Jak na dlouhou cestu autobusem?

Jak zvládnout cestu autobusem

Tipy na dlouhou cestu autobusem

Často se projděte a protáhněte v uličce autobusu. Každou přestávku raději než k vykouření cigarety využijte k procvičení dolních končetin, klidně si dejte pár minut poklusu nebo si třeba deset minut stoupejte na špičky (podpoříte tak tzv. žilní pumpu, která žene krev směrem k srdci).

Co si vzít do autobusu na dlouhou cestu

Určitě si přibalte ponožky. Parádní je mít s sebou i deku, do které se zabalíte přes noc nebo v případě chladnějšího počasí. Dlouhé šaty, přes které oblečete svetřík nebo mikinu, pohodlné vzdušné kalhoty nebo šortky. Bavlněné tričko nebo volná košile.
Archiv

Co na jídlo do autobusu

Jídlo do autobusu

Co se naopak hodí, jsou opět klasické řízky, sendviče, muffiny a ne příliš měkké ovoce. Takže ideálně jablka, nebo banán, na který můžete koupit speciální krabičku, ve které se nepomačká.
Archiv

Jak cestovat autobusem

Cestování autobusem po České republice

Nejběžnějším způsobem, jak zakoupit jízdenku na autobus, stále zůstává nákup přímo u řidiče. Na trasách jako je například Praha – Brno, kde cestuje mnoho lidí jak ve všední dny tak o víkendech, je lepší rezervovat si místo v autobuse přes internet předem.
Archiv

Co se dá dělat v autobuse

24 hodin autobusem: 9 Tipů, jak si zpříjemnit cestu a ukrátit čas01 | Přijďte na zastávku včas.02 | Mějte s sebou dostatek jídla a pití03 | Zábava do autobusu.04 | Vrstvení: oblečení do tepla i zimy.05 | Hygienická taštička a další vychytávky.06 | Cennosti stále u sebe.07 | Protáhnout nohy.

Jak sklopit sedadlo v autobuse

V zahraničním autobuse se chvilku zabavíte než vyzkoušíte, zda všechno funguje jak má. Pokuste se najít páčku sklápění sedadla, zaaretujte loketní opěrku, sklopte jídelní desku integrovanou v sedačce před vámi. Pokračujte prověřením klimatizace, světla a nakonec zmáčkněte červené tlačítko nad vámi.

Co na Svačina do auta

Na takhle krátký výšlap vám postačí malá lahvička s vodou, do které můžete kápnout třeba trochu citronové nebo limetové šťávy pro osvěžení. Na delší výlet se hodí bylinkové čaje, pomerančový džus zředěný neperlivou vodou, minerálka ochucená sirupem, ideálně domácím, a samozřejmě čistá neperlivá voda.

Co je to FlixBus

FlixBus je mladý poskytovatel mobility, který od roku 2013 mění způsob, jakým miliony lidí cestují po Evropě. Díky jedinečné kombinaci technologického startupu, internetového podniku a klasického dopravce jsme během krátké doby dokázali vybudovat největší síť dálkových autobusů v Evropě.

Kam si sednout v autobuse

Sedadlo smrti v autobuse

Jak už jsme uvedli výše, statistiky uvádí, že nejbezpečnější sedadla v autobuse jsou uprostřed vozidla. Tradičně je během autonehody nebezpečné sedět hned vedle řidiče, v první a druhé řadě, ve třetí a čtvrté řadě od konce autobusu a u okének.

Jak se vyspat v autobusu

Polštářek nesměl být ani velký, ani malý, a měkký tak akorát

Václavu Nechybovi bylo jasné, že polštář musí být menší, aby se cestujícímu pohodlně vešel do zavazadla. „Musel tlumit nárazy toho autobusu, ale ne zas tak měkký, aby z toho bolelo za krkem,“ vyjmenovává další důležité vlastnosti budoucího polštářku.

Jak se připravit na dlouhou cestu autem

6 tipů, jak snadno zvládnout dlouhou cestu autemZabavte se audio knihami. Cestování často využíváme k tomu, abychom dočetli, na co jinak nemáme čas.Připravte si oblíbené songy.Dodávejte tělu energii.Střídejte se a odpočívejte.Dopřejte si luxus pro uši.Hlavně bezpečně

Co upéct na cestu

15 svačin, které se hodí vzít s sebouObložené pečivo.Sendvič na tisíc způsobů.Ovoce.Ovesné a cereální tyčinky.Proteinové tyčinky.Sušené ovoce.Sladké fit dezerty, jako jsou muffiny z celozrnné mouky nebo buchty.Těstovinové saláty.

Kde koupit lístky na FlixBus

Proč cestovat do města Of s FlixBusem

Jízdenku si můžete koupit v jednom z našich prodejních míst, kde je možná platba v hotovosti nebo kartou. Další možností je rezervace na webové stránce, nebo v aplikaci FlixBus.

Kam všude jezdí FlixBus

Velký cestovatelský přehled: Kam vás v létě dovezou autobusy FlixBus na přímém spoji z Česka 200 zahraničních destinacíBELGIE A NIZOZEMSKO (od 479 Kč)FRANCIE (od 679 Kč)CHORVATSKO (od 749 Kč)ITÁLIE (od 399 Kč)MAĎARSKO (od 299 Kč)NĚMECKO (od 249 Kč)POLSKO (od 75 Kč)RAKOUSKO (od 119 Kč)

Kde je v autobuse nejbezpečnější

Jak už jsme uvedli výše, statistiky uvádí, že nejbezpečnější sedadla v autobuse jsou uprostřed vozidla.

Kde je nejlepší místo v autobuse

„Podle statistik jsou nejbezpečnější místa v druhé polovině autobusu, a především ta do uličky,“ uvádí Miroslav Petrů. Vyšší riziko úrazu vám naopak hrozí na sedačkách v první řadě za řidičem, dvojsedačce za prostředním vchodem do autobusu a poté na prostřední sedačce zadní „pětky“.

Jak prezit noc v autobuse

Zásady pohodlného přežití cesty autobusem tedy radí: nejlépe široké, volné kalhoty, na nohy do autobusu sandály nebo pantofle, a navrch pohodlné bavlněné tričko, které lze zastrčit do kalhot. Pokud trváte na tom, že máte ze všeho nejradši kraťasy nebo sukni, mějte po ruce teplejší a pohodlnější převlečení na noc.

Jak usnout v cizím prostředí

Neměly by chybět ani špunty do uší. Vozit s sebou vlastní polštář nebo deku je už náročnější na prostor, ale stojí za zvážení. Pokud chcete oklamat vlastní mozek a vytvořit dojem důvěrného prostředí, přibalte si i několik malých, doma často používaných věcí – bačkory, hrnek, rodinnou fotografii a dětem plyšáka.

Jak si zprijemnit cestu autem

Hlasitá, dynamická a pronikavá muzika může řidiče vyvést z míry a přispět tak k nepozornosti. Pro bezpečnou a klidnou jízdu se doporučuje hudba pomalejší, ale pozor, ať vás uspí! Ideální jsou například country, pop a celkově cizojazyčné písně.

Jak na dlouhé cesty

Střídejte se a odpočívejte

Na hodně dlouhých cestách je potřeba počítat i s odpočinkem. Zastávky v hotelech by cestu zbytečně prodlužovaly a prodražovaly, proto je nejlepší střídat se v řízení a zároveň v odpočinku během jízdy. Abyste si v autě odpočinuli co nejvíce, zajistěte si maximální pohodlí.

Jakou svačinu na cesty

15 tipů na zdravé svačiny na cestyObložené celozrnné pečivo. Není nic jednoduššího, než doma připravit sendvič z toho, co dům dal.Ovoce a zelenina v krabičce.Ořechy a semínka.Těstovinový salát.Vajíčkové muffiny.Jedlý hmyz na cesty.Kaše na cesty.Ořechové máslo v tubě

Co si vzít na cestu

Doklady, průkazyobčanský průkaz, cestovní pas, karta pojištěnce ZP.když pojedete autem: řidičský průkaz, technický průkaz vozidla, zelená karta EU pojištění, dálniční známka.když poletíte letadlem: voucher, občanský průkaz/cestovní pas.navigace do auta (nebo mapa)

Jak zaplatit jízdenku FlixBus

Podle toho, kde si jízdenku koupíte, jsou k dispozici různé platební metody. Online rezervace / aplikace: Platba platební kartou (VISA/MasterCard/Maestro/Amex/Diners Club/JCB/Discover), PayPal.

Kde koupit jízdenku na autobus FlixBus

Kromě rezervace skrze naše webové stránky si můžete koupit jízdenku v aplikaci FlixBus nebo ve FlixShopu a skrze naše partnerské agentury.

Kde je v autě sedadlo smrti

Častěji se umírá vzadu

Místo vedle řidiče je osudné při každé 218. nehodě a řidič dokonce umírá "jen" při každé 315. nehodě. Důvod je podle šéfa dopravní policie Leoše Tržila jasný: zatímco vpředu se už lidé naučili používat bezpečnostní pásy, vzadu se cestující stále nepoutají.