Jak na klívii aby kvetla?

Co potřebuje klívie

V průběhu zimy je dobré zabezpečit klíviím teplotu okolo 15 až 18°C, v létě pak asi 20°C. Klívie během růstu a v průběhu letního období vyžadují poměrně vydatnou zálivku. Koncem září je nutné zálivku po dobu šesti týdnů vydatně omezit a rostlinu přenést na světlejší místo u okna.
Archiv

Co s Odkvetlou klívii

Odkvetlý květní stvol seřízněte nad úžlabím listů, aby se rostlina nevysilovala tvorbou semen. Od konce února, to znamená v době, kdy začíná kvést, ji také můžete začít přihnojovat. Až do konce srpna pak každé dva týdny aplikujte zálivku obohacenou hnojivem pro kvetoucí pokojové rostliny.
Archiv

Kdy kvetou klívie

Pokud však chcete, aby starší rostlina vykvetla, musí si předtím odpočinout. Klívie kvete od února do března, pokud však začneme od konce srpna snižovat zálivku, přestaneme rostlinu hnojit a v září ji přestěhujeme na chladnější stanoviště (postupně jí snížíme teplotu na 4 až 12 oC).
Archiv

Jak zalévat klívii

V zimě klívii zaléváme jen mírně. Až od ledna můžeme zálivku zesílit. V tomto období klívie vyžaduje teploty okolo 8-15 °C. I když ji můžeme pěstovat i při běžných pokojových teplotách, bývají právě vyšší teploty v zimním období příčinou, proč nekvete.

Jak množit klívii

Klívie se mohou množit bočními oddělky nebo semenem. To se ale musí vysévat ihned po uzrání. Mladé rostliny můžete oddělit nejlépe na jaře při přesazování.

Jak se pěstuje aloe vera

Aloe Vera a slunce

Aloe není náročná, ale vyžaduje dostatek světla a také slunečních paprsků. A to i v zimě. Je proto dobré ji umístit na okno, nejlépe směřující na jih. Přes léto ale rostlinu nenechávejte na přímém slunci přes poledne, kdy je sluneční záření nejintenzivnější, přemístěte rostlinu na stinnější místo.

Jak se zalévá brambořík

Brambořík vydatně zaléváme odstátou vodou i při nižších teplotách, ovšem nesnese převlhčení, které je nejčastějším důvodem uhynutí bramboříku. Vždy zaléváme do podmisky, nesnese zalévání na hlízu. Hrozí pak uhnívání listů i poupat. Hodinu po zalití vylijeme zbytek vody z misky.

Jak se množí klívie

Klívie se mohou množit bočními oddělky nebo semenem. To se ale musí vysévat ihned po uzrání. Mladé rostliny můžete oddělit nejlépe na jaře při přesazování.

Jak se starat o tchýnin jazyk

Tenurám nejvíce prospívá rozptýlené světlo, ale snášejí i lehký polostín. V zimě je třeba rostlině poskytnout prosvětlené stanoviště, například na východním nebo západním okně. Na jižní straně je lepší ji v poledních hodinách zastínit. Vyhovují jim teploty 15 až 25 °C, v zimě okolo 14 °C.

Jak přesadit klívii

Rostlinu přesazujeme na jaře. Nový květináč volíme jen o něco větší než byl původní. Při přesazování se odřízne spodní část kořenové hmoty, ale pozor na kořeny, které jsou velmi křehké a lámou se.

Jak dlouho žije aloe vera

Aloe vera je víceletá, stále zelená rostlina, která dorůstá do výšky kolem 30 cm. Listy jsou velké, kopinaté, na konci zašpičatělé, mají modrozelenou barvu a vyrůstají z přízemní tmavě zelené listové růžice.

Jak zalévat aloe vera v květináči

Zálivka závisí na ročním období. zatímco v létě je potřeba zalévat rostlinu častu (vždy ale až potom, co půda vyschne), v zimě aloe vera nepřelijte, bude jí stačit trocha vody jednou za dva týdny. Pokud se začnou listy kroutit a ztenčí se, rostlina potřebuje více vláhy.

Jak často se zalévá brambořík

Bramboříky mají rády vlhko, ale úplně mokrý být substrát nesmí, kořeny by nemohly dýchat. Udržujte ho proto mírně vlhký a počítejte s tím, že v chladu rostliny pijí méně, nežli v teple. Nikdy brambořík nezalévejte přímo na hlízu. Do zálivky jednou týdně přidejte hnojivo pro pokojové rostliny okrasné květem.

Jak často kvete brambořík

Pěstování bramboříků

Cyclamen persicum není mrazuvzdorný a pěstuje se jako pokojová rostlina. K jeho velkému rozšíření pomohla skutečnost, že kvete hlavně v zimě, kdy je nedostatek jiných kvetoucích rostlin. Brambořík ale může kvést během celého roku.

Proč žloutne tchýnin jazyk

Tchýnin jazyk není náchylný na nemoci ani nepřitahuje škůdce. Pokud nám začnou usychat špičky listů, je to zapříčiněno příliš suchým vzduchem.

Jaké rostliny jsou jedovaté pro kočky

Jedovaté pokojové rostliny

Název Vlastnost
Fíkovník pryžodárný (gumovník) Tato oblíbená pokojová rostlina je pro kočky mírně jedovatá.
Hortenzie Hortenzie jsou pro kočky jen mírně jedovaté.
Oleandr Oleandr je pro kočky prudce jedovatý, ale naštěstí chutná velmi hořce.

Jak rozmnožit klívii

Klívie se mohou množit bočními oddělky nebo semenem. To se ale musí vysévat ihned po uzrání. Mladé rostliny můžete oddělit nejlépe na jaře při přesazování.

Na co je dobrá šťáva z aloe vera

Aloe vera patří v současné době mezi nejoblíbenější léčivé rostliny. Tato bylinka skvěle působí na naše zdraví a znali ji dokonce už staří Indové, Řekové i Číňané. Nejen, že je zdrojem energie a přispívá k lepší náladě, ale také poskytuje našemu tělu vitaminy, minerály a antioxidanty, které pomáhají k posílení imunity.

Jak se správně starat o aloe vera

Jak se starat o aloe veraSe zálivkou opatrně. Raději až ve chvíli, kdy má suchou půdu i ve uvnitř. Musíte zkoušet.Potřebuje dostatek světla, jinak se za ním tíhne a chřadne.Venku ji postavte na sluníčko nebo jemný stín. Miluje teplo a světlo.Rostlinu hnojit nemusíte, ale nic tím nepokazíte.

Co potřebuje brambořík

Bramboříky mají rády vlhko, ale substrát by neměl být přemokřený. Zaléváme vždy jen do misky, nikdy přímo na hlízu. Rostliny preferují neutrální či mírně kyselý substrát, a nebude jim proto svědčit tvrdá, vápenitá voda. Ideální je zalévat je vodou měkkou, dešťovou nebo aspoň převařenou.

Co má rád brambořík

Brambořík má rád světlá stanoviště, ovšem nesmí na něj nikdy dopadat přímé slunce, čili vhodný je i světlejší polostín. Bramboříku se nejlépe daří při teplotách 12 až 15 °C, přičemž nejnižší teplota je 10 °C a nejvyšší 20 °C. Za nepříznivých teplot strádá a nekvete. A jak již bylo zmíněno, snáze snese mráz než horko.

Jak oživit brambořík

Kromě tepla nemiluje ani příliš slunce, je to stínomilná rostlina. Vhodným umístěním pro brambořík jsou proto např. meziokenní prostory orientované na sever nebo východ. Důležité je také rovnoměrné zavlažování měkkou a odstátou vodou, nejlépe do podmisky, aby nezahnívaly kořeny.

Jak často zalévat tchynin jazyk

Rostliny jsou vlastně sukulenty, proto je zalévejte jako kaktusy – až když jim zemina úplně vyschne. Postačí tedy jednou za dva týdny, v zimě klidně jednou za tři týdny. Rostlinu nikdy nezalévejte do středu růžice a nemusíte ji ani rosit.

Co potřebuje tchynin jazyk

Tenurám nejvíce prospívá rozptýlené světlo, ale snášejí i lehký polostín. V zimě je třeba rostlině poskytnout prosvětlené stanoviště, například na východním nebo západním okně. Na jižní straně je lepší ji v poledních hodinách zastínit. Vyhovují jim teploty 15 až 25 °C, v zimě okolo 14 °C.

Co škodí kočkám

Potraviny nevhodné pro kočkyČokoláda, kakao, cibule a rozinky. Ty jsou pro ně vyloženě jedovaté.Cukr, alkohol, mléko. Tělo si s nimi neporadí.Sůl.Tuk.Vepřové maso a játra.Syrové bílky.