Jak na drny v trávníku?

Jak srovnat drny

Proto zahájíme práci rotavátorem, abychom od vrchu rozrušovali travní drn. Základem je silný rotavátor ze stavebnicového systému VARI. Na malotraktor VARI GLOBAL je nutné nasadit místo tažné nápravy kypřicí ústrojí KUK s kopinatými noži, které dokážou proniknout i do tvrdého drnu.
Archiv

Co s drny ze zahrady

Zrytí na jaře,znamená všech drnů se zbavit do kompostu. Pokud založení trávníku necháte na později,tak zrytí na hluboko a drny co nejhlouběji.Do jara drny vyhnijí,povrch se uhrabe,zaseje nová tráva a pak se jen hlídá vyrůstání plevelů.
Archiv

Jak se zbavit starého trávníku

Ještě než se pustíte do výsevu nového hustého pažitu, připravte pro něj půdu a zbavte se starého trávníku. Půdu detailně proryjte rýčem, plevel s trávou vytrhejte i s kořínky, můžete si pomoct vytrhávačem plevele. Pokud máte větší plochu, použijte travní slupovačku, která sloupne trávu po drnech.

Jak obnovit trávník

Trávník obnovujeme vyhrabaný v pokoseném stavu, při výšce cca 20 až 40 mm. Z dosévaných míst v trávníku odstraníme veškeré organické zbytky a kameny. Trávník můžeme popřípadě prořezat vertikutačními hráběmi do hloubky cca 2 až 4 mm. Těžší půdy vylehčíme křemičitým pískem, lehké půdy obohatíme například rašelinou.

Jak oživit trávník

Ať se zazelená! Oživte trávník po létě v 8 krocíchZačněte kosit. Nejprve trávník pokoste na výšku asi 3 cm.Klíčem je vertikutace. Aby se trávník vzpamatoval, musí se do půdy dostat vzduch, voda a potřebné živiny.Přesejte trávník.Pohnojte to.Přidejte substrát.Chce to vodu.Znovu koste.A nakonec trávník propíchněte.

Jak na zanedbaný trávník

Vyhrabávání hráběmi většinou nestačí, proto vsaďte na vertikutaci. Výkonný vertikutátor trávník provzdušní, odstraní z něj plsť i mech, zajistí lepší přísun vláhy i vzduchu ke kořenům a napomůže odnožování. Po vertikutaci nezapomeňte trávník pohnojit, těžší půdy můžete propískovat křemičitým pískem.

Jak srovnat starý trávník

Mnohé prohlubně se dají jednoduše vyrovnat zasypáním. Malé hrbolky rozhrabeme hráběmi a rozhrneme je do ztracena anebo do sousedních důlků. Máme-li na zahradě větší nerovnosti je nutné rozhrabávání několikrát opakovat.

Jak oživit suchý trávník

Jednoduchý pracovní postup:Pokosení trávníku velmi nízko.Vertikutace trávníku – prořezáníVyhrabání stařiny – vyčesáníPřesetí celého trávníku – cca 4 kg osiva/ 100m2 – použijte směs, kterou jste původně vyseli.Pohnojení trávníku – pokud používáte dlouhodobé hnojivo, tak je to poslední hnojení sezónním hnojivem.

Čím Dosypat trávník

Na začátku května doporučujeme udělat přesev celého trávníku dávkou cca 3 kg/100 m2. Tím se oživí původní směs trav v trávníku. Bez dosevu začnou postupem času převládat jenom silnější druhy, které nám ale nemusí vždy vyhovovat. Dosev je dobré udělat opět po vertikutaci a spolu s další dávkou hnojení.

Jak na pěkný trávník

Deset základních pravidel pro krásný trávníkPoužijte nejlepší osivo s velkým podílem kostřav.Pravidelně sekejte.Sekačku mějte vždy ostrou – ideálně vřetenovou na válcích.Trávu sbírejte, nemulčujte.Pravidelně trávník hnojte kvalitním hnojivem.Zavlažujte v časných ranních hodinách.Prořezávejte trávník alespoň 3x ročně

Jak si vyrobit hnojivo na trávník

Chcete-li si vyrobit tekuté hnojivo z kopřivy dvoudomé, dejte čerstvé listí kopřivy, nařezané na malé kousky, do kbelíku s asi 10 litry vody. Ideální pro výrobu tohoto hnojiva je dešťová voda. Malé množství listí také můžete přidat přímo do půdy nebo je umístěte kolem rostlin při zalévání.

Jak správně Dosévat trávník

Na začátku května doporučujeme udělat přesev celého trávníku dávkou cca 3 kg/100 m2. Tím se oživí původní směs trav v trávníku. Bez dosevu začnou postupem času převládat jenom silnější druhy, které nám ale nemusí vždy vyhovovat. Dosev je dobré udělat opět po vertikutaci a spolu s další dávkou hnojení.

Proč mi žloutne trávník

Jestliže tráva žloutne nebo hnědne, porost je buď příliš utužený, přemokřený, chybějí mu živiny a někdy ho mohou ničit houbové choroby. V této situaci se doporučuje provést aerifikaci a plochu zasypat křemičitým pískem – dávkujte zhruba kilogram na metr čtvereční.

Kdy začít hnojit trávník

Pokud jste navíc hnojili předešlý podzim, živiny pomalu uvolňované z podzimního hnojiva pomohou trávníku i brzy z jara. Nejlepší doba k jarnímu hnojení je v květnu nebo začátkem června, aby se trávník připravil na léto.

Co s posekanou trávou

Kratší tráva se velmi rychle rozkládá, tudíž poslouží jako zdroj hnojiva pro váš trávník. Další možností je takzvané mulčování. Pokud máte sady stromů nebo keříkové rostliny (maliny, ostružiny), můžete využít čerstvě posekanou trávu jako jejich hnojivo. Stačí si jen dát pozor, aby vrstva trávy nebyla příliš vysoká.

Jak dlouho zavlažovat trávník

U systémů s rozprašovacími postřikovači je při správném překrývání obvyklá srážková výška kolem PR=40-60 mm/hod (tj. až 1 mm/min). Doba závlahy na jedné sekci by tedy mohla být přibližně 3-4 min. při denní závlaze nebo 10-15 min při závlaze 2-3x týdně.

Jak oživit trávník po zimě

Prořezání (vertikutace), sekání, provzdušnění, dosev travního semene, hnojení a závlaha postaví trávník na nohy! Jarní údržbu trávníku zahájíme sběrem větviček, hrabáním starého listí a likvidací staré trávy. Nejdříve ale počkáme, až bude pěkně suchý, jinak bychom ho mohli poškodit.

Proč se Vápní trávník

Vápnění trávníku se používá pro odstranění mechu. Ten se tvoří na ostíněných místech s kyselou půdou. Hašené vápno z českého nebo dolomitického vápence snižuje kyselost půdy a vytváří optimální pH.

Čím hnojit trávník

Výborným hnojivem pro zelený trávník je kompost, ovšem ten je třeba nechat odležet a po vyklíčení chemicky odstranit semena plevele. Zájem v současnosti budí i ekologická hnojiva algináty, výtažky z mořských řas podporující růst kořenů a symbiózu trav a hub.

Co s přerostlou trávou a

Jedním z nejúčinnějších pomocníků, se kterým si s přerostlou trávou hravě poradíte, je motorová kosa. „Největším výhodou tohoto stroje je jeho mobilita. Obsluha se s ním bez problémů dostane i do míst, kam to s běžnou sekačkou není možné. Vysekávat se tak dají například i strže nebo příkopy,“ vypočítává Kolařík.

Jak často mulčovat trávník

Ideální je mulčovat zhruba třikrát až čtyřikrát za rok, aby se dosáhlo kvalitního porostu a tráva nepřerůstala. Při správné péči o travní plochy je ideální mulčovat na začátku vegetačního období, čerstvě rostlá mulčovaná tráva slouží jako hnojivo pro růst další vegetace.

Kdy nejlépe zalévat trávník

Trávník bychom neměli zalévat v době, kdy se do něho opírá plné slunce. Prudkým zchlazením ledovou vodou by totiž mohl utrpět šok. Ideální je tedy zavlažovat s rozbřeskem, když jsou trávník i půda vychladlé, a voda se tak nebude zbytečně odpařovat.

Jak často zalévat zasetý trávník

Zaléváme vydatně jednou za 5 – 10 dní Ideální objem vody je 15 – 20 litrů na 1 m² Při nové výsadbě použijeme kvalitní travní směs, jakou je např. Král trávníků

Kdy pískovat trávník

Jednou ročně, ideálně na jaře, pak proveďte i pískování. K tomu vám poslouží křemičitý písek, který zlepšuje vegetační vrstvu i půdní strukturu, zvyšuje propustnost vody a živin a omezuje růst mechů a plevele.

Kdy se má Vápnit trávník

Kdy se má trávník vápnit

Vápnění můžete provádět mimo vegetační období. To znamená buď brzy na jaře, kdy už roztál sníh, ale tráva ještě nezačala růst (únor/březen), nebo na podzim, kdy traviny naopak růst přestávají (říjen/listopad). Pokud je to ale možné, zvolte si raději podzim.