Jaký je rozdíl mezi toaletní vodou a deodorantem?

Co je lepsi toaletni voda nebo parfém

Vůně parfému vydrží mnohem déle a někdy je cítit i několik dní. Toaletní voda naopak díky nižší koncentraci vonných látek poměrně rychle vyprchá, takže je často nutné ji aplikovat několikrát denně.

Na co se používá toaletní voda

Toaletní voda (Eau De Toilette)

Toaletní voda má koncentraci 5 až 15 % vonných olejů smíchaných s alkoholem. Je perfektní na rychlé osvěžení vůní a vydrží vonět přibližně 3 až 5 hodin. Pokud se tedy chystáte na důležitý pohovor nebo na akci, která bude trvat jen pár hodin, je tento typ vůně ideální právě pro vás.
Archiv

Jaký je rozdíl mezi parfémem a parfémovanou vodou

Parfém obsahuje mezi 15 % a 30 % aromatických látek, parfémovaná voda obsahuje 8 % až 15 % aromatických látek, toaletní voda se pohybuje v rozmezí od 4 % do 8 % aromatických látek. V kosmetice se používá 2 % až 5 % aromatických látek.

Jak dlouho vydrží toaletní voda

Vůně: parfémy, toaletní vody

Obsahují totiž alkohol, který je konzervuje. Otevřené mohou vydržet až tři roky, v originálním obalu pak klidně dvakrát tolik, někdy dokonce déle.

Co to znamená EdP

Pokud hledáte již dlouhotrvající vůni, pak vyberte produkt s popisem EdP – "Eau de Parfum", kde je podíl vonných esencí 15-20 %. Jiný název je také "parfémovaná voda" a v jejím případě stačí aplikace jen jednou za den, krásnou vůni budete vnímat po mnoho hodin.

Jak se dělí parfémy

Základními a nejprodávanějšími jsou tyto 4 druhy:parfém (P)parfémovaná voda (EdP)toaletní voda (EdT)kolínská voda (EdC)

Co je to eau de parfum

Parfémová voda neboli Eau de Parfum je velmi silná vůně, roztok s 15 až 20 % vonné esence. Většina značek parfémů sází právě na prodává právě Eau de Parfum. Je méně koncentrovaný než čistý parfém.

Co je to parfém

Parfém je obecné označení směsi esenciálních olejů a dalších aromatických látek. Má za úkol vydávat nějakou specifickou a příjemnou vůni. Jeho užitím lze u lidí vyvolávat různé pocity a touhy či podtrhnout módní charakter nositele. Slouží k překrytí pachu a to nejen u lidí.

Co voní mužům na ženách

Jasmín pro ženy, mandarinka pro muže

Milovat ji budete i proto, že působí dobře na stárnoucí pokožku a zlepšuje dýchání. Tím tedy naladíte sebe. Mužům je zase příjemné svěží aroma citronu nebo mandarinky. Mezi méně známá esenciální afrodiziaka patří pačule.

Jak se správně vonět muži

Vůni vždy nanášejte na pulsní body. Mezi ně patří pokožka na spáncích, oblast za ušima, krční tepny, vnitřním zápěstí, loketní jamky, podkolenní jamky a dekolt. Tato místa jsou nejvíce prokrvená a teplá, neustále pulsující, parfém díky tomu své složky uvolňuje postupně.

Co znamená fraiche

Crème fraîche ([krem freš], francouzsky doslova čerstvá smetana) je název mléčných výrobků původem z Francie. Créme fraîche se vyrábí z kravského mléka a musí obsahovat nejméně 30 % tuku v sušině.

Co je to fl oz

Dobrý den, je to měrná jednotka fluid ounce, což znamená "dutá unce". U vůní se uvádí vždy a převod na ml také. Je to 48,3 ml.

Co je to Pizmo

Pižmo (odborně a hovorově zastarale mošus) je pronikavě páchnoucí látka, kterou produkují samci kabarů pižmových při značkování svého území. Této látce, strukturně podobné feromonům, se přisuzují afrodiziakální účinky.

Co to je EdP

Pokud hledáte již dlouhotrvající vůni, pak vyberte produkt s popisem EdP – "Eau de Parfum", kde je podíl vonných esencí 15-20 %. Jiný název je také "parfémovaná voda" a v jejím případě stačí aplikace jen jednou za den, krásnou vůni budete vnímat po mnoho hodin.

Co je to Niche parfém

Co znamená slovo niche Slovo „niche“ je francouzského původu a v překladu znamená kout, výklenek nebo také mimořádný, nezávislý, ojedinělý. Jako niche parfémy označujeme parfémy, které skutečně vynikají a vyčnívají ze záplavy mainstreamových vůní.

Jak poznat parfém

U originálních parfémů platí, že bubliny, které se objeví, když zatřepete lahví, by měly zmizet během cca 10 až 15 sekund. U „fake“ parfémů bubliny zmizí bezprostředně poté, co s lahví zatřepete. Také barva by měla být konzistentní. Pokud dokonale znáte určitý parfém, měli byste rozpoznat jeho původní barvu.

Co je to kolínská voda

Kolínská voda je jemná, lehká vůně s obsahem vonných látek mezi 3-5 %. Je o trochu výraznější než voda po holení, ale o výrazně jemnější než toaletní voda (EdT). Pánská Eau de Cologne je určena především k použití na obličej, ale dá se použít i jako náhrada za toaletní vodu.

Jaké vůně se líbí mužům

Samozřejmě, výsledky nereflektují individuální preference jednotlivců, ale ukazují obecné trendy. Výsledky listopadového průzkumu tedy ukázaly, že mužům se líbí především hluboké a pronikavé parfémy.

Jak Vonet zene

Neoholené podpaží představuje vhodné prostředí pro rozkládají se bakterie, které negativně ovlivňují vůni, kterou pak ženy vnímají jako méně atraktivní. Pokud byste chtěli svou přirozenou vůni podtrhnout, vsaďte na kosmetiku s obsahem citrusů. Podle výzkumů patří právě citrusy mezi nejoblíbenější vůně žen.

Kam aplikovat toaletní vodu

Parfém nebo toaletní vodu nanášejte na místa, která se dobře prokrvují. Například na pokožku na spáncích, za ušima, na vnitřní zápěstí, na dekolt, na krční tepny, do loketní nebo podkolenní jamky (především v létě). Z těchto neustále pulzujících míst se bude vůně po celý den uvolňovat a hezky vonět.

Co je to creme Fresh

Crème fraîche je kysaný mléčný výrobek, který se vyrábí pomocí speciálních kultur bakterií mléčného kvašení a dalších mikroorganismů ze smetany. Ke kysaným mléčným výrobkům patří také jogurt, kefír, podmáslí a kyška. Crème fraîche neobsahuje žádné konzervační nebo jiné přídatné látky, pouze přídavek sacharózy.

Co je krém Freš

Crème fraîche ([krem freš], francouzsky doslova čerstvá smetana) je název mléčných výrobků původem z Francie. Créme fraîche se vyrábí z kravského mléka a musí obsahovat nejméně 30 % tuku v sušině.

Co je to 1 unce

Trojská nebo troyská unce je základní váhovou jednotkou, která se používá na národních a mezinárodních trzích se zlatem, stříbrem, platinou, drahými kovy nebo i s drahokamy. Pro trojskou unci je používána zkratka „oz t“. Jedna trojská unce (1 oz t) má hmotnost 31,103 gramů.

Jak se značí unce

Unce je jednotka hmotnosti nebo objemu. Není to jednotka SI. 1 unce [oz] = 28,3495 gramu 1 americká dutá unce = 29,6 ml 1 britská dutá unce = 28,4 ml 1 trojská unce [oz] = 31,1034807 gramu 1 če [..]

Co to je mošus

Mošus, moshus, musk, pižmo jsou všechno označení pro sekrety žláz ze zvířat, jako je třeba kabar pižmový, silice z četných rostlin vydávající podobné vůně a umělé látky s podobným pachem. Mošus bylo původně označení pro látku se silným zápachem získávanou ze žlázy právě kabara pižmového.