Jak srovnat Stary beton
Pro rozsáhlejší opravu betonové podlahy je vhodným řešením použití lehkého betonu, který se aplikuje na upravený podklad, upraví se stahovací latí a zednickým hladítkem do roviny a nechá se vytvrdnout. Jedná se o hotovou směs, kterou si připravíte podle návodu a následně aplikujete.
Archiv
Jak oživit starý beton
Nejjednodušším způsobem renovace betonové podlahy je překrytí novou vrstvou nátěru. Na trhu jsou k dispozici speciální barvy na beton, které jsou odolné a na připravený podklad dobře přilnou. Jedná se o snadné a cenově dostupné řešení pro oživení starých betonových ploch, a to jak v exteriéru, tak interiéru (např.
Archiv
Jak spojit starý a nový beton
Dvousložkový epoxidový nátěr pro spojení starého a nového betonu. ResiFix SE je dvousložkový epoxidový nátěr speciálně navržený jako adhezní (spojovací) spojovací můstek mezi starým a novým betonem.
Archiv
Jak zpevnit starý beton
Jinou možností je vylití výtluků či prasklin prostředkem Duvilax BD–20. Po vyzrání penetrace se širší trhliny a výtluky vyplní běžnou betonovou mazaninou či samonivelační stěrkou. Drobnější trhliny lze opravovat i epoxidy nebo dvousložkovými cementovými lepidly.
Archiv
Jak obnovit Stary beton
Reprofilace betonu
Pro kvalitní obnovu lokálního poškození betonu jsou nejlepším řešením předpřipravené malty, které jsou ve své konzistenci nejvíce obdobné vlastnostem betonu, který má být obnoven. Betonový povrch musí být drsný a vlhký.
Jak zdrsnit beton
Existuje několik možností jak zdrsnit beton. Patří mezi ně broušení diamantovou bruskou, leptání kyselinou a tryskání / pískování. Pokud se rozhodnete pro pískování, je třeba si uvědomit: jestli se jedná o horizontální nebo vertikální povrch.
Čím natřít starý beton
Pro vlastní nátěr můžete použít nátěrovou hmotu S2131 Betex 2v1 na beton. Beton musí být suchý a čistý , zbaven starých nátěrů ( balkon) a prvně je nutné jej dobře napenetrovat, napustit naředěnou barvou Betex na beton.
Co s Popraskanym betonem
Oprava popraskaného betonu se dá vyřešit opravným tmelem od firmy Chemos. Praskliny v betonové podlaze se dají opravit zálivkou Chemos ZH. Opravný tmel se používá v těchto případech bez penetrace. Penetrace na podlahy není nutná, naopak je v takových případech spíše nežádoucí.
Jak oživit beton
Použitím impregnačního nátěru se na kamenných, dlážděných i betonových površích vyplní póry v materiálu a na jeho povrchu vytvoří ochranný film, který funguje na principu povrchového napětí. V jeho důsledku pak dochází k odpuzování kapalin a neulpívání nečistot a tím pádem i k dlouhodobé ochraně povrchu.
Jak udělat rovný beton
Zhutněný beton je poté možné „strhnout“ pomocí srovnávací hliníkové latě vedené po ocelových trubkách. Tam, kde beton chybí, se betonová směs dohodí lopatou, nebo zednickou lžící a povrch se znovu strhne. Na závěr se povrch betonové podlahy zahladí ocelovým hladítkem, aby byl dokonale rovný.
Kdy vyhladit beton
Běžná doba vysychání a zrání betonu je cca 28 dní. Použít však lze i chemii, která zkrátí tuto dobu až na 7 dní. Před pokládkou vrchní krytiny není třeba betonovou vrstvu již dále stěrkovat, byla strojně vyhlazena.
Proč penetrovat beton
Penetrace betonu je velmi podstatná část finální úpravy minerálních podlah na cementové bázi (portlandský cement & vápenné složky). Penetrace povrchu betonu vhodným prostředkem a jeho odizolování proti zemní vlhkosti. Penetrace je vlastně pronikání nosného média (vody, silikátů a dalších chemikálií) do podkladu.
Jak natírat beton
Při natírání a zasychání nátěru nesmí být větrno ani vlhko. Teplota musí být vyšší než 10 °C. K nanášení barvy používáme štětec nebo štětku, které penetraci lépe zapracují do podkladu. Po vyschnutí penetračního nátěru, ideálně po 24 hodinách, naneseme finální nátěr.
Proč se mi drolí beton
Řídké betony, které vodu odlučují, jsou po vytvrdnutí prašné, tvoří se v nich trhliny a drolí se. Navíc je takový beton i po zatvrdnutí částečně nasákavý, což snižuje jeho odolnost vůči mrazu.
Proč praská čerstvý beton
Nejčastější příčiny vzniku prasklin v betonu jsou: Rychlý proces zrání betonu, který je způsoben vysokou teplotou vzduchu v okolí nebo nízkou vlhkostí okolí. Tím dochází k rychlému odpařování vody z betonu, což způsobí smršťování betonu, následkem kterého vznikají praskliny v betonu.
Proč kropit beton
Proč je nutné základovou desku kropit
Kropení základové desky je důležité z hlediska vysychání betonu. Při příliš rychlém vysychání, zejména v teplém nebo větrném počasí, by totiž mohlo dojít ke vzniku nežádoucích trhlin a tím ke snížení pevnosti konstrukce základové desky.
Čím impregnovat beton
Repesil je vhodný pro impregnaci betonu, fasád, omítek, obkladů, střešní krytiny, kamene, dlažby apod. Ochrana proti vodě, vlhkosti, erozi materiálů, výkvětům solí a špíně. Nevytváří lesklý povrch, oživuje, ale nemění vzhled materiálů.
Kdy je beton tvrdy
Beton zraje celkem 28 dní, po kterých získává 100 % uváděné pevnosti. Při betonování podlah, nebo základové desky však není třeba čekat tak dlouho. Beton je po cca 2 dnech pochozí a lze jej mírně zatížit a po 7 dnech získává až 70 % své pevnosti.
Kdy začít kropit beton
S kropením základové desky byste měli v podstatě začít hned po betonáži. Samozřejmě záleží na ročním období a teplotě vzduchu. Nejdůležitějších je prvních 48 hodin. Tato doba je nejdůležitější pro celý proces zrání betonu základové desky a po celou dobu by proto měl beton zůstat vlhký.
Jak často kropit čerstvý beton
Mlžení se provádí 2-3x denně, aby byl povrch betonu trvale vlhký a tím se eliminovalo riziko vzniku trhlin v betonu. PRO ZVÍDAVÉ: Délku nutného ošetřování udává „specifikace provádění“ (odstavec 4.2.1 ČSN EN 13670) prostřednictvím stanovení ošetřovací třídy (článek 8.5 a příloha F 8.5 ČSN EN 13670).
Co na popraskaný beton
Do praskliny vtlačte pomocí špachtle speciální epoxidový tmel. Někdo ho ještě výrobci doplňují křemičitým pískem. Přebytečný materiál zahlaďte zednickou lžící a opravený spoj nechte vyzrát. Beton je nedílnou součástí každého exteriéru.
Jak dlouho vydrží suchý beton
Beton začíná tuhnout cca 45 – 60 minut po smíchání betonové směsi a následuje tvrdnutí směsi, které může probíhat i několik let. Beton zraje celkem 28 dní, po kterých získává 100 % uváděné pevnosti.
Jak dlouho se musí kropit beton
Délka kropení je též velmi závislá na počasí. Základová deska by se měla kropit běžně 3 – 7 dnů, v některých případech však až 3 týdny.
Jak pracovat se Zavlhlým betonem
Zavlhlé směsi je vhodné hutnit plošnými vibračními deskami, směsi konzistence S3 a S4 pomocí ponorných vibrátorů, horizontální plošné konstrukce vibračními lištami, samozhutnitelné betony vpichem tyče nebo vůbec. Míra zhutnění má přímý vliv na výslednou pevnost betonu.
Proč se kropí beton
Beton v raném stáří se musí ošetřovat a chránit zejména proto, aby se minimalizovalo plastické smršťování a aby se zajistila dostatečná pevnost povrchu. Cílem ošetření je zajistit dostatečnou trvanlivost povrchové vrstvy betonu a jeho ochranu před mrazem, škodlivými otřesy, nárazy a v neposlední řadě i před poškozením.