Co vše dát do kuřecího vývaru
Kuřecí krky, žaludky, srdíčka i játra dodají hlavně výraznou chuť. Můj oblíbený poměr je 1 kg křídel, 1 kg hřbetů a k tomu jedny drůbky. Na přesném výběru zeleniny nezáleží a v minimální variatně uděláte dobrý vývar jen s přidáním cibule a mrkve. Celer, stonky petržele a česnek ale udělají chuť vyváženější.
ArchivPodobné
Co se dává do kuřecí polévky
Ujházy polévka
Vložte do ní pokrájenou mrkev, celer, zelenou papriku, kapustičky, fazolky, hrášek, růžičky květáku… a hrst hub, třeba žampionů. Přidejte malý rajský protlak a vařte ještě čtvrt hodiny. Vmíchejte obrané kuřecí maso, okořeňte mletou sladkou i pálivou paprikou, solí a pepřem.
Jak udělat rychlý vývar
Mrkev, cibuli, petržel a celer nastrouháme na struhadle. Všechnu zeleninu a koření dáme do hrnce a zalijeme 3 litry vody, kterou přivedeme co nejrychleji k varu. Poté var ztlumíme a jen mírně probubláváme 20 minut. Na konci vývar přecedíme přes síto, zchladíme a uchováme pro další použití.
Co se dává do vývaru
Na vývar je nejlepší směs divokého koření, tedy bobkového listu, nového koření a celého pepře. Pro zvýraznění chuti ho můžete nasucho orestovat na pánvi a poté přidat do vývaru. Ale nepřehánějte to s ním. Na jeden litr vody bohatě stačí jeden bobkový list, dvě kuličky nového koření a 4 kuličky pepře.
Jak udělat dobrý kuřecí vývar
Kuřecí skelety dáme do pekáče, lehce podlijeme vodou a při 200 °C pečeme 50 minut v troubě. Díky upečení kostí se polévka později nezakalí. Upečené skelety i s výpekem vložíme do hrnce, zalijeme studenou vodou (cca 2,5 l) a necháme 3 hodiny táhnout (v odkrytém hrnci necháváme mírně bublat na opravdu malém plameni).
Jak dlouho se má správně vařit kuřecí vývar
Pokud ale nemáte papiňák nebo nechcete čekat hodiny, stačí když budete kuře vařit i se zeleninou přibližně 45 minut. Do hrnce tedy dejte opláchnuté kuřecí maso, nové koření, pepř, bobkový list a očištěnou zeleninu v celku.
Jak udělat dobrý kuřecí polévka
Postup přípravyDo osolené vody vložíme celá kuřecí stehna a na kousky nakrájenou očištěnou zeleninu.Společně vaříme, dokud nejsou kuřecí stehna měkká.Poté maso vyjmeme.Přidáme Masox a zavářku, kterou si připravíme z vajíčka, mouky, mléka a špetky soli.Podle potřeby dosolíme a dochutíme (česnek, maggi apod.)
Jak dlouho se dělá kuřecí vývar
Vývar vařte alespoň 1 hodinu na středním plameni, pokud chcete slabší vývar, nebo až 2,5 hodiny, pokud chcete vývar silnější. Pokud budete vařit delší dobu, můžete v průběhu přidat ještě trochu vody. Vývar přeceďte přes jemné síto a zeleninu i maso zpracujte do jiného pokrmu – třeba vše smíchejte s celozrnnou rýží.
Jak dlouho vydrží kuřecí polévka v lednici
Vývar, pokud má na sobě přirozenou tukovou vrstvu, vydrží v lednici i několik týdnů. V úvodní dietě je však dobré konzumovat vývar co nejčerstvější, ideálně vařit nový každý den.
Jak dlouho se má vařit kuřecí vývar
Vývar můžete vařit i hodin šest, ale pro domácí potřebu stačí dvouhodinové probublávání.
Jak na zakalený vývar
Pokud se vám polévka přece jen zakalí, vyšlehejte tuhý sníh z bílků, vmíchejte ho do vychladlého vývaru a zahřívejte, až se bílky vysrážejí. Nachytají na sebe všechny nečistoty a při cezení se na nich udrží. Před sléváním hotového vývaru vždy do cedníku dejte papírovou kuchyňskou utěrku.
Jaké koření do kuřecí polévky
Ingredience
1 ks | petržel |
3 ks | bobkový list |
5 kuliček | nové koření |
5 kuliček | celý pepř |
podle chuti |
---|
Kdy solit kuřecí vývar
Kosti a ploutve vložte do hrnku, přidejte vodu, případně koření, cibuli a kořenovou zeleninu a přiveďte k varu. Nechte pomalu vařit asi hodinu, až hodinu a půl, poté sceďte a osolte.
Jak udělat rychlý kuřecí vývar
Upečenou zeleninu s masem přemístěte do vysokého hrnce, přilijte 2 litry vody, přidejte celý pepř a bobkový list, hrnec přiklopte pokličkou a vše přiveďte k varu. Vývar vařte alespoň 1 hodinu na středním plameni, pokud chcete slabší vývar, nebo až 2,5 hodiny, pokud chcete vývar silnější.
Kdy dát sůl do vývaru
Půl hodiny před koncem vaření masa přidejte do vývaru očištěnou kořenovou zeleninu a zelené bylinky. Taky byste měli polévku v této fázi finálně nebo téměř finálně dosolit, a to zarovnanou lžičkou soli na jeden plánovaný litr polévky.
Jak vyčistit zakalený kuřecí vývar
Do vroucího vývaru vložíme 1 – 2 rozšlehané bílky a za stálého míchání je necháme srazit. Bílky pohltí částečky kalu a vyplavou na povrch. Nakonec vývar přecedíme.
Co dělat když se zakalí vývar
Pokud se vám polévka přece jen zakalí, vyšlehejte tuhý sníh z bílků, vmíchejte ho do vychladlého vývaru a zahřívejte, až se bílky vysrážejí.
Proč se zakalí kuřecí vývar
4. Nesbíráte pěnu. Ačkoliv se vaří dlouho, vývar není věc, kterou můžete jen tak postavit na plotnu a nechat ji být. Je totiž potřeba sbírat pěnu, což kuchaři a kuchařky často nedělají a výsledkem je, že vývar je zakalený, ne čirý, jak by měl být.
Co dát do vývaru aby byl čirý
Chci opravdu čirý vývar
Bílky ze tří vajec lehce rozšlehejte (ne úplně do sněhu), přidejte je do studeného vývaru a přiveďte ho k varu. Bílkoviny na sebe navážou nečistoty z masa, vývar bude tedy po opětovném scezení dokonale čirý.
Jak správně udělat kuřecí vývar
Vodu přivedeme k varu, stáhneme teplotu a necháme pomalu asi 2 hodiny probublávat. Po 2 hodinách přidáme očištěnou a nakrájenou zeleninu a povaříme ji ve vývaru do změknutí. Hotový vývar slijeme přes velký cedník. Z křídel obereme libové maso a nakrájíme na kousky.
Jaké maso na vývar
Nejčastěji se jedná o hovězí hrudí, maso z krku, plec, oháňka nebo žebra i s masem. Maso bychom měli, na řadě je kořenová zelenina. V první řadě používáme mrkev, dodá totiž vývaru jemně nasládlou chuť a trochu vývar obarví. Celer přinese do vývaru výtečné aroma a petržel vývar krásně ovoní.
Jak nemít zakalený vývar
Chcete-li mít vývar čirý a ničím nezakalený, je potřeba kosti nejdřív připravit. Důkladně je omyjte studenou vodou, potřete kapkou oleje a asi deset minut pečte v troubě vyhřáté na 200 °C. Zbavíte je tak přebytečných bílkovin, které způsobují zakalení, a zároveň bude chuť, již vývaru dodají, intenzivnější.