Jak na mšice na jahodách?

Co na mšice na Jahodach

Na ochranu použijte insekticidní přípravek Karate Zeon 5 SC. Přípravek se musí aplikovat před květem. Pro jarní ošetření jahodníků je vhodný také přírodní insekticidní přípravek INPORO JARNÍ ošetření. Na rostlině vytváří lepivý povlak, který rostlinám neškodí, ale škůdce zahubí.
Archiv

Co pomáhá proti mšicím

Lžíci tekutého mýdla nebo jaru na nádobí smíchejte s 2,5 litru vody, přelijte do nádoby a naneste na rostliny, i spodní strany listů. Nanášejte jednou týdně večer nebo po každém dešti, pěstujete-li rostliny venku. Nestříkejte na rostlinu, svítí-li na ni zrovna slunce. Sluneční paprsky by mohly listy spálit.
Archiv

Jak se přenášejí mšice

Mšice také přenášejí na místa, kde je dostatek potravy, vybírají pro ně nejlepší rostliny a jejich nejšťavnatější části a přímo na ně je věší. Když se celá mravenčí kolonie stěhuje, svoje mšice si odnáší s sebou.

Jak vyrobit postřik proti mšicím

Smíchejte čajovou lžíci nimbového oleje, 1/3 lžíce mýdlové vody a pět šálků vody. Jakmile budete mít postřik hotový, přichystejte si ho na ráno. Jeho aplikaci je potřeba provádět brzy ráno, ještě za chladu. Nimbový olej nemá žádné vedlejší účinky na vaše rostliny a ani neublíží jinému hmyzu než škůdcům.

Jak se zbavit molice bez chemie

Doma si můžete vyrobit postřik s pár kapkami “jaru” na nádobí nebo tekutého mýdla (použijte ekologické). 💡 Tip: Komerčním ekologickým postřikem je například Rock Effect (od Agro CS) nebo Spruzit (od Neudorff). Oba fungují i na mšice. 7️⃣ Dospělé molice se dají vysát malým vysavačem, takovým tím na drobky.

Co způsobují mšice

Mšice napadají skoro všechny druhy rostlin. Vysávají z nich mízu, přenášejí na ně choroby a vylučují sladkou šťávu medovici. Ta ucpává rostlinám póry a podporuje tvorbu nebezpečné černé plísně. K vyhubení mšic je nejlepší zkombinovat přírodní postřiky s podporou přirozených nepřátel mšic.

Co nesnáší mšice

Mšice nesnášejí česnek.

Rozmačkejte 2 – 3 stroužky česneku a přes noc je nechte vylouhovat ve vodě. Roztok pak postřikovačem aplikujte na postiženou rostlinu.

Co na mšice babské rady

Dalšími účinnými rostlinami v boji s mšicemi jsou kopřivy, česnek či pelyněk. Vložíme je do nádoby s vodou, postavíme na slunce a po týdnu můžeme na mšice nalít zahnívající tekutinu. Okrasné rostliny můžeme zbavit mšic pomocí roztoku lžíce tekutého mýdla nebo jaru ve 2,5 l vody.

Co roznáší mšice

Mravenci roznášejí mšice hlavně na ovocné stromy a růže a ukryti v puklinách kůry pak čekají na svoji pochoutku. Svoje „stádečko" udatně brání před dravým hmyzem, nezaleknou se dokonce ani slunéček nebo škvorů.

Co vysadit proti mšicím

Proti mšicím skvěle zabírá také levandule, saturejka, lichořeřišnice či pažitka. Pod ovocné stromy je dobré vysadit fenykl. Vyzkoušený je také přípravek vzniklý louhováním a následným vařením dubového listí. Téměř univerzálním pomocníkem v boji proti savému a některým druhům žravého hmyzu je také výluh z vratiče.

Jak zbavit bez mšic

Rajčatové listy

Alkaloidy obsažené v rajčatových 🍅 listech jsou pro mšice smrtící. 100 g listů jemně posekejte a na noc naložte do vody. Po scezení aplikujte postřikovačem na postižené rostliny.

Co na mšice ocet

Postřik na mšice z octa

Ocet pomáhá nejen proti chemtrails (mrk mrk), ale údajně také proti mšicím. Stačí přidat trochu octu do vody a postříkat postižená místa. Podobně jako v případě mýdla je dobré rostliny druhý den opláchnout čistou vodou.

Co nemaji radí mšice

Přirozenými nepřáteli mšic jsou slunéčko sedmitečné a vosička. Neškodně vypadající beruška zvládne za měsíc zahubit i celou tisícovku mšic. Osvědčeným přípravkem je výluh z tabákových listů. 15 g jich namočíme na půl hodiny do 2 litrů teplé vody a postříkáme postižené rostliny.

Co nemají rády mšice

Na mšice zkuste i bylinné postřiky

Například rozmarýn, petržel, česnek nebo pelyněk obsahují látky, které mšice nemají rády. Můžete si připravit výluh z těchto bylin – nechat je vyluhovat ve vodě a poté ho aplikovat na postižené rostliny.

Jak zatočit s mšicemi

7 tipů jak zatočit s mšicemi bez chemie!Mýdlový postřik. Nemusíte nic kupovat.Extrémně účinné kopřivy. Posekejte asi půl kilogramu kopřiv.Zalijte je olejem!Kupte si tabák.Rebarbora zabije více škůdců najednou.Beruška jako přirozený nepřítel.

Co proti mšicím ve skleníku

Na mšice a molice se používají žluté destičky, na třásněnky modré. Nejčastěji se využívají draví roztoči, parazitické vosičky napadající jen konkrétní druhy škůdců a na mšice využíváme také dravé slunéčko. Biologickou ochranu též pořídíme v podobě preparátů, které obsahují parazity škůdců.

Kde se berou mšice

Mšice se rodí na jaře z nakladených vajíček. Vylíhnou se bezkřídlé larvy, kterým se říká zakladatelky. Ty rodí živá mláďata stejného druhu. Takto se velmi rychle množí, až vznikne několikagenerační kolonie.

Co způsobuje mšice

Mšice maková

Mezi hostitelské rostliny tohoto druhu mšic patří kromě máku i řepa, okurek, rajče a fazol. Mšice maková přenáší tzv. virovou žloutenku, deformuje listy a způsobuje opožděný vývoj rostlin.