Jak mít levné jízdenku na vlak?

Jak si koupit vázanou jízdenku

Kde a jak získat Vázanou jízdenkuu pokladní přepážky.v e-shopu nebo mobilní aplikaci Můj vlak.

Kdy se vyplatí in 50

Pokud vlakem cestujete často nebo pravidelně dojíždíte, nákup aplikace IN 50 se vám určitě vyplatí. Sleva IN 50 je vhodná také pro aktivně cestující důchodce do 65 let.

Jak jezdit načerno vlakem

Ovšem jet načerno v meziměstských vlacích, kdy každý vlak má povinně revizora, to už je jiná káva. U Českých drah můžete do vozu nastoupit bez lístku jen v případě, že daná nástupní stanice není pokladna. Pak si standardně u průvodčího lístek koupíte a žádnou přirážku ani pokutu neplatíte.

Co je vázaná jízdenka na vlak

Novou kategorií jsou Vázané jízdenky, které půjde koupit nejprve jen v e-shopu, později i u pokladen. Budou vázané na konkrétní vlak v celé nebo části trasy, který je uvedený na zakoupené jízdence jako „povinný vlak“.

Jak si koupit jízdenku na vlak

Jízdenky si můžete zakoupit i v doplňkovém prodeji přímo u strojvedoucího nebo v automatu na jízdenky umístěném ve vybraných vozech. V některých případech vám strojvedoucí může prodat jízdenku jen do přestupní stanice s tím, že si jízdenku do vaší cílové stanice dokoupíte u průvodčího v prvním návazném vlaku.

Co kdyz nestihnu vlak

Výše odškodnění závisí na délce zpoždění vlaku. Pokud zpoždění mezi výchozí a cílovou stanicí činí 60 až 119 minut, může cestující od železničního dopravce požadovat odškodnění ve výši 25 % ceny jízdenky. U zpoždění přesahujícího 120 minut činí výše kompenzace 50 % ceny jízdenky.

Jak dlouho dopredu jde koupit listek na vlak

Ať už se má jednat o rychlík nebo mezinárodní vlak, klasická doba předprodeje pro nákup jízdenky je 60 dní. Ovšem kdy a jak poznáte, že si ještě kupujete standardní rezervaci a ne expresní Limit, kdy končí předprodej standardních rezervací jsou 2 hodiny před pravidelným odjezdem vlaku z jeho výchozí stanice.

Co znamená in 25

IN 25 je elektronická slevová aplikace nahraná do nepřenosné čipové In Karty vystavené pro konkrétního člověka. Samotná In Karta je vystavena na dobu 10 let a lze do ní opakovaně dokupovat různé slevové aplikace (i s kratší platností) pro cestování vlaky Českých drah.

Co dělá průvodčí

Průvodčí se podílí na výpravě vlaku, obsluhuje zařízení vozu (například topení, klimatizaci, osvětlení vlaku, otevírání a zavírání dveří atd.). V rámci možností také sleduje stav vlaku během jeho jízdy a to zejména z hlediska všech platných bezpečnostních předpisů.

Co se stane když nezaplatím pokutu MHD

U všech případů, kdy cestující nezaplatí uloženou přirážku (pokutu) na místě kontroly pověřená osoba zjistí osobní údaje cestujícího a vyplní „Zápis o provedené přepravní kontrole“ (ZOPPK), jehož kopii předá cestujícímu a originál po ukončení služby odevzdá na příslušné pracoviště DP.

Kde se kupují jízdenky na vlak

Nákup jízdenek na vlaky Českých drah

Nejjednodušší cestou jak zakoupit jízdenky na všechny spoje Leo Express, je samozřejmě přes internet. Využít lze také chytrý mobilní telefon a aplikaci Omio. Jízdenku na vlaky Českých drah můžete zakoupit také přímo na přepážce na nádraží, či ve vlaku.

Co to je Flexi jízdenka

Od pátku si cestující budou moct vybrat mezi třemi druhy jízdenek – flexi, flexi zvýhodněnou a vázanou. Flexi jízdenka nabízí největší volnost, zákazník ji koupí v osm hodin ráno a může jet kdykoli během dne. Flexi zvýhodněná má ty samé vlastnosti, ale je za zvýhodněnou cenu.

Kdy se plati Prirazka ve vlaku

Manipulační přirážka 40 Kč se platí ve vlaku ČD za vystavení jedné jízdenky. Jedna jízdenka může být vystavena pro vícero cestujících. Při nástupu ve stanici bez pokladny – přirážka se neplatí. Při nástupu ve stanici s pokladnou – přirážka se platí, ZTP a ZTP/P neplatí.

Co kdyz si nestihnu koupit listek na vlak

Praha – Zmeškaný vlak už cestujícího nemusí mrzet tolik jako v minulosti. Pokud mu na peron přijede souprava jiného dopravce, může nasednout i do ní. Tedy v případě, že si koupil jednotnou jízdenku, s níž může na dané trase cestovat s jakoukoliv společností.

Kde si mám vzít Zpozdenku

Na pokladně ve stanici kde vám vlak ujel stačí požádat o zpožděnku nebo potvrzení a můžete jet. Byl-li váš přestupný vlak poslední, nabízí se dvě možnosti. Pokud zbývá do vaší cílové stanice jen kousek, dopravce nejspíše přistoupí k proplacení taxi. Zde může být limit, který si každý z dopravců určuje sám.

Kdy mám nárok na vraceni jizdneho

Máte nárok vrátit celé jízdné, pokud je na odjezdu vlak opožděn tak, že lze předpokládat ztrátu přípoje v přestupní stanici nebo že příjezd do cílové stanice uvedené na dokladu bude o 60 a více minut později nebo pokud zpoždění vlaku na odjezdu dosáhne 30 a více minut.

Kde se kupují jízdenky na RegioJet

Svou jízdenku rezervujete i zaplatíte online v rezervačním systému RegioJet, v mobilní aplikaci, osobně na některém prodejním místě a u našich provizních partnerů. Jízdenku na mezinárodní autobusovou linku si zarezervujete také telefonicky na čísle +420 222 222 221.

Co je to Inkarta

In Karta je bezkontaktní čipová karta Českých drah standardu Mifare DESFire EV1 (dle ISO 14443). Vzhledem a velikostí připomíná běžnou bankovní platební kartu. Do čipu karty lze pomocí čtečky zapisovat a číst data pomocí speciálního SW a bezpečnostního prvku SAM modulu.

Jak zaridit In Kartu

Jak získám In Kartu In Kartu získáte po vyplnění žádosti, odevzdání fotografie a zaplacení ceny zvolené aplikace u kterékoliv pokladní přepážky ČD. Formulář žádosti o In Kartu si můžete vyzvednout u pokladní přepážky.

Co obnáší práce vlakvedoucího

Vlakvedoucí zpravidla připravuje podklady pro jízdu vlaku (např. brzdné údaje na základě zatížení vlaku), doprovází vlak, vede dokumentaci o vlaku (vozech) a nákladu (zavazadlech, spěšninách) a řídí nakládku a vykládku. Koordinuje práci průvodčích a návěstmi komunikuje s výpravčím, případně též strojvedoucím.

Co musí umět Průvodčí

Průvodce by měl být člověk, který

má odborné znalosti z cestovního ruchu a průvodcovství (získané studiem školy cestovního ruchu nebo odborného kurzu) rád pracuje s lidmi, je komunikativní a empatický, cestování považuje za koníčka.

Co dělat když vás chytne revizor

Cestující není povinen podepsat záznam o přestupku vypracovaný revizorem. Pokud si je jistý svou nevinou, doporučuje se neplatit na místě, ale obrátit se na dopravce.

Kde je Zoppk

– Přihlaste se do e-shopu DPP. – V menu zvolte možnost Pokuty. – Následně vyplňte číslo ze Zápisu o provedené přepravní kontrole (ZOPPK) a klikněte na Vyhledat.

Co to je one ticket

OneTicket je otevřená jízdenka, využitelná u všech zapojených dopravců. Je flexibilní a umožňuje cestování libovolnými spoji, které Vám napoví náš vyhledávač a to včetně přestupů a garance dojetí do cíle cesty.

Co znamená bez vazby na vlak

Kdo může Flexi zvýhodněnou jízdenku použít Flexi zvýhodněná jízdenka zakoupená u pokladní přepážky není vázána na jméno cestujícího a může ji použít kdokoliv. Flexi zvýhodněná jízdenka zakoupená v e-shopu nebo aplikaci Můj vlak je nepřenosná, vázaná na jméno konkrétního cestujícího.