Jak jíst taliány?

Jak se připravují taliáni

Talijány opláchneme, vložíme do hrnce s vodou a přivedeme k varu. Pak snížíme teplotu a zvolna je vaříme 30 až 40 minut. Po uvaření nesmíme zapomenout taliány oloupat. Pak už zbývá jen vybrat přílohu a pochutnat si.
Archiv

Jak dlouho Ohrivat Taliany

Talián ohřívejte na páře, případně ve vodě cca 10–15 minut. Důležité je nevařit jen prohřát. Po ohřátí talián svlékněte a vychutnejte si ho samotný nebo s hořčicí a křenem.

Co je uzenina Talián

Šlo o ochucenou směs mladého hovězího masa s vepřovým krčním sádlem a pokrájenými vepřovými laloky, která se plnila do hovězích střev a v nich posléze nakládala do láku. Když si ji někdo poručil, uzenář ji vyndal z nálevu, uvařil a podal hladovému zákazníkovi.

Jak chutná talian

Talián z Rybné ulice

Lidé dali onu přezdívku nejen jemu, ale i jeho bezejmenné lahůdce, která vynikala zvláštní kořeněnou chutí. „Talián“, někdy také nazývaný „uggovka“ (užovka), se plnil do hovězích střívek s pepřem, zázvorem, kardamomem a česnekem nebo tymiánem a citronovou kůrou.

Co je to talian

Taliány byly většinou vyráběny z telecího a mladého hovězího masa a plněny do hovězích střívek. Na rozdíl od slavných uzených špekáčků se taliány vaří. Právě tuto pochoutku, které dominuje chuť tymiánu a koriandru, vyrábí v řeznictví hypermarketu Globusu. Talián s telecím masem tam koupíte za 12,90 Kč (100 g).

Kde koupit Taliany

Najdete je v aktuálních letácích Tesco, Albert či BILLA.