Jak na topinky v troubě?

Jak udělat topinku na sucho

Čistý suchý plech necháme dobře nahřát v troubě. Vložíme na něho připravené krajíce chleba a v horké troubě opečeme po obou stranách dozlatova. Topinky můžeme připravovat i na teflonové pánvi nebo nejjednodušeji v elektrickém topinkovači.
ArchivPodobné

Jak připravit topinku

Postup přípravy receptuV rozehřáté pánvi osmažíme nasucho plátky česnekového boku nebo slaniny dle chuti.V jiné pánvi na roztopeném sádle nebo oleji osmažíme z obou stran plátky chleba (můžeme použít půlky krajíců nebo menší bochníčky pokrájené na plátky).Podáváme ihned.

Jak udržet teplé topinky

Na dno košíčku na chleba dejte alobal – opečené housky nebo toasty zůstanou déle teplé a křupavé.

Jak udělat zdravé topinky

Chcete-li si vychutnat topinku s čistým svědomím vůči zdravému životnímu stylu, pak chléb opékejte na sucho a jen do růžova. Jestliže zvolíte navíc například toust celozrnný, ještě dodáte organismu prospěšnou vlákninu. Když si uděláte topinku na sucho má to i další výhodu.
Archiv

Jak dlouho se dělá topinka

Krajíce chleba lehce namažeme máslem, naskládáme na plech, posypeme strouhaným sýrem, najemno nakrájenou cibulkou a posypeme mletou sladkou paprikou. Dáme zapéct do trouby, až topinky zrůžoví (10-15 min.) a ihned teplé a křupavé konzumujeme.

Jak na nejlepší topinky

Poctivé české topinky jsou prostě jen obyčejné krajíce chleba, na nichž je právě ta pořádně propečená kůrka nejlepší. Topinky se smaží rychle při vysoké teplotě, aby uvnitř zůstaly vláčné, ale na povrchu byly dokonale křupavé.

Co si dát na topinku

Co dát na topinky

Topinky potíráme pomazánkami, jejichž základem bývá nejčastěji zelenina, sýry, vejce, luštěniny, uzeniny a maso. Při podávání je zdobíme strouhaným sýrem, jemně nakrájenou cibulkou, proužky kapie, plátky rajčat a další pěkně barevnou zeleninou.

Jak udělat topinky s česnekem

Postup přípravy

Chleba nakrájíme na krajice a překrojíme ještě na polovinu. Dáme je buď do topinkovače, nebo je smažíme na pánvi, to je na každém. Do misky si namačkáme oloupaný česnek, přidáme máslo a špetku soli. Směs v misce dáme do mikrovlnné trouby asi na 20 sekund.

Jak udělat topinky v topinkovači

V topinkovači uděláte topinky pokaždé stejné. Topinkovač opéká chleba rovnoměrně, a hlavně na sucho. Nemusíte se o nic starat – vložíte chléb, po cinknutí vyndáte a dáte další. Jedna várka trvá cca minutu.

Na čem se dělají topinky

Dělám je klasickým způsobem: chleba na rozpáleném oleji. Velkou nevýhodou je, že olej se rychle přepálí, topinky ztrácí chuť a celá kuchyně je cítit. Umí tu někdo docílit toho, že na jednom oleji na pánvičce zvládne víc kol topinek Je nějaká finta na to, aby topinka moc nenasákla olejem