Jak mít více času?

Jak si na sebe udělat čas

Jak si na sebe udělat čas Nebojte se začít říkat ne, o nic nepřijdete1) Prostě říkejte NE.2) Dávejte si omluvenky.3) Nesnažte se neustále vyrovnat ostatním.4) Ujasněte si, co skutečně potřebujete.5) Houpejte se na houpačce.
Archiv

Jak získat více času

Jak získat každý den víc časuSeznamte se s Parkinsonovým zákonem. “Každá práce trvá tak dlouho, kolik je na ni k dispozici času.”Použijte auditorský přístup ke svým aktivitám. Alespoň 1 týden za pár měsíců mějte přehled o všem, co v týdnu děláte.Velké úkoly mají přednost – POKAŽDÉ Zde se jedná o klasické řízení času.

Jak efektivně využít čas

10 osvědčených tipů, jak na efektivní time managementStanovte si priority a plánujte.Nebuďte otrokem své e-mailové schránky.Své plány si zapište.Pracujte, když jiní spí či obědvajíNaučte se delegovat.Při plnění jednotlivých úkolů minimalizujte počet krokůInvestujte do kvalitního kancelářského vybavení

Jak správně pracovat s časem

Proto pro vás máme hned několik tipů, jak tuto cennou dovednost rozvíjet.Analyzujte svůj čas.Stanovte si časové limity pro každý ze svých úkolůNapište si seznam menších úkolůSvůj týdenní plán dělejte předem.Nejprve udělejte nejdůležitější úkoly.Delegujte, kdykoli je to možnéZbavte se rušivých elementů

Jak se věnovat sama sobě

Překonat sama sebe

Důvěra a víra v sebe sama je jako svaly. Pokud mají pracovat, je třeba je utužovat. Způsob, jakým tyto „svaly” posilovat, je omezení vlastního pohodlí. Když člověk spadne do stereotypu, kdy si nepotřebuje nic dokázat, je nepřítelem sám sobě.

Jak si lépe zorganizovat čas

15 tipů, jak si organizovat čas a být produktivníUjasněte si priority.Určete si své dlouhodobé cíle a naučte se říkat ne.Poznejte sami sebe.Vstávejte brzy a / nebo neodkládejte budík.Plánujte.Pište si podrobné to-do listy.Seřaďte si úkoly podle priority.Počítejte s tím, že se vždycky objeví nějaký problém.

Jak správně plánovat

6 tipů, jak produktivně plánovatUjasněte si účel svého cíle.Vypěstujte si pevnou vizi.Branstorming nápadůDejte svým myšlenkám tvar.Pusťte se do práce.Neustále se kontrolujte.

Jak na plánování

6 tipů, jak produktivně plánovatUjasněte si účel svého cíle.Vypěstujte si pevnou vizi.Branstorming nápadůDejte svým myšlenkám tvar.Pusťte se do práce.Neustále se kontrolujte.

Jak se naučit myslet na sebe

Nezapomínejte myslet i na sebeNepřeceňujte své síly a nepodceňujte své pocity. Zpomalte!Naučte se rozlišovat priority. Myslet na sebe mezi ně patříNebojte se požádat o pomoc a úkoly delegujte.Mějte soucit sami se sebou a buďte pravdiví k sobě i ke svým blízkým.

Jak si mám věřit

Zde se dozvíte, jak si máte znovu začít věřit zejména ve chvílích, kdy se bude zdát, jako by se celý svět obrátil proti Vám.Co si potřebujete uvědomit jako prvníVaše každodenní jáPřijměte bolest.Najděte své srdce a otevřete ho.Podělte se o sebe.Vaše myšlenky jsou jen myšlenky – nic víc.

Jak si uspořádat život

Dělejte všechno hned a nic neodkládejte

Začněte po vzoru úspěšných lidí řešit věci hned. Odkládání úkolů na později vám přináší stres z množství úkolů, které na vás čekají. Pokud vše, co jde, vyřešíte hned, půjdete spát s prázdnou hlavou, žádným stresem a čistým stolem na další den.

Jak být co nejvíce produktivní

9 tipů, jak být produktivní a pracovat opravdu efektivněNejdříve se zaměřte na to nejdůležitějšíPřestaňte s multitaskingem.Nemějte přehnané cíle.Dejte si pauzu.Pravidlo 5 minut.Odstraňte věci, které vás rozptylujíZpříjemněte si pracovní prostředíHýbejte se.

Jak si naplánovat život

Jak si plánovat život, abychom se z toho nezhroutiliPřiznejte si a přijměte, že toho je na vás moc.Naučte se říkat NE.Poznejte aktivity, které vás vybíjejíNaplánujte si den a nechte si rezervy.Dělejte přestávky a odpočívejte.Buďte řidiči svého vlastního života.

Jak se střídají směny

Správně rozepsané směny

Odborníci doporučují rytmus střídání stejného typu směn po sobě (např. dvě ranní, dvě odpolední a dvě noční). Zaměstnavatel je povinen vypracovat písemný rozvrh týdenní pracovní doby a seznámit s ním nebo s jeho změnou zaměstnance nejpozději dva týdny předem.

Jak si naplánovat práci

Ideálně si v neděli nebo pondělí ráno vyhraďte čas na to, abyste si naplánovali, jaké aktivity vás v daném týdnu čekají, odhadněte také čas jednotlivých činností a počítejte i s rezervou. Pokud budete vědět, kolik času vám daný úkol zabere, jednoduše úkoly rozložíte do celého dne a vyhnete se pocitu, že nestíháte.

Co můžu udělat pro sebe

11 věcí, které bychom měli sami pro sebe udělatUsmívejte se. Pokaždé, když se lidský obličej rozzáří úsměvem, vyplavují se v organismu endorfiny, hormony štěstí.Smějte se.Buďte vděčníPohybujte se na čerstvém vzduchu.Řiďte se svými pocity.Žijte v přítomnosti.Chraňte si své hranice.Zvolněte.

Jak žít pozitivně

Veškerou svou energii a pozitivní myšlení věnujte svému vytyčenému cíli. A neustále si opakujte, že bude vše skvělé a plány vám vyjdou přesně tak, jak chcete. Nebojte se jednat. Pokud se před vámi objeví nějaká příležitost, chopte ji pevně za pačesy, a to i když se obáváte nezdaru.

Jak si vybudovat vztah

9 tipů na vybudování láskyplného vztahuVybudujte bezpečné prostředí plné důvěry.Oddělte fakta od pocitůPropojte se se svými různými částmi.Vyvíjejte a udržujte soucit.Vytvořte MY, ve kterém je prostor pro dvě JÁPartneři nejsou od toho, aby se vzájemně uzdravovali.Pokud si nejste jistí, nedomýšlejte si, ale ptejte se.

Jak napravit lež

Pokud máte dojem, že vaše lež by mohla partnerovi ublížit či poškodit vaši důvěru, přiznejte se k ní. „Převzetí odpovědnosti je důležitým prvkem empatie a sebereflexe,“ říká Durvasulaová. Začněte tím, že jste nebyli k partnerovi zcela upřímní a chcete věci uvést na pravou míru.

Jak si to srovnat v hlavě

Pokud si chcete srovnat myšlenky, začněte nejdříve úklidem

“ Pokud si chceme urovnat myšlenky v hlavě a roztřídit je, měli bychom nejprve začít třídit staré věci kolem sebe. Pokud kolem sebe shromažďujeme spoustu materiálních věcí, něco to o nás vypovídá, stejně tak, jako když si k nim vztah naopak vůbec nebudujeme.

Kdy je člověk nejvíc produktivní

Obecně se jím označuje období, kdy člověk může pracovat, udává se jako věk od 15 do 65 let. V užším slova smyslu se pojem týká věku člověka, kdy je jeho produktivita na vrcholu. Konkrétní vrcholný produktivní věk je ovlivněn mnoha faktory, jako je vzdělání, rodinný stav nebo i stav zdravotní.

Jak být pracovitý

Jak mít víc času: 22 tipů pro pracovité šikulyDostatečně se vyspěte. Ač se to nezdá, je určitě lepší hodina spánku navíc než totální nevyspalost a únava celý den.Vstávejte dříve.Pravidelnost.To-do-list na každý den.Příchozí e-maily ne počkajíZacvičte si během dne.Nedělejte deset věcí najednou.Zkuste NOT-to-do-list.

Jak žít bez práce

Jak přežít, aniž byste museli pracovat nebo mít bohatý rodičeMějte holku/kluka.Staňte se minimalisty.Mějte kamarády na baru.Buďte slavníJezděte často domůMějte něco, co vás baví a nic vás to nestojí

Jak si uspořádat den

Proto vám přinášíme sedm jednoduchých triků, které vám pomohou zorganizovat den:Pořiďte si diář nebo zápisník. Vyberte si diář s dostatečným místem na poznámky.Zorganizujte si svoje úkoly.Priority na prvním místěUrčete si přesný čas na vaše úkoly.Mějte časovou rezervu.Buďte flexibilníOdměňte se.

Kdy může zaměstnavatel změnit směnu

S rozvrhem musí zaměstnavatel zaměstnance seznámit, a to nejpozději 2 týdny předem (pokud se nedomluví se zaměstnancem jinak). Stejně tak ho musí seznámit i s jakoukoliv změnou rozvrhu. Ze dne na den tedy zaměstnavatel bez souhlasu zaměstnance směny změnit nemůže.