Jak moc Vzduchovat akvárium?

Jak zapojit vzduchování do akvária

Tu rozřízněte v blízkosti akvária a mezi dva konce vložte zpětný ventil. Poté už stačí k druhému konci hadičky připojit vzduchovací kámen a ten umístit do akvária.
Archiv

Jak dlouho vydrží rybičky bez vzduchu

Svět akvárií uvádí, že většina ryb může bez problémů bez potravy vydržet dva až čtyři dny, než se z toho stane problém. Zároveň s tím ale také upozorňuje na to, že to není ideální, protože to způsobuje stres a vyřazuje ryby z denního rytmu.

Jaké ryby nepotřebuji vzduchování

Úplně nejjednodušší variantou je bojovnice pestrá. Jde o rybu, která je na chov velice nenáročná. Díky svému zvláštnímu ústrojí zvanému labyrint umí dýchat kyslík ze vzduchu a nepotřebuje tedy vzduchování. Nepotřebuje ani topítko, jelikož velice dobře snáší pokojovou teplotu vody.

Jak vyrobit vzduchování do akvária

Z PET lahve odřízneme nožem hrdlo (chceme tu pevnou část). Dále do víčka uděláme patřičný otvor a ze stříkačky odřízneme část, kam se nasazuje jehla. Skrz víčko protáhneme vzduchovací hadičku (měla by tam jít ztěžka, ale musí projít). Na konec hadičky nasadíme náustek ze stříkačky a natlačíme ho co nejdál do hadičky.

Jaké vzduchování do akvária

Výkon vzduchování

Objem akvária Výkon vzduchování
60 litrů a méně min. 100 l/hod.
60–100 litrů 100–250 l/hod.
nad 100 litrů 250–300 l/hod.

Kam umistit Vzduchovaci kámen

Zvýšení obsahu kyslíku ve vodě pomocí kompresoru

Kompresor nabírá atmosférický vzduch a pomocí hadiček a vzduchovacích kamenů jej tlačí pod hladinu. Vzduchovací kameny se v jezírku umisťují do nejhlubšího místa proto, aby jednotlivé drobné bublinky strávily ve vodě co nejdelší dobu.

Jak dlouho se má svítit Rybičkám

Jak dlouho svítit v akváriu Nejlépe 7-10 hodin denně. Někteří akvaristé mají světlo 5 hodin zapnuté, 2 hodiny vypnuté a opět 5 hodin zapnuté.

Jak často měnit vodu v akváriu bez filtru

Zhruba každých 7 až 14 dní provádíme výměnu vody v akváriu společně s odkalením dna. Vyměníme 1/3 až 1/2 akvarijní vody. Čím více máte ryb, tím více vody je potřeba vyměnit. Zejména, pokud provádíme výměnu jednou za 14 dní.

Jak často filtrovat vodu v akváriu

To záleží na mnoha okolnostech – typ filtru, počet ryb v akváriu a způsobu krmení. Obecné pravidlo zní takto: Vnitřní akvarijní filtry čistěte za 1 až 2 týdny. Vnější akvarijní filtry čištěte každých 6 až 8 týdnů.

Jak často používat UV lampu v akváriu

Jak se UV lampa používá Sterilizér by se měl zapínat po každé údržbě na 24 hodin.

Po jaké době dát ryby do akvária

Ryby nevpouštíme do čerstvě založeného akvária, ale postupně přidáváme zhruba po 3-4 týdnech podle testů NO2 a NO3. Maximálně můžeme po pár dnech dát pár "zajížděcích rybiček" pro správný záběh akvária.

Jak často se mění voda v akváriu

Zhruba každých 7 až 14 dní provádíme výměnu vody v akváriu společně s odkalením dna. Vyměníme 1/3 až 1/2 akvarijní vody. Čím více máte ryb, tím více vody je potřeba vyměnit. Zejména, pokud provádíme výměnu jednou za 14 dní.

Proč se kalí voda v akváriu

Bílý zákal

Bílý nebo mléčný zákal způsobuje přemnožení jednobuněčných organismů – nálevníků a objevuje se nejčastěji v čerstvě založených akváriích nebo při výměně filtrace. Nejsnadněji se jich zbavíte pomocí UV lampy, kterou necháte celou noc zapnutou. Ta na nálevníky 100% zabírá.

Kam umístit UV lampu

UV sterilizéry je nutné umístit za výtok externího filtru tak, aby skrze lampu protékala pouze filtrovaná voda a nedošlo tak k poškození lampy. Dále umístění za filtrem zaručuje to, že lampa nebude hubit cenné bakterie uvnitř filtru, které jsou především zodpovědné za správnou funkci filtru.

Co dát na dno akvária

Dno by mělo mít přírodní charakter i barvu, nejvhodnější je štěrkový písek střední zrnitosti (asi 2-5 mm). Písek nasypejte tak, aby se dno postupně zvyšovalo, tedy v přední části bude vrstva písku nižší (asi 4 cm) a v zadní vyšší (kolem 10 cm), záleží samozřejmě na velikosti nádrže.

Jak dlouho svítit Rybičkám

Jak dlouho svítit v akváriu Nejlépe 7-10 hodin denně. Někteří akvaristé mají světlo 5 hodin zapnuté, 2 hodiny vypnuté a opět 5 hodin zapnuté.

Jak casto prát filtr v akváriu

Vnitřní akvarijní filtry čistěte za 1 až 2 týdny. Vnější akvarijní filtry čištěte každých 6 až 8 týdnů.

Jak dlouho nechat svítit UV lampu v akváriu

Použití: UV lampu připevníme na výtok hadice vnějšího filtru. Při akutních problémech v akváriu jako je zákal nebo onemocnění ryb necháme lampu puštěnou nepřetržitě do odeznění problému (1-5 dní). V případě prevence máme lampu puštěnou 2-3 hod denně, svítíme před použitím hnojiva, které UV lampa znehodnocuje.

Jak často zapínat UV lampu

Jak se UV lampa používá Sterilizér by se měl zapínat po každé údržbě na 24 hodin. Je to z toho důvodu, že právě během údržby rozvíříme v akváriu velké množství mikroorganismů, bakterií a řas, které nemusí být akváriu prospěšné a jednak dezinfikujeme také vodu, kterou doplníme do akvária.

Jak udržet akvárium čisté

Ryby krmte tak, aby ve vodě nezůstávaly zbytky, které jsou zdrojem amoniaku, fosforečnanů a dusičnanů, jimiž se řasy živí. Krmte tedy přiměřeně. Akvárium pravidelně čistěte, používejte filtr a regulátor akvarijní vody a v případě, že zaznamenáte počáteční výskyt řas, ihned je odstraňte škrabkou.

Jak dlouho vydrží UV lampa

UV lampa je zářivková lampa, která vám vytvrdí gel během dvou až pěti minut. Zářivky u takových lamp mají životnost cca 300 hodin, je třeba u nich tedy počítat s pravidelnou výměnou opotřebovaných zářivek (zářivky se časem “vysvítí” a doba vytvrzení se pak prodlužuje nebo se modeláž nevytvrdí vůbec).

Jak často měnit dno v akváriu

Jak často akvárium čistit

Pokud se jednou za týden pustíte do pořádného úklidu, bude se vám doma žít lépe. Stejně tak i vašim rybkám, když jim vyčistíte vodu. Ideální doba pro čištění je jednou za týden, ale svět se nezboří, když vodu vyčistíte jednou za 14 dní.

Jak často měnit vodu Rybičkám

Zhruba každých 7 až 14 dní provádíme výměnu vody v akváriu společně s odkalením dna. Vyměníme 1/3 až 1/2 akvarijní vody. Čím více máte ryb, tím více vody je potřeba vyměnit. Zejména, pokud provádíme výměnu jednou za 14 dní.

Jaký je rozdíl mezi UV a LED lampou

Přestože mají LED lampy nižší výkon – vyrábějí se třeba s výkonem 6, 9, 12 a 18 wattů – gel v nich paradoxně vytvrdne rychleji než v UV lampě. Často stačí 30 vteřin, takže práce s ní je mnohem rychlejší. Za klasické dvě minuty vám LED lampa spolehlivě vytvrdí jakýkoliv gel.

Jak dlouho vydrží UV lampa na nehty

Díky pokročilejšímu mechanismu s katodovými zářivkami a CCFL spirálou dokáže lampa vytvrdit UV gely, LED gely, gel laky, akrygely a UV akrygely. Jejich výkon se pohybuje mezi 14 až 36 W a minimální životnost zářivek je kolem 15 000 hodin.