Jaké je číslo na Linku bezpečí?

Jaké telefonní číslo má Linka bezpečí

Náš cíl. Na Lince bezpečí pomáháme dětem a studentům, kteří se dostanou do náročné životní situace nebo řeší každodenní starosti a problémy, s kterými si neví rady. Jsme dostupní pro klienty z celé České republiky, nonstop na telefonním čísle 116 111, ale i na chatu a v e-mailové poradně.
Archiv

Jak napsat na Linku bezpečí

Není žádná ostuda, říct si o pomoc. Ozvi se. Naše služby jsou určeny pro děti a studenty do 26 let. Až budeš kontaktovat Linku bezpečí, nemusíš se nám představit jménem, ani říkat žádné další osobní údaje (třeba kde bydlíš, nebo kam chodíš do školy), pokud si to nebudeš přát.

Jak jinak lze kontaktovat Linku bezpečí

– Speciální linku důvěry po dobu trvání nouzového stavu nabízí také Modrá linka. Na její telefonní číslo 731 197 477 se dovoláte denně v čase od 9 do 21 hodin. Využít lze také Skypu (modralinka) nebo denně v době od 12 do 21 hodin online chatu. 777 161 138, 665 859 274 nebo 775 859 278.
Archiv

Kdy můžu zavolat na Linku bezpečí

Je to třeba v případě ohrožení života či zdraví dítěte (sebevražedné jednání, přiotrávení léky). Nebo tehdy, když nám dítě sdělí své osobní údaje a zároveň mluví třeba o týrání nebo trvajícím pohlavním zneužívání.

Co rict na Lince bezpeci

Linka bezpečí pro děti má číslo 116 111. DOLNÍ BEROUNKA – Každému dítěti se občas stane, že se dostane do situace, s kterou si neví rady. V takovém případě je tu pomoc – Linka bezpečí číslo 116 111, kde se dá probrat jakékoliv trápení. Hovory na Linku bezpečí jsou zdarma a anonymní.

Kam zavolat kdyz potrebuju pomoc

TELEFONICKÁ POMOCLinka bezpečí (Sdružení Linky bezpečí): 116 111 (nonstop), ZDARMA.Linka pro rodinu a školu (Cesta z krize): 116 000 (nonstop), ZDARMA.Linka první psychické pomoci (Cesta z krize): 116 123 (nonstop), ZDARMA.Linka pomoci obětem kriminality a domácího násilí (Bílý kruh bezpečí): 116 006 (nonstop), ZDARMA.

Kam volat kdyz se chci zabít

Zavolejte na číslo 112 nebo na místní tísňové číslo. Vyhledejte pomoc svého praktického lékaře nebo jiného poskytovatele zdravotní péče (zdravotní středisko, nemocnice…). Oslovte blízkého přítele nebo partnera.

Kde se anonymně svěřit

Jakákoli snaha problém řešit se cení a často přinese zlepšení a velkou úlevu. Může to být svěření se někomu blízkému, návštěva psychologa nebo poradny na internetu. Doporučit můžeme například stránky Neprohraju.cz, kde se nemusíte bát se svěřit, vše se totiž odehrává v naprosté anonymitě.

Proč volat na Linku bezpečí

Linka bezpečí stojí na straně života.

Jestliže s tím nebudeš souhlasit, ale naši pracovníci vyhodnotí, že riziko tvého úmrtí je vysoké, máme ze zákona povinnost tě nechat dohledat policií a zajistit ti pomoc i proti tvé vůli.

Jak chatovat s Linkou bezpečí

Vítáme vás na chatu Linky první psychické pomoci 116 123! Pokud je vám chatování bližší nežli telefonování, můžete být s námi v kontaktu prostřednictvím chatu. Pracovník Linky první psychické pomoci 116 123 je k dispozici každý všední den od 13 do 18 hodin.

Proč volat na linku bezpečí

Linka bezpečí stojí na straně života.

Jestliže s tím nebudeš souhlasit, ale naši pracovníci vyhodnotí, že riziko tvého úmrtí je vysoké, máme ze zákona povinnost tě nechat dohledat policií a zajistit ti pomoc i proti tvé vůli.

Co dělat když se necítím psychicky dobře

Role dalších odborníků v péči o duševní zdraví

Praktický lékař: pokud se necítíme psychicky dobře, ale nevíme jak to uchopit, můžeme zvolit i návštěvu praktického lékaře, který může udělat základní zhodnocení našich potíží a posléze nás může pomoci nasměrovat na další odborníky.

Co má člověk dělat když je psychicky na dně

Terapeutka doporučuje poslech hudby, sledování filmu, kutilství. Betsy Sansby také vybízí, aby lidé v případě vnitřního neklidu šli ven a dělali cokoli, co je napadne. Určit si blízké cíle a ty splnit. Tyto metody by podle ní měly pomoci, aby se člověk necítil bezmocně.

Co mě zabije

9 obyčejných věcí, které nás mohou okamžitě zabít: voda, vzduch i vlákninaVoda. Stačí vypít najednou cca pět litrů čisté, nemineralizované vody… a do hodiny je po vás.Vzduch. Prý velká móda na Západě – inhalace vzduchu z včelího úlu.Sůl.Cukr.Rostlinný olej.Nikotin.Kofein.Vitamin A.

Co se děje po smrti sebevraha

V některých náboženstvích, jako je buddhismus, se věří, že duše sebevraha se může znovu narodit v jiném těle a pokračovat na své cestě k nirváně. V islámu existuje názor, že pokud sebevrah zemřel při obraně své země nebo víry, půjde do nebe.

Kde se svěřit

Zpovídat a svěřovat se můžete také odborníkovi, psychologovi, psychoterapeutovi nebo psychiatrovi v poradně. S psychologem lze řešit většinou problémy rodinné, partnerské, rodičovské či profesní. Dokáže vás vyšetřit a poradit vám.

Co to je modrá linka

Pomáháme v obtížných životních situacích

Prožíváte těžké období Potřebujete podporu a pomoc pro zvládnutí svého trápení Modrá linka je tu pro Vás. Zavolejte, napište nebo s námi můžete chatovat.

Co neříkat lidem v depresi

Neříkejte: „Z toho se dostaneš. “ To je sice skvělý nápad, ale je tu jeden problém: to už jsme zkoušeli. Neschopnosti „dostat se z toho“ se ostatně říká právě deprese. A je to nemoc, takže je to stejné, jako byste takto radili někomu se zlomenou nohou či rakovinou.

Jak se pozná psychicky nemocný člověk

Napoví vám následující výčet příznaků, které mohou být důvodem k návštěvě odborníka.Potíže se spánkem.Snížený zájem o věci, které vás dříve bavily.Všechno vás rozčiluje.Jste zaplaveni hanbou a pocity viny.Vaše chutě se výrazně změnily.Pociťujete nadměrnou únavu.Neschopnost se soustředit.

Jak si vylepšit psychiku

Zapomeňte na průmyslově zpracované potraviny.Omezte sacharidy.Vyzkoušejte dechová cvičení a jógu.Otužujte se a saunujte.Dopřejte si meditaci.Sáhněte po adaptogenech.Rozlišujte podstatné věci od nepodstatných.Pravidelně se hýbejte.

Jak vypadá psychické vyčerpání

Mezi hlavní příznaky patří chronický pocit psychické únavy a tělesné nemohoucnosti, přehnaná sebekritika a snížená sebeúcta, podrážděnost, negativismus, bolesti hlavy, trávicí obtíže, úbytek či přírůstek váhy, poruchy spánku či zkrácený dech.

Co se stane kdyz vypiju 2 litry vody

Vypijete-li vody více, může to způsobit neschopnost ledvin tento přebytek odfiltrovat. Výsledkem je právě hyponatrémie, nízká hladina sodíku v krvi, která může způsobit až smrt. Přebytečná voda putuje do buněk, kde je koncentrace sodíku vyšší než v krvi.

Jak usnout a už se neprobudit

Firma Dignitas usmrcuje roztokem látky pentabarbital. Ta vypadá jako bílá sůl. Po jejím požití člověk usne a už se neprobudí. Po vypití smrtelné dávky už nelze člověka nijak zachránit.

Co se děje s tělem při umírání

Nemocný se stává čím dál tím více unaveným, zhoršuje se jeho pohyblivost, postupně ubývá tělesných sil, začíná být plně závislý na pomoci druhých osob, stává se ležícím. Z toho důvodu je nutno dbát na to, aby nevznikly otlaky kůže (tzv. proleženiny – dekubity). Nejvíce ohroženými místy jsou zejména oblast hýždí a paty.

Co je po sebevraždě

První reakcí lidí je často šok, zastaví se jim svět, protože nic takového nečekali. Po čase přichází smutek, výčitky a intenzivní pocity viny. Ty bývají často silnější, než když nám například někdo blízký zemře v důsledku nemoci. Pozůstalí si kladou za vinu to, co se stalo, a zmítají jimi protichůdné pocity.