Jak ředit esenciální oleje
Esenciální oleje můžete naředit třeba v rostlinném oleji (skvělý je např. jojobový olej), tekutém mýdle, nebo sprchovém gelu,… Stačit vám bude 5-20 kapek esenciálního oleje na jednu polévkovou lžíci neutrálního základu. A můžete si v klidu a pohodě a hlavně bezpečně užívat aromatické koupele.
Jak se získávají esenciální oleje
Esenciální oleje se získávají destilací nebo lisováním ze žlázek, které se nacházejí uvnitř rostliny nebo na jejím povrchu. Esenciální oleje neobsahují žádné mastné složky, jak bychom si mohli z názvu myslet. Jsou to naopak látky velmi těkavé povahy.
Jak si vyrobit parfém z esenciální oleje
Poměr závisí na množství parfému, které chcete vyrobit, a především na vašich vonných preferencích. Pro začátek se můžete řídit doporučením cca 60 kapek esenciálních olejů na 10 ml parfému s 20% obsahem vonné kompozice. Namíchejte médium, při použití alkoholu řeďte destilovanou vodou v poměru 1:3.
Jaký je rozdíl mezi éterickým a esenciálním olejem
Rozdíl je takový, že ve správné terminologii éterický, tedy esenciální olej pojmenovává produkt přírodního původu, přičemž vonný olej je velmi obecné pojmenování používané i pro produkty vyráběné synteticky.
Jak Namichat Masazni olej
Do připravené základní báze přidejte aromatickou složku ve formě esenciálních olejů. Éterické oleje by měly tvořit jen asi 1-3 % výsledného masážního oleje, jsou hodně aromatické, přidávejte je jen opatrně po kapkách (do 100 ml olejového základu 30 až 90 kapek esenciálního oleje, podle požadované intenzity vůně).
Jak používat masážní oleje
Hřejivý masážní olej
Před sportovním výkonem nebo větší fyzickou aktivitou je dobré nechat svaly prohřát a připravit je tak na zátěž. Minimalizujeme tím možné svalové nebo kloubní poškození. Hřejivý olej můžeme použít k celkové masáži a nebo jen k místnímu prohřátí.
Jak vyrobit aroma kámen
Zalijeme mouku se solí vařící vodou. Mícháme nejdříve polévkovou lžící. Přidáme éterické oleje. Můžeme nabarvit i různými potravinářskými barvami.
Co to je esenciální olej
Esenciální (éterické) oleje. Esenciální oleje jsou 100% koncentrované výtažky z listů, semen, kořenů, jehličí, květů, plodů, bobulí siličnatých rostlin a poskytují zcela přírodní a přirozené provonění.
Jak si vyrobit tuhý parfém
Ve vodní lázni rozpusťte nejdřív včelí vosk, poté přidejte bambucké máslo. Rozehřátou tekutinu odstavte. Do lehce vychladlé směsi v tuhle chvíli přimíchávejte vámi vybrané esenciální oleje. Ale pozor, vybírejte opravdu esenciální (éterické) oleje, nikoli vonné oleje, přírodní, ne syntetické.
Jak se vyrábí parfémy
Při procesu destilace materiály na přípravu parfémů vaří ve vodě, kde se vonné složky mísí s vodními parami. Aby se chemická reakce zintenzivnila rostliny se drtí a sekají za účelem snadnějšího uvolňování vonných složek. O pachy obohacené páry se zachycují a opět kondenzují.
Jak poznat kvalitní esenciální olej
Konečný zákazník by měl na etiketě éterického oleje hledat označení 100% čistý éterický olej, český název, latinský název rostliny, zemi původu, číslo šarže, datum spotřeby, název výrobce či distributora a v případě, že se jedná o bio výrobek též logo certifikační společnosti.
Jak si vyrobit domácí masážní olej
Na výrobu budete potřebovat asi tak 300 ml oleje a 5 polévkových lžic sušených bylin dle vlastního výběru. Pro maceraci se skvěle hodí například patentové zavařovací sklenice, do kterých nalijete olej a přidáte sušené bylinky. Ty v oleji pečlivě promíchejte, aby všechny částice přišly do přímého kontaktu s olejem.
Jak vyprat masážní olej
Pomůže uhličitan sodný /soda na praní/-skvělá věc. Má silně odmašťující schopnosti a poradí si se zápachem. Namáčím v něm ručníky několik hodin a pak pro jistotu ještě vyperu v gelovém pracím prostředku.
Na co se používají esenciální oleje
Esenciální oleje tak můžeme použít do krémů, tělových mlék, olejů, pleťových čisticích produktů a vod, do mýdel, šamponů, ale třeba i zubních gelů, past či ústních vod. A samozřejmě tu máme oblíbené mastičky a balzámy. Masážní oleje sem patří taky. Výjimečně pak esenciální olej aplikujeme i přímo neředěný z lahvičky.
Jak si vyrobit vlastní aroma
Do připravené lahvičky nalijeme olej, do kterého přimícháme esenciální olej dle vlastního výběru přibližně v poměru 3:2. Intenzitu vůně ovlivňujeme počtem kapek esenciálního oleje. Poté vložíme do roztoku tyčky/špejle. Nyní můžeme domácí difuzér umístit na vybrané místo a těšit se z omamné vůně.
Jak si doma vyrobit Aromalampu
Do aromalampy nebo difuzéru doporučuji tyto jednoduché směsi:pomeranč + kadidlo + benzoe + geránium.mandarinka + skořice + hřebíček.kadidlo + pomerančjehličnany s kadidlem.
Jak namíchat masážní olej
Uklidňující masážní olej: 1 díl slunečnicového oleje, 1 díl mandlového oleje, levandulový a meduňkový esenciální olej. Zahřívací masážní olej: 1 díl mandlového oleje, 1 díl meruňkového oleje, pomerančový a skořicový esenciální olej. Pro regeneraci svalů: olivový olej, levandulový, citrónový a mátový esenciální olej.
Jak si udělat domácí vůni
Smíchejte lžičku jedlé sody s několika kapkami esenciálního oleje a několika lžícemi alkoholu. Další dvě nebo tři polévkové lžíce alkoholu pomohou šířit vůně. Směs můžete vyrobit i z tekutého parafínu, alkoholu a například 30 kapek esenciálního oleje. Směs nalijte do lahvičky a vložte do ní několik špejlí.
Jak vyrobit parfém z levandule
Do skleněné nádoby se širším hrdlem nasypeme čerstvé levandulové květy a zalijeme alkoholem (nejlépe lihem pro potravinářské účely). Květy necháme vyluhovat asi 14 dní na chladném a temném místě. Občas směsí protřepeme. Po 14 dnech extrakt přefiltrujeme přes filtrační papír a zbylé květy prolisujeme.
Co je to Pizmo
Pižmo (odborně a hovorově zastarale mošus) je pronikavě páchnoucí látka, kterou produkují samci kabarů pižmových při značkování svého území. Této látce, strukturně podobné feromonům, se přisuzují afrodiziakální účinky.
Jak vybrat esenciální olej
Označení – 100% esenciální / éterický olej
Produkt musí být vždycky označený jako esenciální (nebo synonymem éterický) olej. Produkty s jiným označení, např. vonný olej, nebo přírodně identický olej, má s esenciálními oleji pramálo společného a pro potřeby aromaterapie se nehodí.
Na co je esenciální olej
Esenciální oleje tak můžeme použít do krémů, tělových mlék, olejů, pleťových čisticích produktů a vod, do mýdel, šamponů, ale třeba i zubních gelů, past či ústních vod. A samozřejmě tu máme oblíbené mastičky a balzámy. Masážní oleje sem patří taky. Výjimečně pak esenciální olej aplikujeme i přímo neředěný z lahvičky.
Co použít místo masážního oleje
Jak tedy vyrobit masážní olej Na výrobu budete potřebovat asi tak 300 ml oleje a 5 polévkových lžic sušených bylin dle vlastního výběru. Pro maceraci se skvěle hodí například patentové zavařovací sklenice, do kterých nalijete olej a přidáte sušené bylinky.
Jaký olej použít na masáž
Jako základ masážního oleje použijte jakýkoli 100% rostlinný olej, nejlépe lisovaný za studena. Hodí se slunečnicový, olivový, mandlový, makový, kokosový, meruňkový, sezamový a nejen ty. Oleje různě kombinujte, buď dle preferované konzistence, nebo podle požadovaných účinků.
Co dát do aroma difuzéru
Do difuzérů nalijeme pouze vodu a 100% přírodní esenciální olej. Svíčky jsou obvykle vyrobeny z parafínu, což je vedlejší produkt výroby nafty a motorového oleje. Vůně těchto svíček je také tvořena syntetickými látkami, ať už plně, nebo částečně.