Jaký jsou kandidáti na prezidenta?

Kdo jsou kandidati na prezidenta 2023

Kandidáti

Č. Kandidát Navrhovatelé
1 Pavel Fischer 30 senátorů
2 Jaroslav Bašta 20 poslanců
4 Petr Pavel 81 083 podpisů
5 Tomáš Zima 13 senátorů

Jaké jsou kurzy na prezidenta

Sázky na volby prezidenta 2023 – vyhraje Petr Pavel, nebo Andrej Babiš

Sázkové kurzy na vítěze prezidentských voleb 2023
Aktuální kurzy k 28. 1. 2023
Kandidát Tipsport Betano
Petr Pavel 1,06 1,09
Andrej Babiš 10,60 8,00

27. 1. 2023

Jaké podmínky musí splňovat kandidát na prezidenta

Návrh občana vyžaduje podporu minimálně 50 000 oprávněných voličů formou petice a musí být podán alespoň 66 dnů před samotnou volbou. Kandidátem se může stát státní občan České republiky, s právem volit, a jenž dosáhl věku 40 let.

Kdo se může stát prezidentem

Prezidentem republiky může být zvolen občan, který má právo volit a dosáhl věku 40 let. Nikdo nemůže být zvolen více než dvakrát po sobě. Zvolen také nemůže být občan, který byl odsouzen za velezradu nebo za hrubé porušení Ústavy nebo jiné součásti ústavního pořádku.

Kde sídlí český prezident

Původní československá prezidentská kancelář vznikla v roce 1919, po rozpadu Československa na ni v roce 1993 navázala česká prezidentská kancelář. Sídlí na Pražském hradě a v jejím čele je vedoucí (neoficiálně zvaný kancléř), kterou je od roku 2023 Jana Vohralíková. Některá data mohou pocházet z datové položky.

Kdo je prezident republiky

Petr PavelČesko / PrezidentPetr Pavel je český politik a armádní generál ve výslužbě, od března 2023 čtvrtý prezident České republiky. Úřadu se ujal složením slibu 9. března 2023 na společné schůzi obou komor Parlamentu. Wikipedie

Co znamenají kurzy v sázení

V nabídkách sázkových kanceláří se tak setkáme například s kurzem 3,00. Co to ale znamená Je to velmi jednoduché. Vsadíte-li například 100 Kč na kurz 3,00 a vámi vybraná příležitost je výherní, připíše se vám na sázkařské konto trojnásobek, tedy 300 Kč.

Jak funguje kurzové sázení

Sázkový kurz, po vynásobení vkladem, určuje potenciální výhru. Vsadíte-li například 1000 Kč na vítězství domácího týmu v nějakém fotbalovém utkání s kurzem 1,8, potenciální výhra činí 1000 Kč × 1,8 = 1800 Kč. Čím nižší je kurz, tím vyšší je – dle předpokladu bookmakera – šance, že daná událost nastane a naopak.

Jak se sbírají podpisy na prezidenta

V první řadě ověřujeme celkový počet petentů na petici. Je-li na petici alespoň 50 000 validních podpisů, následuje kontrola náhodně vybraného vzorku s 8 500 podpisy. Ten je určen na základě matematického klíče, který Ministerstvo vnitra vylosuje 7. listopadu za účasti notáře.

Kdo chce kandidovat na prezidenta

Zaregistrovaní kandidáti

Č. Kandidát Stranická příslušnost
1 Pavel Fischer nestraník
2 Jaroslav Bašta SPD, dříve ČSSD a BOS
4 Petr Pavel nestraník, dříve KSČ
5 Tomáš Zima nestraník, dříve KSČ

Co to je prezident

Petr PavelČesko / PrezidentPetr Pavel je český politik a armádní generál ve výslužbě, od března 2023 čtvrtý prezident České republiky. Úřadu se ujal složením slibu 9. března 2023 na společné schůzi obou komor Parlamentu. Wikipedie

Jak se říká vlajce prezidenta

Vlajka prezidenta republiky (neboli standarta prezidenta ČR nebo prezidentská standarta) je bílá, s okrajem skládajícím se z plaménků střídavě bílých, červených a modrých.

Jak bydlí prezident

Lumbeho vila
Stavebník Karl Lumbe
Současný majitel Česká republika
Poloha
Adresa U Brusnice čp.188/IV, č.o.1, Hradčany, Praha 1, Česko

Kde pracuje prezident

Původní československá prezidentská kancelář vznikla v roce 1919, po rozpadu Československa na ni v roce 1993 navázala česká prezidentská kancelář. Sídlí na Pražském hradě a v jejím čele je vedoucí (neoficiálně zvaný kancléř), kterou je od roku 2023 Jana Vohralíková. Některá data mohou pocházet z datové položky.

Kde bydlí český prezident

Lumbeho vila je původem pozdně klasicistní patrový měšťanský dům, který se nachází v severozápadní části pražských Hradčan v ulici U Brusnice (západním směrem od Jízdárny Pražského hradu, severně od horního konce Jeleního příkopu, kde se nachází i místní tenisový dvorec, a nedaleko od hradčanského Nového Světa).

Co znamená v sázkách 12

Konkrétně 1X (10) znamená neprohra domácích, takže výhru tipujícímu zaručuje vítězství domácích a remíza. 2X (02) znamená neprohra hostů. Někdy bývá rozšířen o 12 – výsledek bez remízy. V případě remízy vyhráváte!

Co znamená F 4AKO

Konkrétně hranice 4 znamená, že když si vyberete sázku F+4AKO, dostanete na ČR výhodnější kurz 1.35, avšak na tiket je potřeba krom tohoto FAVORITA PLUS přidat ještě čtyři další sázkové příležitosti. Pro hranici F+11AKO byl dokonce při tomto konkrétním zápase vypsán kurz až 1.51 na výhru Česka.

Kdo odstoupil z kandidatury na prezidenta

Z odmítnutých uchazečů se Karel Diviš, Karel Janeček, Roman Hladík, Libor Hrančík a Pavel Zítko obrátili na Nejvyšší správní soud. Kromě nich se na soud obrátila i skupina senátorů, kteří podpořili Marka Hilšera, aby byla zrušena registrace kandidátní listiny Denisy Rohanové.

Kdo může odvolat vladu

Prezident je povinen odvolat člena vlády, jestliže mu to navrhne premiér. Lhůta pro tyto úkony prezidenta není v ústavě výslovně stanovena; ustálený právní výklad je však ten, že prezident je povinen konat "bez zbytečného odkladu".

Kdo je Tomáš Březina

února 1957 Praha) je český podnikatel, zakladatel a bývalý ředitel a stoprocentní vlastník společnosti BEST, která patří mezi přední tuzemské výrobce betonových stavebních prvků, díky čemuž je přezdíván „betonový král“ nebo „betonový Baťa“.

Kdo je to Karel Diviš

Jako reportér dělal reportáže pro Branky, body, vteřiny a fotbalové reportáže v pořadu Dohráno. V roce 2001 založil firmu IDC-softwarehouse, která vytvořila první letenkový portál ve střední a východní Evropě Letuska.cz, nyní působí v mnoha zemích světa.

Co má dělat prezident

Prezident v prezidentské republice

Prezident je hlavou moci výkonné, většinou zároveň předsedou vlády. Je nezávislý na parlamentu, současně však nemá žádné pravomoci ve vztahu k parlamentu. Zpravidla je volen přímo či nepřímo občany státu, což mu poskytuje vysokou míru legitimity.

Kdo schvaluje válku

Právo k vyhlášení válečného stavu má pouze Parlament České republiky. K tomuto úkonu je zapotřebí souhlas nadpoloviční většiny všech poslanců (tj. 101) a souhlas nadpoloviční většiny všech senátorů (tj. 41).

Co symbolizuje malý státní znak

Malý státní znak užívají oprávněné osoby (s výjimkou sportovců reprezentujících ČR) na rozhodnutích a jiných listinách osvědčujících důležité skutečnosti, vydávaných při výkonu státní moci, který jim byl svěřen zákonem nebo na základě zákona.

Co je symbolem české statnosti

Státními symboly byly: státní znak (velký státní znak České republiky a malý státní znak České republiky; vzhledem k současné podobě heraldicky shodné s mírně odlišným uměleckým zpracováním) státní vlajka. státní pečeť