Jak na křupavou strouhanku?

Jak sušit rohlíky na strouhanku

Klasická strouhanka

Housky, rohlíky, bagety nebo třeba toustový chléb nesušte nikdy v celku, hrozí riziko vzniku plísní. Starší pečivo před sušením pokrájejte na menší kostičky, rozložte v jedné vrstvě na plech nebo tác a přikryjte papírem, případně utěrkou.

Jak rychle usušit rohlíky na strouhanku

Vložte do předehřáté trouby na 160 stupňů a pečte dokud nebude pečivo tvrdé. Trvá to asi 10 minut, ale chce to po celou dobu pečivo hlídat, aby se nepřipálilo. Pečivo přesypte do misky a nechte minutku vychladnout. Poté dejte kostky do mixéru, robota nebo mlýnku a udělejte z něho strouhanku.

Jak nahradit panko strouhanku

Prima tipy: Panko strouhanku můžete nahradit den starými, nahrubo nastrouhanými či na robotu rozmixovanými obyčejnými rohlíky. Ve specializovaných obchodech s japonskými potravinami seženete i speciální omáčku Tonkatsu, což je omáčka podobná worcestru, ale je hustší a trochu sladší.

Jak obalovat v panko strouhance

Obalte kuřecí maso. Neklepejte jej, jen jej před obalením osolte a případně opepřete. Poté obalte v mouce, poté po celém kousku masa rozetřete majonézu a pak jej obalte v Panko strouhance. Panko se snažte jakoby s citem vtlačit co nejvíce, aby bylo maso bohatě obaleno.

Jak dlouho vydrží domácí strouhanka

Strouhanka skladovaná ve vzduchotěsné nádobě vydrží minimálně měsíc. Podmínkou je, že je připravená z dobře usušeného pečiva a neobsahuje zbytky vlhkosti. Její trvanlivost prodloužíte tím, že ji po namletí necháte rozprostřenou na plechu v troubě vyhřáté na 120 °C asi 20 minut ještě více proschnout.

Jak skladovat Rohliky na strouhanku

Rohlíky, housky a podobné pečivo je nejlepší uložit do papírového nebo látkového sáčku a skladovat na tmavém místě při teplotě 20 – 25 °C.

Jak udělat strouhanku bez Mlynku

Pečivo rozkrájejte na menší kostičky a rozložte na plech. Na krájení použijte ostrý nůž anebo nůž na pečivo se zoubky. Pečivo přikryjte papírovou utěrkou (ochrana proti prachu) a nechte několik dnů proschnout.

Jak nahradit strouhanku ve Strudlu

Místo strouhanky můžete použít také nadrcené piškoty, strouhaný perník, kokos nebo jemně mleté ořechy. Strouhanku můžete také před nasypáním na těsto osmažit na másle. V takovém případě bude mít skvělou chuť, ale počítejte s tím, že osmažená strouhanka už příliš šťávy z jablek nenasaje.

Jak si vyrobit panko strouhanku

Z plátků toastového chleba odkrojte kůrky a nechte chleby den až dva usušit. Poté je nastrouhejte na hrubém struhadle nebo jemně pomixujte nahrubo. Pečte napečicím papíře v troubě na nízký výkon (150 °C) asi 3 minuty, potom obracečkou otočte a dopečte další 3 minuty.

Co použít místo strouhanky na obalení

Jen klasické obalování – mouku, vajíčko a strouhanku – stále používat nemusíte! Strouhanku nahradí třeba ovesné vločky nebo kukuřičné lupínky, které rozdrtíte v čisté utěrce obyčejným kuchyňským válečkem.

Co je to panko strouhanka

Panko (japonsky: パン粉) je druh japonské strouhanky. Na rozdíl od klasické strouhanky, která se vyrábí ze suchého pečiva, se panko vyrábí z čerstvého světlého chleba a suší se za pomoci elektrického proudu, používá se tzv. ohmický ohřev.

Co s nadbytkem strouhanky

Místo strouhanky z pečiva lze na ně použít i směs rozdrcených sušenek. Náš tip: Stačí na troše másla nebo nasucho opražit strouhanku dozlatova a pak jí posypat knedlíky. Ale pozor, smažte na mírném plameni a neodcházejte, strouhanka se velmi rychle může spálit.

Co dělat s tvrdým pečivem

To, že je chléb nebo rohlík tvrdý, neznamená, že už ho musíte nutně vyhodit. Někdy stačí, když je vložíte do rozehřáté trouby, kontaktního grilu nebo do mikrovlnky a rozpečete je. Věřte, že pak chutnají úplně jako čerstvé. Můžete je dát rozpéct taky na toustovač, máte-li typ s mřížkou, na které se dá pečivo rozpékat.

Jak dlouho vydrží strouhanka

➜ Jak dlouho strouhanka vydrží Strouhanka skladovaná ve vzduchotěsné nádobě vydrží minimálně měsíc. Podmínkou je, že je připravená z dobře usušeného pečiva a neobsahuje zbytky vlhkosti.

Jak se vyrábí strouhanka

Strouhanka se vyrábí strouháním či mletím suchého neochuceného pečiva, zejména rohlíků a housek. V kombinaci s moukou a rozšlehanými vejci tvoří trojobal, který slouží jako obalovací prostředek pro smažení masa, zeleniny, sýra a jiných pokrmů. Orestovaná strouhanka se přidává k pokrmům z chřestu.

Co dát do karbanátků místo strouhanky

Strouhanku lze však s úspěchem nahradit vařenými jáhlami (na 250 gramů stačí dvě polévkové lžíce). Strouhanka totiž z masa vytáhne více vody než jáhly a výsledný pokrm je po jejím přidání často vysušený.

Co je to panko

Panko (japonsky: パン粉) je druh japonské strouhanky. Na rozdíl od klasické strouhanky, která se vyrábí ze suchého pečiva, se panko vyrábí z čerstvého světlého chleba a suší se za pomoci elektrického proudu, používá se tzv. ohmický ohřev.

Co dát místo strouhanky

Další možnou variantou je prášek z mleté cizrny. Místo strouhanky můžeme použít také ovesné vločky nebo kukuřičné lupínky (nadrcené v utěrce válečkem). Velmi chutných způsobem může být obalování v pivním těstíčku (ať už podle maminky či Jamie Oliviera).

Kde se dá koupit panko strouhanka

Pearl River Bridge Panko strouhanka vyrobená z chleba 200g – Tesco Potraviny.

Čím nahradit strouhanku na řízky

Jen klasické obalování – mouku, vajíčko a strouhanku – stále používat nemusíte! Strouhanku nahradí třeba ovesné vločky nebo kukuřičné lupínky, které rozdrtíte v čisté utěrce obyčejným kuchyňským válečkem.

Jak změkčit tvrdé pečivo

Rozpékejte. To, že je chléb nebo rohlík tvrdý, neznamená, že už ho musíte nutně vyhodit. Někdy stačí, když je vložíte do rozehřáté trouby, kontaktního grilu nebo do mikrovlnky a rozpečete je.

Jak změkne tvrdé pečivo

Nejprve vezměte chléb, překonejte zábrany a opláchněte ho proudem studené vody z kohoutku. Potom mokrý bochník zabalte do alobalu a vložte na plech do studené trouby. Tu pusťte na 150 °C. Po dosažení této teploty chléb ohřívejte zhruba 12–15 minut.

Jak nejlépe skladovat strouhanku

Strouhanku skladujte ve vzduchotěsné nádobě tak, aby k ní neměl přístup vzduch. Navlhlá strouhanka snadno plesniví. POZOR: strouhanka také chutná potravinovým molům, proto je vhodná nádoba se šroubovacím víčkem, případně neprodyšný sáček, uzavřený sponou/klipem.

Jak sušit pečivo

"Pečivo by se mělo rozkrájet, nechat důkladně usušit například na sítku přikrytém papírovým ubrouskem a pak uložit v papírovém sáčku, nebo ustrouhat a uložit v čisté suché nádobě. Když má někdo rohlíky někde pohozené a po několika dnech se rozhodne, že z nich udělá strouhanku, tak je to špatné," tvrdí Vladimír Ostrý.

Co dělat když nemám strouhanku

A víte, čím můžete nahradit strouhanku při přípravě pokrmů z mletého masa Kromě klasiky – rohlíků namočených v mléce, můžete mleté maso zahustit instantní bramborovou kaší, rozemletými cereáliemi nebo ovesnými vločkami.