve sklepě
Samonivelační stěrka: způsob, jak vyrovnat podlahu a zároveň ozvláštnit interiér. Rovný podklad pro podlahu vám zajistí samonivelační stěrka. Využít se dá ale i jako finální povrch, který interiéru dodá industriální nádech.
Co dát do sklepa na podlahu
Za prvé, klasická betonová podlaha je bezpečná volba. Pokud se na nákup řádně připravíte, můžete si koupit betonovou podlahu, která bude nepropustná pro vodu. Takže pokud chcete používat sklep jako prádelnu nebo skladovací místnost, je vhodné použít betonovou podlahu.
Jak nejlépe zateplit podlahu
Nejpoužívanějším materiálem pro zateplení podlahy je pěnový podlahový polystyren EPS 100Z pro běžné zatížení (podlahy v rodinném domě) v bílém provedení, nebo v grafitově šedé variantě, která má o 20 % lepší tepelné izolační vlastnosti.
Jak udělat izolaci podlahy
Pokud je třeba izolovat podlahu v interiéru, je zpravidla vhodnější použít speciální desky z minerální vlny; jejich výhodou je nehořlavost a větší akustický útlum. Na ně se pak dává zpravidla dřevěná podlaha.
Jakou tloušťku polystyrenu do podlahy
Návrh tloušťky zateplení podlahy se řídí požadavky normy ČSN 73 0540-2 Tepelná ochrana budov. Doporučená tloušťka izolace podlahy na terénu je závislá na stávající skladbě podlahy, zpravidla však postačí 100–160 mm polystyrenu.
Jaká tloušťka polystyrenu do podlahy
Doporučená tloušťka izolace podlahy na terénu je závislá na stávající skladbě podlahy, zpravidla však postačí 100–160 mm polystyrenu. Přesnou tloušťku navrhuje projektant v závislosti na normových požadavcích, vnitřní teplotě a jiných podmínkách.
Jak udělat hydroizolaci podlahy
Běžný postup spočívá v aplikaci penetračního nátěru a na něj vhodně zvolené hydroizolační zábrany (fólie, hydroizolační desky, pásy, stěrky, …). Toto řešení se dá zastoupit využitím cementové podlahy, která je vytvořena speciálně do trvale vlhkých prostor. Použít se díky tomu dá v koupelnách, sklepech ale i k bazénům.
Jakou tloušťku izolace na strop
„Ideální tloušťka tepelné izolace pro zateplení stropu v domě je 200–240 mm v závislosti na typu a kvalitě izolačního materiálu. “ Promyšlená izolace podlahy a stropu tvoří nedílnou součást domu.
Jak nejlépe zateplit strop
Nejjednodušším řešením pro volné rozložení izolace na stávající strop je zvolit polystyren s označením EPS 100Z nebo S. Pokud požadujete maximální zateplení stropu vyberte šedý polystyren Styrotherm PLUS 100 v minimální tloušťce skladby 200mm (doporučená tloušťka se může lišit na základě typu objektu).
Co s Mokrym sklepem
Vlhkost zevnitř
Nejjasnější a nejjednodušší řešení přichází, pokud je zdrojem vlhkosti prasklé potrubí či podobná vodní havárie. Po nutné opravě stačí jen celý prostor odvlhčit pomocí odvlhčovače, abychom vodu vysušili i z nasákavých povrchů. Zdrojem vlhkosti však může být v tomto případě i způsob užívání sklepa.
Jak spravne izolovat podlahu
Pro úsporu energií i tepelný komfort řemeslníci a stavebníci používají tepelnou izolaci pod podlahu. Jednou z nejznámějších je podlahový polystyren. Ten se však odlišuje od obkladového polystyrenu. Pro lehké typy podlahových krytin existují i jiné tepelné izolace, například korek, Mirelon nebo Starlon.
Jaký polystyren dát do podlahy
Pro zateplení podlah používáme nejčastěji bílý nebo šedý grafitový podlahový polystyren s označením EPS 100, EPS 150 a EPS 200. Podlahový polystyren má větší tuhost, objemovou hmotnost a je vhodný do podlah s nízkým, středním a vysokým zatížením.
Co pod podlahový polystyren
Pokud budete používat v konstrukci podlahy jako izolaci desky EPS, tak je pokládejte do tzv. cementového mléka, což je vlastně suspenze cementu rozmíchaná ve vodě v poměru 1 kg cementu na 1 litr vody. Do takto připraveného lože teprve pokládáme desky EPS.