Jaký kabel pro připojení domu?

Jaký kabel pro 16A

Jeden milimetr čtvereční mědi dokáže bez nebezpečí přenášet proud 10 A, můžeme k němu připojit spotřebiče o příkonu 2300 W. Průřez 1,5 mm2 je určen pro proudy až 16 A, tedy příkon 3680 W.

Jaký kabel na rozvod elektřiny

Pokud potřebujete kabely na rozvody elektroinstalace, hledáte CYKY kabely. Hodí se pro běžné domovní a průmyslové rozvody. V názvu je velice důležité písmeno „C“ na začátku, protože to označuje, že jde o měděné jádro kabelu, a budete tedy dělat takzvané měděné rozvody.

Jaký přívodní kabel do bytu

Domovní zásuvky 230V

K rozvodu zásuvek v jednotlivých místnostech se používá doporučovaný kabel CYKY-J 3×2,5 mm2, kde může být na jeden kabel zapojeno i více zásuvek v místnosti.
Archiv

Jaký kabel od hodin do rozvaděče

Kabel CYKY se používá jako přívodní k domům, ke světlům, zásuvkám a rozvaděčům.
Archiv

Jaký kabel na 11kw

Nabíjecí kabel 3 fáze Typ 2 je určen pro všechny vozy s konektorem typu 2 a s palubní nabíječkou s výkonem do 11 kW. Vyniká nízkou hmotností a velkou flexibilitou v chladném počasí. Délku kabelu je možné si zvolit 5 nebo 8 metrů.

Jaký kabel na 40a jistič

Vyhovuje pouze se souběžným použitím kabelu CYKY 4x10J pro jalovinu…

Jaký kabel do vypínače

Kabely CYKY nejčastěji propojují rozvaděče, elektroinstalační krabice (odbočné, rozbočovací krabice), zásuvky a vypínače či osvětlení.

Jaký kabel pro 25A

jistič 25A Pro nějaké "normální" podmínky a délku cca do 50m bude kabel CYKY 5Cx 6 dostatečný.

Jaký kabel od elektroměru k rozvaděči

Přívodní kabely od elektroměru do domu jsou závislé na vašem dodavateli elektřiny buď kabel CYKY-J 5×6, nebo CYKY-J 4×10. V současnosti se vyplatí myslet také na možnost přepínání sazby na nízký tarif a instalovat i kabel pro HDO CYKY-J 3×1,5.

Jaký kabel ke sporáku

Přívodní kabel pro sporák je proveden kabelem CYKY 5 x 2,5. Jištění obvodu je provedeno jističem 3x 16 A, charakteristika B. To je v souladu s tab. 6 ČSN 33 2130 ed.

Jaký průřez kabelu na zásuvky

ČSN 33 2130 uvádí pro uložení kabelu v omítce pro zásuvkový obvod průřez 1,5 mm2. To platí pro předpoklad uložení kabelu ve zděné stěně a jištění jističi s charakteristikami B a C. Jestliže by však šlo o jištění pojistkou, doporučujeme zvýšený průřez 2,5 mm2.

Jaký kabel na 12 kW

Výrobce kotlů Protherm doporučuje pro elektrokotel o výkonu 12 kW jistič 25 A a průřez vodiče Cu 2,5 mm2. Já osobně bych jistil jističem o hodnotě 20 A a průřez vodiče bych volil Cu 4 mm2.

Jaký kabel na 32A

Re: Jak spočítat průřez přívodního kabelu pro jistič 32A Naprosté minimum pro uvedený případ je CYKY 5Cx 6 nebo CYKY 4Bx 10.

Jaký kabel na světlo

Obecně platí, že ve vnitřních rozvodech musí být oddělený N a PE vodič (modrý a žlutozelený). Z tohoto doporučení vyplývají třívodičové kabely pro jednofázové spotřebiče (na 230V) jako jednoznačná volba. Obecné doporučení zní, že pro světelné okruhy se používají vodiče Cu 3x 1,5mm s jištěním 6 – 10A.

Jaký kabel se používá na zásuvky

pro zapojení světelných okruhů se standardně používá kabel CYKY 3×1,5 a pro zásuvkové okruhy CYKY 3×2,5. Je nutné zmínit, že v obou případech je potřeba osadit okruh kabelem se zeleno-žlutým vodičem.

Jaký kabel pro 32A

Re: Jak spočítat průřez přívodního kabelu pro jistič 32A Naprosté minimum pro uvedený případ je CYKY 5Cx 6 nebo CYKY 4Bx 10. Při použítí hliníkového kabelu kabelu AYKY 4Bx 16.

Na co myslet při elektroinstalaci

Není nic horšího, než předělávat už hotovou elektroinstalaci jen proto, protože jste si neuvědomili, že nemáte dostupnou zásuvku pro televizor nebo lampičku. Je tedy dobré dopředu naplánovat umístění nábytku, elektrospotřebičů a samotných zásuvek a vypínačů.

Jaký jistič na troubu

Pokud předpokládáte a chcete využívat vše na 100%, tak při 1F napojení na 230V byste musel použít jistič 50A a kabel CYKY 3Cx10mm2, což asi nebude reálné. Skutečná soudobost bude cca 45-55%, tj. stačí kabel CYKY 3Cx4mm2 a jistič 20A pro max. trvalý příkon 4,6 kW anebo 25A pro max.

Jak zapojit sporák na 400v

u třífázové soustavy ( 400 V ) musí být ke spotřebiči přiveden samostatný 5-ti žilový kabel o průřezu 1,5 mm2 Cu, jištěný 3 x 16 A jističem. Tento způsob je v ČR běžný. Výše uvedené způsoby jsou v podstatě jediné správné v ČR.

Jaký jistič na 11kw

V přívodu musí být instalováno jištění max. 16 A a chránič 30 mA, no a kabel na 200 m minimálně CGTG 3×4,0 mm2. P.S.: Je nutné použít průmyslové (kulaté modré) zásuvky (přípojky). Chránič chrání – jistič jistí.

Jaký kabel na 400V 16A

Ono záleží na tom, jaké amperáže máte ty 400V zásuvky. Pokud tam hodláte instalovat ty nejmenší – tedy 16A, pak vám elektrikář radí správně – tedy 5-žilový měděný kabel 5Cx2,5 mm2 asi typu CYKY.

Jaký jistič na zásuvkový okruh

U jističů si všímejte nejen hodnoty jmenovitého proudu, ale i charakteristiky, jističe B ​​se hodí na běžné světelné a zásuvkové obvody, pro elektromotory, el.

Jaký jistič se dává na zásuvky

Protože se jističe zásuvkových a světelných obvodů používají standardně jako jističe vedení a ne k jištění připojovaných spotřebičů, stanovuje se hodnota dle průřezu (a uložení) jištěného kabelu. V běžné instalaci RD se proto ke kabelu 3Cx1,5 ke světlům dává B10, k dvaapůlce pro zásuvky pak B16.

Jak hluboko má být kabel ve zdi

Ideální pro uložení kabelů je minimálně 70 cm hluboký a hladký výkop. Výkop by měl být zbaven kamenů. Kabely by měly být typově přímo určeny k podzemní instalaci a dále by měly být opatřeny speciální ochranou trubicí.

Jak daleko vypínače od dveří

RADA 4: Vzdálenost vypínačů od dveří by měla být 100–300 mm.