Jaký květináč na Palmu?

Jak přesadit palmu v květináči

Přesazování palem

Na dno květináče umístíme jako drenáž říční písek a až na něj ukládáme zeminu. Po přesazení zalijeme rostlinu tak, aby voda protekla celou nádobou. Palmy se dají přesazovat celoročně. U velkých příliš vzrostlých palem postačí, když vyměníme vrchní vrstvu zeminy za novou.
Archiv

Co potřebuje palma

Palmy potřebují dostatek světla. Řadě z nich ale nesvědčí přímé polední slunce, zvláště pak mladším exemplářům. Substrát by měl být lehký a propustný, s příměsí rašeliny a písku. Na dno položte štěrk, hrubý písek nebo keramzit jako drenáž.

Jaký květináč je nejlepší

Abyste s ní měli co nejméně práce, je třeba zvolit správný tvar pěstební nádoby. Pro pěstování většího počtu menších rostlin se skvěle hodí hranaté květináče, které lépe vykrývají prostor. Kulaté květináče udělají dobrou službu velkým rostlinám. I pro ty ale můžete zvolit květináče hranaté.

Co s přerostlou palmou

Obecně platí, že palmu přesazujeme jen tehdy, jakmile začnou vylézat kořeny ze spodní části květináče. Rostlina už nemá prostor pro další růst a bude stagnovat nebo se různě deformovat, pokud ji nepřesadíte. Nemusíte pochopitelně čekat, až začnou lézt kořeny ze spodní části květináče.
Archiv

Jak zachranit suchou palmu

Zasychání listů

U palem, které nesnášejí přetápěné čili suché místnosti, začnou schnout listy a mohou se u nich objevit i skvrny nebo malé fleky. Ihned rostlině omezíme přísun vody a rostlinu přeneseme do chladnější místnosti nebo začneme pravidelně rostlinu rosit alespoň 2 krát týdně.

Jak oživit palmu

Nejlépe jim bude v chodbě nebo v zimní zahradě, kde se teplota pohybuje mezi 5 a 15 °C. V období klidu nepotřebují mnoho vody ani světla, zaléváme je proto jen mírně, aby substrát zcela nevyschl. Palmy jsou krásky poměrně choulostivé, a tak dejte pozor, aby na ně nešel průvan a aby nestály přímo na studené podlaze.

Jak moc Zalevat palmu

Při zalévání palem je, stejně jako u jiných květin, nejlepší používat vodu odstátou a ne příliš studenou. Listy je vhodné jednou za čas otřít vlhkým hadříkem, aby se na nich neusazoval prach. Ačkoliv jsou palmy nenáročnými rostlinami, je stále možné udělat při jejich pěstování chybu.

Jak vybrat květináče

Nádobu vybírejte podle počtu, typu a velikosti rostlin. Obecně platí, že větší skupině menších rostlin více vyhovuje podlouhlý truhlík, kdežto solitérním rostlinám sedí spíše květináč. Při výběru si zjistěte také nároky jednotlivých rostlin.

Jak velký květináč pro orchideje

Květináč na pěstování orchidejí by měl být průhledný, aby se ke kořenům dostávalo světlo a mohla probíhat fotosyntéza. Velikostí by měl být spíše menší, než větší. Vhodnou velikost najdete tak, že kořeny rostliny se jemně dotýkají okrajů.

Co delat kdyz Usycha Palma

Zasychání listů

U palem, které nesnášejí přetápěné čili suché místnosti, začnou schnout listy a mohou se u nich objevit i skvrny nebo malé fleky. Ihned rostlině omezíme přísun vody a rostlinu přeneseme do chladnější místnosti nebo začneme pravidelně rostlinu rosit alespoň 2 krát týdně.

Čím se hnojí palmy

Hnojit můžeme pouze zemní bal, který je již nasycen vodou (čili po zalití). Použít můžeme jakékoli hnojivo určené pro palmy, stačí se informovat ve specializované prodejně – květinářství, zahradním centru, … Palmy važadují hnojiva s vyváženým poměrem živina. A pozor – nikdy nesmíme palmy hnojit hnojivy dusíkatými.

Jak často zalévat palmy

Jak často palmy zalévat

Záleží na teplotě v místnosti, pokud je teplota 15 – 20 stupňů nebo chladněji, zaléváme jednou za tři neděle, pokud je v bytě 24 a více stupňů, zaléváme jednou týdně.

Jaké hnojivo na palmy

Hnojit můžeme pouze zemní bal, který je již nasycen vodou (čili po zalití). Použít můžeme jakékoli hnojivo určené pro palmy, stačí se informovat ve specializované prodejně – květinářství, zahradním centru, … Palmy važadují hnojiva s vyváženým poměrem živina. A pozor – nikdy nesmíme palmy hnojit hnojivy dusíkatými.

Jak velký obal na květináč

Obal by měl být tak velký, aby bylo vidět, zda rostlina nestojí ve vodě, která v něm zůstala po poslední zálivce. Podle velikosti zakoupené rostliny se tedy vybírá průměr obalu, který se na květinu hodí. Obvykle by měl být minimálně o 1, 5–2 cm větší, než je vnitřní pěstební kontejner.

Jak velký květináč

Pokud se chystáš odrostlou rostlinu přesadit do nového květináče, měla by být jeho velikost přibližně o pětinu větší, než u jeho předchůdce. Hlavně to nepřežeň, mohla by se ti pak rostlina rozrůst hlavně v kořenech a to na úkor všeho zeleného a kvetoucího na povrchu. A to nechceš!

Jak se starat o orchideje v květináči

Hlavním pravidlem je zalévat orchidej jednou za týden nebo jednou za 10 dní. Substrát nemá být příliš vlhký, zejména v zimních měsících. Zalévat se má vychladlou převařenou vodou nebo dešťovou. Tu můžete získávat i díky vysokovýkonnému čerpadlu do sudu, kterým pohodlně naplníte barely různých objemů.

Jak zachránit umírající orchidej

Listy orchidejí se mohou začít vrásčit kvůli nepravidelnému zavlažování. V takovém případě byste měli květináč ponořit do nádoby s teplou vodou na 40–60 minut, ale tak, aby se voda nedostala do kontaktu s paždím listů. Je důležité zajistit orchideji dobré osvětlení. Zlepšením fotosyntézy můžete rychle obnovit květinu.

Proč žloutnou listy palmy

Pokud listy naopak žloutnou, má palma problém se suchem, a my musíme neprodleně zalévat. Substrát v takovém případě důkladně prolijeme vodou a přebytečnou vodu vylijeme z misky. Pokud začnou hnědnout špičky listů, můžeme mít problém s příliš suchým vzduchem. Pomoc je ale snadná, stačí začít palmu pravidelně rosit.

Kdy hnojit palmy

K hnojení palem nepoužíváme běžná hnojiva, ale přímo výrobky určené pro palmy, s vyváženým poměrem živin. Hnojíme od května do srpna – na venkovním stanovišti každý týden hnojivovou zálivkou, v interiéru jednou za 14 dní hnojivovou zálivkou.

Jak vybrat velikost květináče

Velikost rostliny je samozřejmě nejdůležitější kritérium, které je třeba zohlednit. Obal, ve kterém je rostlina zasazena by neměl být příliš veliký, ani těsný. Rostlina by měla mít dostatek prostoru pro kořenový bal. Zároveň by ale neměla mít místa příliš mnoho, aby se bal nerozrůstal na úkor vrchní části.

Čím vyplnit velký květináč

Vysoký květináč vyplníme hydro granulátem (keramzit) cca do 2/3 1a. Nízký vyplníme keramzitem cca: 5cm nebo vysteleme např. bublinkovou folií (vyloučit narušení gumové vložky od vnitřního hrubého povrchu.

Čím hnojit orchideje aby kvetly

Ze substrátu získávají orchideje jen minimum živin, proto je potřeba přihnojovat. Hnojit můžete tyčinkami nebo tekutým hnojivem. Tyčinky s hnojivem zapíchnuté do substrátu uvolňují živiny postupně. Tekuté hnojivo lze aplikovat se zálivkou nebo na listy.

Čím zalévat orchidej aby kvetla

Pro správné zdraví vašich orchidejí je důležité dopřát jim měkkou vodu, nejlépe dešťovou. Dobrým zdrojem dešťové vody je i sníh, který můžete jednoduše nechat rozmrznou a následně s touto vodou (pokojové teploty) orchideje zalévat.

Proč usychají květy orchidejí

Odpověď: Opad květů a poupat v zimě způsobuje na prvním místě nedostatek světla. Pokud navíc bylo delší dobu pod mrakem, určitě to k danému stavu přispělo. Jednou z příčin problému může být i topení, ale hlavním důvodem určitě není. Lidé pěstují phaly v panelácích na parapetech nad topením, tam je určitě sušší vzduch.

Jak obnovit orchideje

Jak zachránit orchidej, když začala chřadnoutZkontrolujte kořeny. V prvé řadě vyndejte květinu z květináče.Odstraňte některé listy. Pokud vaší orchideji uhnívají kořeny, odstraňte spodní listy.Orchidej položte do vody.Orchidej přesaďte.Orchidej pravidelně roste.