Jak koupit starší auto?

Jak staré auto si koupit

Stáří pět let u standardních značek, osm let u prémiových, říkají statistiky Sauto.cz. Největší on-line server s ojetými vozy v ČR, Sauto.cz, si posvítil na to, jak se mění hodnota vozů v závislosti na stáří.
Archiv

Jak koupit auto od soukromeho prodejce

Jestliže uvažujete o koupi od soukromé osoby, také sepište písemnou smlouvu, a to i tehdy, když auto kupujete od známých. V případě sporu budete mít v ruce užitečné vodítko. Základem smlouvy jsou identifikační údaje o prodávajícím a kupujícím.

Jak koupit ojeté auto a nenaletět

Velmi důkladně zkontrolujte karoserii – zda je odstín laku stejný a zda je barva na všech místech stejnoměrná. V okolí světel nebo těsnění oken nejsnáze poznáte, zda bylo auto opětovně lakované. Zkontrolujte, zda se VIN kód shoduje s údaji v technickém průkazu.

Na co si dát pozor při koupi auta v bazaru

Co zkontrolovatvšechny doklady k vozidlu (včetně servisní knížky, původní kupní smlouvy atd.)všechny identifikátory (VIN, číslo karoserie, číslo motoru)prověření ve všech databázích kradených aut.vizuální prohlídka interiéru (ošoupaný volant, pedály, sedačky, švy na přístrojové desce v místech, kde je airbag…)

Proč nekupovat auto z bazaru

Nákup ojetého vozu je vždy spjat s určitými riziky a v málokterých případech je lze stlačit na nulu. Pokud se všem budete držet našich rad, rozhodně zvýšíte pravděpodobnost, že auto, které jste si právě přivezli z bazaru, není kradený vrak se stočeným tachometrem a padělanými doklady.

Jaké auto koupit do 60 tisíc

Výčet je pro začátek vskutku dlouhý: Citroën Xsara Picasso, Fiat Stilo, Ford Focus I, Nissan Primera, Opel Astra Caravan, Peugeot 307SW, i starší 406 můžeme vzít v potaz, stačit by mohla Fabia Combi, Renault Megane, samozřejmě Octávia I nebo Golf IV Variant.

Co dělat po koupi auta z bazaru

Čerstvě zakoupený ojetý vůz většinou potřebuje odbornou péči, a proto jej nechte překontrolovat v odborném servisu. Ojeté vozidlo vyžaduje alespoň výměnu základních kapalin a případně i výměnu rozvodů. Doporučeno je také zkontrolovat stav pneumatik a zda odpovídají ročnímu období (zimní vs. letní pneumatiky).

Jak převést auto z bazaru

Jakmile je uzavřena kupní smlouva, prodávající zajistí přepis vozidla. K tomu bude potřebovat kompletní doklady, tzn. kupní smlouvu, osvědčení o registraci, technický průkaz a doklad o pojištění. Na evidenci vozidel zajistí zápis nového majitele do technického průkazu a následně předá doklady kupujícímu.

Na co nezapomenout při koupi auta

K přepisu vozidla je nutné sebou mít:doklad totožnosti obou stran.úředně ověřenou plnou moc strany, která se přepisu neúčastnízelenou kartu jako doklad o sjednaném povinném ručeníkupní smlouvu.potvrzení o technické prohlídce vozidla (STK)vyplněný formulář žádosti o změnu vlastníka.velký technický průkaz.

Kdy se vyplatí koupit ojeté auto

Březen a září jsou nejrušnějšími obdobími pro prodej nových aut a stejně tomu je i u těch ojetých, i když s mírným zpožděním. Mezidobí před začátkem léta je obvykle tím nejlepším obdobím roku na koupi ojetého auta, pokud tedy nechcete čekat až do zimy.

Kde koupit ojeté auto

Největší autobazary s pobočkami po celé ČR a specializované portály s ojetými vozy:Auto Esa.AAA auto.Auto Jarov.Autobazar.cz.Auto-diskont.cz.Auto.bazos.cz.AutoNoto.cz.TipCars.cz.

Jak sehnat auto levně

Když ovšem kolem sebe nemáte zdroj extrémně levných ojetin, nezbývá než se poohlédnout na vlastní pěst.Inzerce zdarma. Zapomeňte na seriózně pojaté inzerce, kde se za vložení inzerátu platí větší či menší poplatek.Skupiny na sociálních sítích.Dražby.

Jak staré auto lze přihlásit v ČR

Auto z dovozu – limit stáří auta

Tato vozidla nesmí být starší 8 let a podléhají proclení. Pokud má dané auto evropskou homologaci, pak toto pravidlo není uplatňováno.

Na co si dát pozor při přepisu auta

Při přepisu vozidla je obzvlášť potřeba si dát pozor na lhůtu k přepisu auta. Prodávající totiž ručí za to, že přepis vozidla proběhne do 10 dní od podepsání kupní smlouvy. Pokud tuto lhůtu nedodrží, hrozí mu pokuta až do 50 000 korun.

Jak ověřit ojeté auto

Prohlídka podvozku

Hledejte případné deformace nebo svary, které nepocházejí od výrobce – na nosnících, podbězích a prazích. Zkontrolujte pneumatiky – nesouměrně sjeté pneumatiky napoví, že může být závada na sbíhavosti kol, tlumičích pérování či nápravách nebo dokonce může napovídat, že vůz je po vážné havárii.

Na co si dát pozor při koupi dodavky

Při koupi dodávky je také důležité, zda se jedná o vozidlo českého původu, nebo dovezené. Pokud se jedná o import, zvyšuje se pravděpodobnost stočeného tachometru a rovněž zatajených havárií.

Kdy jsou auta nejlevnější

Zimní měsíce jsou obecně částí roku, kdy poptávka po ojetých autech slábne.

Kde sehnat nejlevnější auta

Nové automobily na evropském trhu, bez přihlédnutí k daním, jsou nyní nejlevnější v Dánsku, které v této roli vystřídalo Estonsko, nejdražší naopak v Německu.

Jak se kupuje auto z bazaru

Jak vybírat v autobazaru

Dobrý prodejce by vám měl vždy být schopen odpovědět. V případě, že prodejce jedná zmateně či nervózně, pak se mějte na pozoru. Sledujte, zda vás sám upozorňuje i na věci spojené s provozem a servisem auta, což může také napovědět o jeho kvalitě a serióznosti.

Kde koupit Bazarove auto

Největší autobazary s pobočkami po celé ČR a specializované portály s ojetými vozy:Auto Esa.AAA auto.Auto Jarov.Autobazar.cz.Auto-diskont.cz.Auto.bazos.cz.AutoNoto.cz.TipCars.cz.

Jaké si koupit ojeté auto

Buďte tedy při nákupu dvakrát obezřetní, může se jednat o vůz po „totálce“ či se stočenými kilometry. Z dat bazarových společností vyplývá, že mezi top pět nejžádanějších vozů patří Škoda Octavia, Škoda Fabia, Volkswagen Golf, Škoda Superb a Volkswagen Passat.

Jak přihlásit auto starší 8 let

Auto starší 8 let dovést jde, musíš udělat to samé, co s autem mladším 8 let. Zaplatit ho, odhlásit v cizině, zaplatit daň, udělat technickou a emise, zaplatit povinné ručení a přihlásit ho do registru vozidel. Přijetím legislativy EU je možno dovést auto jakéhokoli stáří…

Jak staré auto mohu přihlásit

Auto z dovozu – limit stáří auta

Tato vozidla nesmí být starší 8 let a podléhají proclení. Pokud má dané auto evropskou homologaci, pak toto pravidlo není uplatňováno. Starší vozidla mohou být zatížena ekologickou daní. V technickém protokolu bude zapsaná emisní norma, která stanoví výši ekologické daně, resp.

Kdo platí za přepis auta

Kdo platí přepis auta Zákon neukládá, zda má správní poplatek za přepis auta uhradit prodávající nebo kupující. Tudíž záleží na dohodě obou stran.

Na co si dát pozor při převzetí auta

Při vyzvedávání auta věnujte pozornost údaji ujetých kilometrů ujetých kilometrů: obvykle 20 až 80 kilometrů, zkontrolujte, zda nejsou na žebrech chladiče vodní nádrže nečistoty, zda je neporušený ochranný obal sedadla a přední plastový papír a zda je špína v autosedačce a metrech.