Jak letět do Monaka?

Jak se lítá do Monaka

Budete se muset dopravit na některé z okolních letišť. V Monaku totiž neexistuje mezinárodní letiště, v Monte Carlu funguje pouze Fontvieille Heliport. Doporučujeme letět do nedalekého Nice a odtud se dopravit autem, případně autobusem.
Archiv

Jak dlouho trvá let do Monaka

Let do Monaka trvá přibližně čtyři hodiny, přičemž tento čas lze strávit v pohodlí, které nabízí levné letenky.
Archiv

Jak se dostat z Prahy do Monaka

Nejčastější vyzkoušená trasa je z Prahy přes Mnichov do Milána, odtud se pokračuje směrem do Nice a následně se sjede na Monako. S přestávkami se cesta dá zvládnout za cca 12–15 hodin, trasa je velmi dobře značena a obvykle bývá průjezdná.
Archiv

Jak cestovat do Monaka

Pro Monako platí stejné vstupní podmínky jako pro jeho jediného souseda – Francii. To znamená, že vstup do Monaka je povolen na základě předložení platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Občanský průkaz je dostačující, ať cestujete letecky nebo po zemi.
Archiv

Proč jet do Monaka

Monako, maličký státeček na středomořském Azurovém pobřeží, je synonymem luxusu a bohatství. Láká hlavně ty, kteří mají na účtu pár „míčů“, aby si tu užili v luxusních hotelech, v přepychovém kasinu nebo ve zdejší marině zakotvili svou luxusní jachtu.

Jakou řečí se mluví v Monaku

Oficiálními jazyky Monaka jsou francouzština a italština. Angličtinu využívá americká, britská, kanadská a irská část obyvatel. Tradičním, národním jazykem je Monégasque, dialekt románského jazyka, kterým se také hovoří v italské oblasti Ligurie. V Monaku je to jazyk, kterým mluví velmi málo obyvatel.

Kdy do Monaka

Nejvhodnějším obdobím pro cestu do Monako je Červen až Září.

Nejteplejším měsícem ve Monako je Srpen s 24°C a nejchladnějším měsícem je Leden s 8°C.

Kde zaparkovat v Monaku

Parkování je v Monacu možné pouze na placených parkovištích, parkování na ulici je vyhrazené pro hotelové hosty a residenty. Pro zaparkování můžete využít množství veřejných parkovišť se sazbou začínající na 2,4 € s maximální denní platbou 20 €.

Kdo žije v Monaku

Bydliště v Monaku mají třeba její kolegové z tenisové branže Tomáš Berdych, Radek Štěpánek a Lucie Šafářová. Kromě toho v Monaku „bydlí“ i mnoho dalších Čechů s vysokými příjmy. Mezi tamní rezidenty, kteří se snaží ušetřit na daních, patří i sportovní celebrity z jiných zemí.

Jaké jsou dané v Monaku

Stát nemá žádnou daň z příjmu a nízké daně z podnikání a daří se mu jako daňovému ráji jak pro jednotlivce, kteří si zde udělali trvalé bydliště, tak pro zahraniční společnosti, které tu založily podniky a kanceláře. Stát si zachovává monopoly v řadě odvětví, včetně tabáku, telefonní sítě a poštovních služeb.

Kde parkovat v Monte Carlu

Zaparkovat můžete v Monte Carlu, nejsnadněji v městkých veřejných garážích za pár euro. Zde také narazíte na bezplatné mapky, díky kterým tu nezabloudíte a nezapomenete na žádnou z místních zajímavostí.

Jaké jsou daně v Monaku

Stát nemá žádnou daň z příjmu a nízké daně z podnikání a daří se mu jako daňovému ráji jak pro jednotlivce, kteří si zde udělali trvalé bydliště, tak pro zahraniční společnosti, které tu založily podniky a kanceláře. Stát si zachovává monopoly v řadě odvětví, včetně tabáku, telefonní sítě a poštovních služeb.

Kam jít v Monaku

Co vidět a zažít v MonakuOceánografické muzeum. 5.0.Knížecí palác.Monte Carlo kasino a operní dům.Automobilové muzeum.Pevnost Antoine.Monacká katedrála.Japonské zahrady.Exotické zahrady a jeskyně

Jak získat monacké občanství

Jediná další možnost, jak "ulovit" monacké občanství, je vyhrazena ženám: státní příslušnost získá ta z nich, která se provdá za Monačana, byť by to mělo být jen na jediný týden. Kdo má to štěstí patřit k monackým státním příslušníkům, má vystaráno.