Jaký je nejlepší prací gel?

Co je lepsi pro pracku gel nebo prášek

Gel má v tomto směru velkou výhodu i při ručním praní či kratších programech. Působí totiž okamžitě od startu praní, a proto dosahuje vysoké účinnosti. Na zašlé skvrny a silně zašpiněné prádlo je účinnější zase sypký prášek. Jeho složení navíc mnohdy účinněji bojuje se skvrnami od kávy, čaje či vína.

Co je lepší Ariel nebo Persil

Ze čtveřice dobře hodnocených výrobků se cenově vítězi testu blíží ještě Ariel Color (dobře, 7Kč za prací dávku), o trochu méně výhodný je gel Persil Expert Color (dobře, 8Kč za prací dávku).
ArchivPodobné

Co nejlépe pere

Pokud často perete hodně zašpiněné prádlo, sáhněte po sypkém pracím prášku. V opačném případě vám vystačí gel nebo kapsle. Na barevné a tmavé prádlo se nejvíce hodí prací přípravky k oživení barvy. Bílé prádlo perte v pracích prostředcích určených přímo na bílé tkaniny.
Archiv

Jak prát s pracím gelem

Na rozdíl od pracího prášku se gel dávkuje v odměrce rovnou do bubnu pračky. Pokud zjistíte, že si musíte nutně skočit do večerky pro chleba, nic se neděje, praní zkrátka o chvíli odložíte. A posunutého startu se nemusíte bát ani v případě, že jste použili prací prášek.

Na co je prací gel

Prací gely

Jsou ideální pro praní jemnějších materiálů. Doporučují se spíše pro praní mírně nebo běžně zašpiněného prádla. Výhodou je, že objevíte-li na oblečení nějakou skvrnu, můžete gel nanést přímo na ni a před praním nechat působit.

Kam se do pračky dává prací gel

Rovnou do bubnu, stejne jako prasek.

Jaký prášek na praní z Německa

Vybrat si můžete z osvědčených značek Persil, Ariel, Lenor, Omo, Weisser Riese a další. Nepřekonatelně čistící prací prášek z Německa nejvíc voní díky neošizenému složení. Prášek na praní je s mimořádně silnou čistící složkou.

Co je lepší Perwoll nebo woolite

Woolite a ještě Perwoll je dle mých zkušeností na nic, ale někomu jistě může vyhovovat – je to určitě dané i vodou, u nás je hodně tvrdá. No a po Woolite a Perwoll prádlo nevonělo. Používám Woolite a spokojenost.

V čem prát bílé prádlo

Používejte prací prášek určený na bílé prádlo, obsahuje rozjasňovače a bělící látky. Pozor ovšem na běliče na chlorové bázi, po nich při sušení na slunci prádlo žloutne. Na bílé prádlo se nedoporučuje používat aviváž, pokud není speciálně na ně určená, protože po ní má prádlo opět tendenci žloutnout nebo šednout.

Kam se dává gel do pračky

Prací gel zachovává zářivé barvy prádla

Stačí je nalít do dávkovače pračky nebo přímo na prádlo a spustit vhodný program.

Kam se dává prací gel

Tekuté prací gely si rychle získaly oblibu mnoha domácností. Stačí je nalít do dávkovače pračky nebo přímo na prádlo a spustit vhodný program. Nejlépe fungují v případě, že perete jen mírně znečištěné prádlo, případně prádlo z jemných materiálů, které by bělicí prostředky v pracím prášku mohly poškodit.

Co použít místo prášku na praní

Prášek na praní

Stačí v horké vodě rozmíchat nastrouhané mýdlo a sodu (vrchovatá lžíce strouhaného mýdla, zarovnaná lžíce sody). Jako aviváž lze alternativně použít obyčejný ocet.

Kam do pračky aviváž

Aviváž nikdy nepoužívejte přímo na prádlo, ani ji neřeďte vodou. Na dávkování aviváže použijte víčko (bližší informace o dávkování najdete na zadní etiketě prostředku) a jednoduše nalijte do zásobníku určeného pro aviváž. Bývá označen symbolem kytičky.

Kam v pračce nalit prací prášek

Sypké prací prášky se dávkují přímo do přihrádky, přičemž tekuté prací prostředky se dávkují do dávkovače a dávají se přímo do bubnu navrch prádla. V případě gelových kapslí stačí vložit požadovaný počet kapslí pod prádlo do bubnu pračky; tablety naopak do přihrádky na prací prostředek.

Jak nakupovat v Německu

Kde nakupovat

Nakupovat můžete prakticky kdekoli, odkud Vám odešlou zboží poštou na Vaši adresu v Německu. Většina obchodů dnes tuto službu poskytuje a nelezete zde zboží levněji než v kamenném obchodě. Nejoblíbenější jsou portály www.amazon.de a www.ernstings-family.de, a ebay.de který je obdobou českého aukra.

Kde je v akci Persil

Akční slevu na Prací gel Persil nyní najdete v akčních letácích Albert, Tesco, Lidl, Kaufland, Globus, Penny Market, Ráj drogerie, BILLA, Barvy a laky drogerie, ROSSMANN drogerie anebo Makro. Tento výrobek najdete v kategorii Drogerie a podkategorii Prací prostředky.

Co je lepsi na praní

Sypký prací prášek si poradí i se silně znečištěným prádlem

Využívejte je ve chvíli, kdy potřebujete vyprat opravdu silně znečištěné prádlo, jako jsou pracovní oděvy, utěrky apod. Díky bělicím prostředkům, které obsahují, odstraní z oděvů odolné skvrny od kávy, vína apod. Jsou také ideální na praní bílého prádla.

Jak na zažloutlé prádlo

Octový roztok odstraní žluté skvrny od potu

Pomoci vám však může překvapivě obyčejný vinný ocet! Ve 2 litrech teplé vody rozmíchejte 6 lžic octa, a nechte prádlo v roztoku naložené min. 3 hodiny. Poté jej vyperte v pračce v běžném pracím cyklu a uvidíte, že skvrny zmizí.

Proč žloutne bílé prádlo

Praní bílého prádla

Používejte prací prášek určený na bílé prádlo, obsahuje rozjasňovače a bělící látky. Pozor ovšem na běliče na chlorové bázi, po nich při sušení na slunci prádlo žloutne.

Jak prát s jedlou sodou a octem

Postup na čištění domácí pračkydo přihrádky na prací prášek nasypte 0,5 šálku prací sody.0,5 litru octa nalijte přímo do bubnu.na pračce navolte:vypněte možnost ždímánípračku spusťte naprázdno.pokud jste ji nikdy nečistili, celý proces zopakujte ještě jednou.

Jaký ocet do pračky

Z dokonale čisté pračky vyndáte i krásně vyprané a voňavé prádlo. K čištění pračky octem vám poslouží í bílý ocet 10%.

Jak dávkovat gel na praní

U pracích gelů je dávka v rozsahu od 70 ml do 110 ml (podle stupně znečištění a koncentrace účinné látky). Dodržujte také typ pracího prostředku na určité materiály. Vlnu perte jen v prostředcích na vlnu. Stejně tak byste neměli dlouhodobě prát tmavé prádlo prostředkem na bílé.

Kdy se dává aviváž

Při praní se přidává k poslednímu máchání. Správné dávkování se liší podle značky přípravku. S dávkováním si v dnešní době moderních automatických praček nemusíte dělat hlavu, protože některé z nich disponují speciální funkcí optimálního dávkování aviváže.

Kam se dává do pračky prací gel

Tak jak to je správně U gelového prostředku je napsané: "Nalijte gel buď do dávkovací přihrádky pračky nebo do víčka a vložte jej společně s víčkem do bubnu pračky".

Co je v Německu levnější

V Německu výhodněji nakoupíte prací prášky, čokoládu, Haribo a jiné sladkosti, příkrmy a plenky, rybí konzervy, zmrzliny, tělovou kosmetiku a kvalitnější uzeniny nebo sýry.