Jaké jsou velikosti kufru?

Jak zjistit velikost kufru

Velikost kufruVelikost S představují malé kufry o maximální výšce 50 až 59 cm (i s kolečky).Velikost M s výškou od 60 do 69 cm s kolečky.Velikost L jsou relativně velké kufry s výškou do 79 cm (včetně koleček).Velikost XL jsou velké kufry s výškou větší něž 80 cm.
Archiv

Jak velký kufr na odbaveni

Na palubu si lze vzít zavazadlo o nejvyšší hmotnosti 8 kg a maximálních rozměrech 56 cm x 45 cm x 25 cm, a jednu malou osobní tašku (např. dámská kabelka či laptop) o rozměrech max. 40 x 30 x 15 cm a hmotnosti do 3 kg.
Archiv

Jaký typ kufru do letadla

Do letadla doporučujeme kufr, v případě odbavení ideálně skořepinový. Na aktivní dovolenou či soustředění, kde budete věci často vybalovat a zase ukládat zpět, je lepší z důvodu lepší manipulace a skladnosti zvolit spíše cestovní tašku na kolečkách.
Archiv

Který kufr je lepší

Pokud cestujete na delší dovolenou nebo na pracovní cesty, stáže či montáže, využijete objemný kufr, který pohodlně pojme dostatek oblečení, vybavení či knih. Naopak pro kratší cesty stačí menší objem, nebo dokonce jen palubní zavazadlo. Poloprázdný velký kufr nese riziko, že se vám volně uložené věci uvnitř poškodí.
Archiv

Co je expander na kufru

Další výhodou textilních kufrů bývá expandér. Jde o důmyslný systém postranních zipů, jejichž rozepnutím lze navýšit objem kufru. Nevýhodou textilních kufrů může být nižší odolnost, kterou ale značka Titan kompenzuje vyztužením hran zavazadel a kvalitními materiály.

Jak zvážit kufr do letadla

Kufr musí být samozřejmě kompletně zabalený. dalším způsobem je použití elektronické ruční váhy. Tuto váhu si můžete vzít s sebou i na cesty, abyste si zvážili kufr před zpátečním letem, pokud máte například spoustu suvenýrů. V našem obchodě najdete manuální elektronické váhy.

Jak velký kufr na 20kg

Na běžnou dovolenou pro 1 osobu – stačí cestovní kufry o objemu 60 – 90 litrů, s nosností až 20 kg, které se značí velikostí M. Na rodinnou dovolenou nebo delší cesty – uvítáte prostorné cestovní kufry o objemu 90 a více litrů, s nosností až 30 kg, jedná se o modely velikosti L a XL.

Jak velký kufr můžu mít do letadla smartwings

f) Maximální váha jednoho kusu zavazadla nesmí v žádném případě překročit 32 kg a zavazadlo musí splňovat následující rozměrová omezení: maximální rozměr 250 cm, tj. součet jeho délky, šířky a výšky včetně držadel, postranních kapes a koleček.

Jak se měří kufr do letadla

Standardní rozměr udávaný mezinárodní leteckou organizací IATA je 55 × 35 × 20 cm. Jedná se o rozměry výška × šířka × hloubka. Nejčastěji poptávané rozměry příručních zavazadel u jednotlivých aerolinií jsou následující: Ryanair – 40 × 25 × 20 cm.

Co muze být v příručním zavazadle smartwings

V příručním zavazadle může mít každý cestující tekutiny a gely v obalech do maximálního objemu 100 ml. Všechna balení musí být umístěna v jednom průhledném uzavíratelném plastovém sáčku o maximálním objemu 1 l. Přeprava tekutin v odbaveném zavazadle není doporučena a neneseme za ni odpovědnost.

Jak poznat kvalitní kufr

Kvalitní kufry obsahují i TSA zámek zabudovaný v zavazadle tak, aby se do něj daly uzamknout oba jezdce zipu. Vždy si pořiďte takový zámek, který bude certifikovaný. Ten poznáte podle značky červeného diamantu.

Jak velké zavazadlo do letadla

Rozměry a váha zavazadla do letadla

Aerolinka Rozměry /cm/ Hmotnost /kg/
Delta Airlines 56 x 36 x 23 není
Emirates 55 x 38 x 20 7
KLM 55 x 35 x 25 12
Lufthansa 55 x 40 x 20 8

Kam dát nabíječku v letadle

Na palubu si s sebou vezměte všechny hodnotné a křehké předměty jako šperky, fotoaparát, elektronická zařízení (mobilní telefon, notebook), nabíječky a adaptéry. Tyto předměty budete muset spolu s balíčkem tekutin při kontrole vybalit. Proto je mějte zabalené a připravené úplně nahoře.

Jak měřit kufr do letadla

Univerzálním rozměrem, který vám vezme každá společnosti je 40 cm x 20 cm x 25 cm. Váhu se snažte držet maximálně do 8 kilogramů. Standardní kabinový kufr o větších rozměrech, tedy 55 x 40 x 20 cm berou na palubu společnosti Eurowings, Lufthansa, Smart Wings, Volotea a Vueling.

Co nesmí být v příručním zavazadle

V příručních zavazadlech je zakázáno přepravovat zbraně, výbušniny, hořlaviny, chemické a toxické látky, tekutiny a gely. V zapsaných zavazadle je zakázáno přepravovat výbušniny, plyny, hořlavé kapaliny a látky, toxické a infekční látky, radioaktivní materiál, peroxidy, žíraviny a paliva.

Co si můžu vzít do odbaveného zavazadla

Jaké předměty můžete v odbaveném zavazadle mít Kromě oblečení a kosmetiky můžete mít v odbaveném zavazadle také nářadí, nože a nůžky, alkohol v množství odpovídající vlastní spotřebě, tabák nebo cigarety v množství odpovídající vlastní spotřebě a také sportovní náčiní.

Co nesmí být v příručním zavazadle do letadla

Zpravidla by váha zapsaného zavazadla neměla přesáhnout 32 kg. Doporučujeme tyto informace před odletem ověřit. V příručních zavazadlech je zakázáno přepravovat zbraně, výbušniny, hořlaviny, chemické a toxické látky, tekutiny a gely.

Jak velký kufr do letadla smartwings

Kolik mohu přepravit zavazadel

Cenový balíček Odbavené zavazadlo Kabinové zavazadlo
Economy Plus 1 x 23 kg 1 x 8 kg
Economy Flex 1 x 23 kg 1 x 8 kg
Business Lite 2 x 32 kg 2 x 8 kg
Business 2 x 32 kg 2 x 8 kg

Co znamená skořepinový kufr

Skořepinové kufry jsou nejčastěji vyrobeny z plastu nebo hliníku. Kromě modelů s výklopnou přední kapsou na notebook nedisponují vnějšími kapsami na nezbytnosti a v drtivé většině bývají dostupné pouze na čtyřech kolečkách. Tyto kufry jsou mnohem odolnější vůči nárazům a jejich povrch nepromokne.

Co se nesmí vzít na palubu letadla

V zapsaných zavazadle je zakázáno přepravovat výbušniny, plyny, hořlavé kapaliny a látky, toxické a infekční látky, radioaktivní materiál, peroxidy, žíraviny a paliva. Podrobný soupis zakázaných předmětů doporučujeme ověřit před odletem u letecké společnosti a/nebo u provozovatele letiště.

Jak zabalit léky do letadla

Všechny léky (které jsou nezbytné během cesty) můžete přepravovat bez omezení objemu a množství balení, vždy je však nutné je nahlásit pracovníkům bezpečnostní kontroly. Vždy doporučujeme mít u sebe předpis od lékaře nebo potvrzení od zdravotnického zařízení, o které vás mohou požádat pracovníci bezpečnostní kontroly.

Co nesmím mít v kufru do letadla

kyseliny, žíraviny, hořlaviny, žhavící zapalovače, toxické, infekční nebo radioaktivní látky, obranné a paralyzující spreje a jiné dráždivé látky, spreje, tlakové nádoby (kromě lékařských a kosmetických potřeb), plyny.

Co nepatří do kufru

V příručních zavazadlech je zakázáno přepravovat zbraně, výbušniny, hořlaviny, chemické a toxické látky, tekutiny a gely. V zapsaných zavazadle je zakázáno přepravovat výbušniny, plyny, hořlavé kapaliny a látky, toxické a infekční látky, radioaktivní materiál, peroxidy, žíraviny a paliva.

Co se nesmí do kufru

V příručním zavazadle nesmí být:bodné a sečné předměty.zbraně a střelné zbraněstřelivo.nože.hračky, které se podobají reálným zbraním.ohrožující předměty.výbušniny.toxické látky.

Jak je to s leky do letadla

Všechny léky (které jsou nezbytné během cesty) můžete přepravovat bez omezení objemu a množství balení, vždy je však nutné je nahlásit pracovníkům bezpečnostní kontroly.