Jaká mouka na domácí nudle?

Jak udělat těsto na domácí nudle

Postup přípravy

Mouku vsypeme na vál nebo do mísy a uděláme do ní důlek. Do něj vklepneme vejce a od středu promícháme. Přidáme lžičku vody a hněteme rukama, až vznikne pevné hladké těsto. Těsto rozdělíme na poloviny a velice tence je rozválíme.
ArchivPodobné

Jak dlouho nechat schnout nudle

Vyválené těsto přendáme na čistou utěrku a necháme na teplém místě asi 15-20 minut "schnout". Pokud spěcháte, můžete těsto vyfoukat fénem na vlasy. Zní to sice neuvěřitelně a bláznivě, ale párkrát jsem to vyzkoušela a opravdu to schnutí těsta urychlilo. Placku nakrájíme na asi 4-5 cm široké pruhy.
Archiv

Jak se dělá nudlové těsto

Postup: Hladkou a hrubou mouku smícháme, přidáme lžíci oleje a 2 vejce a důkladně promícháme. Jakmile se suroviny spojí, přendáme těsto na pracovní plochu a vypracujeme rukama. Dobře propracované těsto zabalíme do potravinové fólie a dáme do lednice asi na 30 minut odpočinout.

Jak dlouho vařit domácí nudle do polévky

Stručný postup:

Nařezejte na pruhy široké 4 cm, ty položte na sebe a nakrájejte z nich tenké nudličky. Domácí nudle vařte ve slané vodě 2 minuty a poté vložte do polévky.
Archiv

Jak dlouho vydrží domácí nudle

Před uložení musí nudle i drobení řádně zaschnout. Do polévky je dávejte vždy až po uvaření, aby přebytečná mouka polévku nezakalila. Stačí 3 minuty varu a potom do polévky. V dobře uzavřené nádobě vám domácí nudle a drobení vydrží až 3 týdny.

Jak se dělá nudlová polévka

Postup přípravy

Do většího hrnce dáme 2 litry vody, přidáme kuřecí maso, celou omytou cibuli a baby karotku. Vodu lehce osolíme, přidáme pět kuliček celého pepře, tři kuličky nového koření a nakonec listy libečku a pažitky. Polévku dáme vařit.

Jak usušit domácí nudle

Domácí sušení těstovin

Pokud těstoviny nevyrábíte k okamžité spotřebě, ale chcete si připravit zásobu, musíte je usušit. Sušte je rozložené na čisté utěrce, nudle přikryjte další kuchyňskou utěrkou. V případě, že nudle budete sušit, nepřidávejte do nich sůl! Těstoviny by mohly zvlhnout.

Jak dlouho Susit těsto na nudle

Těsto rozdělte na dvě části a postupně na pomoučeném vále vyválejte na co nejtenčí placku – prsty by pod ní měly prosvítat. Plát rozložte na čistou utěrku a nechte ho asi půl hodiny oschnout (během sušení ho můžete sem tam otočit), aby povrch připomínal kůži, ale přitom se ještě nedrolil.

Jak se dělají knedlíčky do polévky

Na oleji zpěníme úplně nadrobno nakrájenou cibulku, k ní pak přidáme lžíci polohrubé mouky a ještě chvíli necháme na ohni. Dáme odstát a po vychladnutí přidáme, zbytek mouky, krupici a 1-2 vejce, dochutíme solí, pepřem a bylinky. Tvoříme kuličky či noky a hazíme do polévky. Vaříme, dokud knedlíčky nebudou uvařené.

Jak uskladnit domaci nudle

Jak sušit vaječné nudle

Skladujte je při pokojové teplotě ve vzduchotěsné nádobě, aby se k nim nedostala vlhkost. Dobře skladované vydrží šest měsíců i déle. Vaření suchých nudlí zabere více času než čerstvých.

Z jaké mouky se dělá drobení do polévky

Do misky nebo na vál vsypte hrubou mouku, udělejte důlek, vyklepněte do něj vejce a přidejte skořápku studené vody. Lehce osolte špetkou soli a začněte zpracovávat vidličkou.

Jak udělat domácí nudle do polévky

Do mističky dáme asi 16 dkg hrubé mouky, uprostřed uděláme důlek, do kterého vyklepneme vejce, přidáme polévkovou lžíci vody, špetku soli a rozmícháme vidličkou. RADA: Jak skladovat vajíčka Pak si těsto na nudle dáme na vál, podsypáváním mouky a hnětením utvoříme tuhé těsto, které rozválíme na co nejslabší placku.

Jak udělat polévku z bujonu

Do hrnce dáme vařit asi 1-1,2 litru vývaru nebo vody. Pokud použijeme vodu, přidáme kostku zeleninového bujónu a necháme ho úplně rozpustit. Poté přidáme 1 šálek mražené zeleniny a necháme vařit do změknutí. Polévku není třeba dochucovat, ale kdo má rád slanější, může dosolit.

Z jaké mouky se dělá kapání do polévky

Jakou mouku použít Můžeme použít hladkou, polohrubou nebo hrubou. Chybu neuděláme ani s dětskou krupičkou. Rozdíl bude ve výsledném vzhledu a chuti – z hrubé mouky a krupičky bude kapání nadýchanější, z hladké mouky "hladší a pevnější".

Z jaké mouky se dělají noky do polévky

Noky do polévky – recept

Pokud chceme, aby byly noky nadýchané, použijeme pouze hrubou mouku. Pokud chceme noky tužší, dáme stejné množství hrubé mouky a polohrubé mouky. Nočky vytvarujeme pomocí dvou lžiček, které namáčíme ve studené vodě, aby se nám na ně těsto nelepilo.

Co dát do polévky místo nudlí

Kapání do polévky je tradiční způsob, jak zahustit polévku a zasytit strávníky. Díky vajíčkům také do polévky propašujete bílkoviny a minerály, které se vždycky hodí. Kapání se dělá přes vidličku, hrubé síto nebo cedník. Výsledkem mají být malé hrudky vzdáleně připomínající halušky.

Jaký je rozdíl mezi bujónem a vývarem

Vývar (též bujón) je kuchyňská surovina připravená vyvařením masa (kostí) či zeleniny, často obojího, používaná např. při vaření polévek a omáček. Těmito názvy se také označují polévky, ve kterých vývar tvoří hlavní surovinu.

Kdy se dává bujón

Po uvaření vývaru vyndáme kuřecí křídla, necháme chviličku vychladnout, vybereme kuličky pepře, nového koření a bobkové listy, vývar necháme stále malinko ohřívat, ať probublává. Pokud jste vařili krátkou dobu a vývar je slabý, přidáme kuřecí bujón.

Jakou mouku do polévky

Na 1 l polévky připravíme záklechtku ze 125 ml tekutiny a zarovnané lžíce mouky (hladká, polohrubá i hrubá). Připravenou záklechtku za stálého míchání lijeme do vařící polévky a polévku ještě nejméně 10-15 minut vaříme.

Který bujón je nejlepší

Mezi těmi z kostky zvítězil Zlatý hovězí bujon od Maggi a o druhé místo se podělily Masox od Vitany a Bohatý bujon gel od Knorru, který navíc vítězi konkuruje nepřítomností glutamátu, a na dochucení omáček či rizota jednoznačně doporučujeme koncentrát z Marks, který není nijak kořeněný, a tudíž nezmění jejich chuť nebo …

Jak dlouho se vaří bujón

Vaříme na mírném ohni 2 hodiny, průběžně sbíráme pěnu. Servírujeme s oblíbenou zavářkou, například s nudlemi, rýží či bramborami.

Jak se dělá domácí bujón

Skelety, kosti, očištěnou zeleninu (cibuli i se slupkou) a koření zalijeme cca 4 litry studené vody. Přivedeme k varu a postupně odstraňujeme vysráženou pěnu. Vývar necháme opravdu mírně probublávat cca 4 hodiny. Poté vývar scedíme, necháme bublat a pomalu redukovat na cca 600-700 ml, až bude hustý.

Jakou moukou zahustit polévku

Jednodušší a levnější, ale ne moc doporučovanou variací jíšky je záklechtka, tedy hladká mouka smíchaná s vodou. Pozor, nikdy ale nesypte mouku do polévky samotnou, vznikly by vám hrudky, které jídlo zkazí. Stejně tak se snažte vyhnout zahušťování škrobem, které je sice snadné, ale nezdravé.

Jaký je rozdíl mezi vývarem a bujónem

Vývar (též bujón) je kuchyňská surovina připravená vyvařením masa (kostí) či zeleniny, často obojího, používaná např. při vaření polévek a omáček. Těmito názvy se také označují polévky, ve kterých vývar tvoří hlavní surovinu.

Jak si vyrobit domácí bujón

Skelety, kosti, očištěnou zeleninu (cibuli i se slupkou) a koření zalijeme cca 4 litry studené vody. Přivedeme k varu a postupně odstraňujeme vysráženou pěnu. Vývar necháme opravdu mírně probublávat cca 4 hodiny. Poté vývar scedíme, necháme bublat a pomalu redukovat na cca 600-700 ml, až bude hustý.