Jak na rekonstrukci podlahy?

Co se starou podlahou

Nejčastějším způsobem renovace je zbroušení povrchu (mnohdy stačí i překartáčovat „rejžákem“), vysátí dřevního prachu a následný šetrný nátěr. Na staré podlahy se doporučují přírodní oleje, s vosky, které jsou pro dřevo též velmi vhodné, bývá u podlah potíž, jelikož se na povrchu vytvářejí při styku s tekutinami fleky.

Jak opravit starou podlahu

Nejdříve je potřeba starou podlahu strhnout, vyčistit a vyrovnat podklad a vyrobit nové podkladové rošty. Následuje důkladná renovace krytiny, moření, broušení a tmelení. Dále přichází ke slovu finální úprava lakem či olejem, přesně podle Vašeho přání.

Jak udělat hydroizolaci podlahy

Běžný postup spočívá v aplikaci penetračního nátěru a na něj vhodně zvolené hydroizolační zábrany (fólie, hydroizolační desky, pásy, stěrky, …). Toto řešení se dá zastoupit využitím cementové podlahy, která je vytvořena speciálně do trvale vlhkých prostor. Použít se díky tomu dá v koupelnách, sklepech ale i k bazénům.

Co pouzit na vyrovnani podlahy

Pro suchý systém rekonstrukce podlah se používá 100% přírodní lehké keramické kamenivo Liapor, které můžete znát i pod názvem keramzit. V případě stavebních aplikací se používá kamenivo o průměru 1-4 mm, které dokonale vyplní každou nerovnost.

Jak udělat novou podlahu

Plánujete-li položit novou podlahu ve starším domě, původní krytinu odstraňte, staré nátěry a anhydritové samonivelační potěry přebruste. Opravte nerovnosti podkladu, případně zatmelte. U starých dřevěných podlah dotáhněte šrouby. Postup opravných prací závisí na typu podkladu.

Jak zateplit starou podlahu

Jak postupovat při zateplení podlahy svépomocí

Pokud zateplujete podlahu v přízemí, kladete polystyren přímo na hydroizolaci základové desky. V případě, že je třeba kompenzovat nerovnosti podkladu, můžete použít kontaktní lepení PU pěnou, při větších rozdílech třeba podsyp suchým jemným pískem.

Co se starou plovoucí podlahou

Kam odvézt staré podlahové krytiny, suť a škváru Při rekonstrukci nebo během opravy podlahy vznikne spousta odpadu. Podlahové krytiny jako jsou PVC, linolea, koberce vyhoďte do objemného odpadu v nejbližším sběrném dvoře.

Co je sanace podlahy

Termínem sanace podlah se rozumí opravy povrchových i hloubkových poškození podlah z důvodu působení mechanického či chemického narušování. Při sanacích je možné opravit praskliny, výtluky, tvarové deformace a další poškození.

Jak dodatečně zateplit podlahu

V případě, že je problém vlhkosti vyřešen, je možné přistoupit k samotnému zateplení podlahy, obvykle se zatepluje na betonovou desku s hydroizolací, položí se polystyren, který se zaleje cca 6 cm silnou vrstvou betonu.

Jak srovnat nerovnou podlahu

Pokud je nerovnost podkladu příliš velká, lze podlahu srovnat lokálně nahrubo například cementovým potěrem v potřebné tloušťce a poté menší nerovnosti dorovnat samonivelační stěrkou. Druhou možností je využít suchou metodu, tedy provést vyrovnání podlahy bez použití betonu.

Jak srovnat podlahu bez betonu

Místo betonu se pro vyrovnání nerovností používá vrstva lehkého keramického kameniva Liapor – malých keramických kuliček s průměrem zrn 1-4 mm. Zhutnělé kamenivo se překryje podlahovými deskami a je hotovo. Na podlahové desky může přijít finální povrch (koberec, dlažba, lamino…).

Jak levné vyrovnat podlahu

Nejprve je nutné odstranit starou podlahu včetně starého násypu a podklad důkladně očistit. Následuje položení separační vrstvy (např. netkané geotextilie). Poté následuje položení vyrovnávacího podsyp z kameniva Liapor, doporučená je frakce 1–4 mm.

Jaká izolace do podlahy

Mezi nejvhodnější materiály patří skelné nebo čedičové vlny, případně elastifikovaný polystyren. Akustická izolace funguje zároveň jako tepelná, v případech podlah nad nevytápěnými místnostmi je nutné doplnit další tepelnou izolaci.

Jak vyrovnat podlahu ve starém domě

K dispozici je však materiál, kterým podlahu perfektně vyrovnáte bez kapky vody. Jedná se o Liapor (keramické kamenivo vyráběné vypalováním a expandováním přírodního jílu). Konstrukční výška podsypu z Liaporu by měla být minimálně 2 cm. Naopak celkovou výškou podsypu nejste vůbec limitováni.

Co s nafouklou podlahou

Nejlepší způsob, jak opravit neustálou tvorbu bublin v laminátové podlaze, je zbavit se přebytečné vlhkosti pod deskami. Vytvořit dilatační spáry a v místnosti použít odvlhčovač, aby se snížil obsah vlhkosti způsobující bubliny a nabobtnání.

Jak opravit poškozenou podlahu

Skvělým pomocníkem je opravný tmel v barvě podlahy. Hodí se, pokud se vám stane nehoda s těžkým ostrým předmětem a poškození podlahy je nejen povrchové, ale i do hloubky a potřebujete tak vyspravit díru. Vyplníte ji snadno měkkou barevnou hmotou, kterou pak jen uhladíte přiloženým hladítkem a necháte zaschnout.

Jak izolovat vlhkou podlahu

Pro izolaci podlah doporučujeme silikátové stěrky, které jsou velmi jednoduché na použití (nátěrem); nejčastěji se používá stěrka DICHTUNGSSCHLÄMME, pod dlažbu potom doporučujeme stěrku ELASTIKSCHLÄMME 2K, která svou pružností lépe odolává případným pohybům, které např. právě dlažba ve spárách vykonává.

Jak izolovat podlahu proti vlhkosti

Izolace proti vlhkosti a vzlínání par

Jako izolant slouží většinou hydroizolační zábrana, pásy z modifikovaného asfaltu. Předtím je potřeba podklad dobře připravit, nanést betonovou mazaninu, tu vyrovnat a před pokládáním izolace ještě penetrovat. Podlahová vodorovná izolace by pak měla navazovat na svislou izolaci.

Jak silnou izolaci do podlahy

U novostaveb se pro izolaci podlahy nepodsklepeného domu standardně používají podlahové EPS desky. Pro splnění legislativních požadavků musí mít tloušťku minimálně 10 cm, dle doporučení pak 14 cm. Má-li budova odpovídat nízkoenergetickému standardu, bude se tloušťka izolačních desek pohybovat až kolem 20 cm.

Jak izolovat starou podlahu

Pro zateplení podlahy na stropě se používá minerální vata umístěná buď mezi trámy stropu, příp. na dřevěném záklopu s vyrovnávací vrstvou. Minerální vata také plní funkci kročejové izolace a tlumí tak hluk z vrchního podlaží přenášený do spodního podlaží.

Jak vyrovnat nerovnosti na podlaze

Pokud je nerovnost podkladu příliš velká, lze podlahu srovnat lokálně nahrubo například cementovým potěrem v potřebné tloušťce a poté menší nerovnosti dorovnat samonivelační stěrkou. Druhou možností je využít suchou metodu, tedy provést vyrovnání podlahy bez použití betonu.

Co dát místo betonu

Pokud přemýšlíte, čím tedy podklad vyrovnat, když ne betonem, pak vězte, že místo něj můžete použít vyrovnávací podsyp z lehkého keramického kameniva. Jsou to vlastně malá keramická zrna s průměrem 1-4 mm, která perfektně vyplní každou skulinu či nerovnost.

Jak správně izolovat podlahu

Jako izolant slouží většinou hydroizolační zábrana, pásy z modifikovaného asfaltu. Předtím je potřeba podklad dobře připravit, nanést betonovou mazaninu, tu vyrovnat a před pokládáním izolace ještě penetrovat. Podlahová vodorovná izolace by pak měla navazovat na svislou izolaci. Asfaltové hydroizolační pásy.

Co dát na vlhkou podlahu

Nejbezpečnější volbou je vinyl, který je 100% voděodolný. To sice neznamená, že můžete položit vinyl na podlahu sprchového koutu, ale s potopou v koupelně si poradí. Také laminátové podlahy Quick-Step jsou voděodolné. Podlahy Impressive a Impressive Ultra s vodoodpudivou vrstvou HydroSeal jsou ideální volbou.

Jak silnou vrstvu betonu na podlahu

Jaká by měla být vrstva betonové podlahy Ideální vrstva betonové podlahy je 5 – 6 cm. Pro zachování potřebné kvality by měla být vrstva minimálně 4,5 cm vysoká.