Jak nahodit sklep?

Jaká omítka do sklepa

Sanační omítku je dobré použít, protože Vám bude dobře propouštět vlhkost do místnosti a „nevyženete“ si vlhkost výše. Také její životnost bude podstatně vyšší než u běžné omítky, protože má daleko větší obsah pórového systému, který odvádí vodní páry ze zdi a kde se ukládají různé soli apod.
Archiv

Jak udrzet teplotu ve sklepě

Pro skladování potravin je ideální teplota ve sklepě okolo 4-5°C, rozhodně by se neměla dostat pod 1°C nebo dokonce k bodu mrazu. Podobně je třeba sledovat i vyšší teploty a při hodnotách nad 15°C zajistit lepší cirkulaci vzduchu. Intenzitou větrání lze ovlivňovat i vlhkost vzduchu.

Čím natřít sklep

Hotový vápenný nátěr je dostupný pod názvem Barlet vápenná barva, pro aplikaci se pouze podle potřeby dořeďuje vodou. Vhodnější je aplikace malířskou štětkou, vápno se lépe vtírá do podkladu a nátěr je odolnější, při stříkání je povrch ""záprášený"" , vápno méně přilnuté k podkaldu.

Jak správně izolovat sklep

Stěny a podlaha sklepa se vyloží vodotěsnou fólií z měkčeného PVC, přes kterou se vlhkost nedostane. Tím je hydroizolace sklepa hotová a místnost můžete hned začít používat. Pokud chcete, můžete ještě hydroizolaci na podlaze zakrýt novou vrstvou betonu a ke stěnám vyzdít přizdívku.

Co s vlhkosti ve sklepě

Nejlepším řešením je proto výměna vlhkého vzduchu za suchý. Nejlépe se vzduch vysouší v zimě, kdy je venkovní teplota nižší než teplota uvnitř sklepa. Studený vzduch totiž neobsahuje tolik vlhkosti. Nejlépe to funguje, když je venkovní teplota v zimě nižší než v létě, kdy je vzduch teplý.

Co s Mokrym sklepem

Vlhkost zevnitř

Nejjasnější a nejjednodušší řešení přichází, pokud je zdrojem vlhkosti prasklé potrubí či podobná vodní havárie. Po nutné opravě stačí jen celý prostor odvlhčit pomocí odvlhčovače, abychom vodu vysušili i z nasákavých povrchů. Zdrojem vlhkosti však může být v tomto případě i způsob užívání sklepa.

Jaká má být teplota ve sklepě

V ideálním sklepě by se měla teplota celoročně držet okolo 4 – 5 °C, nikdy ale nesmí klesnout pod 1 °C. Vlhkost by měla být někde mezi 70 – 80 %.

Co se dá skladovat ve sklepě

Sklep je ideální místo na skladování ovoce, zeleniny a všemožných zavařenin. Ty se tu ale často potkávají ještě se sportovním vybavením, nářadím, zahradní technikou a spoustou krabic odloženého oblečení a nepoužívaného zařízení domácnosti.

Jak se zbavit vlhkosti ve sklepě

Vlhkost zevnitř

Nejjasnější a nejjednodušší řešení přichází, pokud je zdrojem vlhkosti prasklé potrubí či podobná vodní havárie. Po nutné opravě stačí jen celý prostor odvlhčit pomocí odvlhčovače, abychom vodu vysušili i z nasákavých povrchů. Zdrojem vlhkosti však může být v tomto případě i způsob užívání sklepa.

Co na strop do sklepa

Pro vzhlednější strop doporučujeme použít desky ze skelné vaty s bílým laminováním ze skleněných vláken. Izolační desky ze skelné vaty nejsou příliš vzhledné, proto je vhodné na ně po lepení natáhnout tenkou vrstvu omítky.

Jak udělat ze sklepa být

Zvolte světlé a lehké barvy, které odrazí více světla a nebudou ve vás vyvolávat pocit stísněnosti. Hrajte si s kontrasty. Bílá je sázkou na jistotu – nejen na zdech, ale i na nábytku. Opticky vám místnost pomohou zvětšit skleněné plochy a zrcadla.

Jak větrat ve sklepě

I suché sklepy musíme větrat

Stačí pootevřená sklepní okénka, která bývají v úrovni terénu, do nichž osadíme síťku proti mouchám, hmyzu a myším. Je nutné zajistit mírný průvan; ten je v uvedeném případě sám o sobě schopen udržet sklep suchý, bez zatuchliny a plísní.

Jak zabranit vlhkosti ve sklepě

Sklep lze zbavit nadměrné vlhkosti několika způsoby: drenážemi odvádějícími vodu z okolí domu, vodorovnými izolacemi zdiva i podlahy sklepa, výstavbou dělicích příček s odvětráním, průběžným odčerpáváním vody z jímky vykopané v nejnižším místě podlahy, intenzivním větráním a používáním odvlhčovačů instalovaných ve …

Jak na plíseň ve sklepě

V první řadě jde o sanační omítky. Jedná se o ucelený systém směsí a nátěrů, které mohou s plísněmi docela dobře bojovat. Jako základní prostředek proti plísním může sloužit i vyhašené vápno rozpuštěné ve vodě, tím pak stěny sklepa natřete.

Co na podlahu do sklepa

Za prvé, klasická betonová podlaha je bezpečná volba. Pokud se na nákup řádně připravíte, můžete si koupit betonovou podlahu, která bude nepropustná pro vodu. Takže pokud chcete používat sklep jako prádelnu nebo skladovací místnost, je vhodné použít betonovou podlahu.

Jak připravit sklep

Důležité je odstranit všechny zbytky po loňské úrodě. Pečlivě vymeťte všechny organické zbytky, vytřete regály, police, přepravky a bedny. Nejlepší je ve slunném dni vše vynosit na zahradu, opláchnout a otřít octovou vodou, která funguje jako dezinfekce a následně na slunci nechat důkladné vyschnout.

Jak zvýšit vlhkost ve sklepě

Pokud potřebujeme zvýšit vlhkost ve sklepě, je možné rozmístit na podlahu nádoby s vodou. Pro snížení teploty se vyplatí pravidelně větrat.

Čím vymalovat vlhký sklep

Pro obnovu vybílení vlhkého sklepa je vhodné použít opět vápenný nátěr. Silikátové fasádní barvy se ideálně aplikuji na savé podklady, vápennocementové omítky a pod. Vlhký kámen není nejvhodnějším podkladem a problemy mohou způsobit i staré vápenné nátěry zejména pokud se jedná o více vrstev.

Jak zateplit sklep

K zateplování se obvykle používá minerální vlna nebo fasádní polystyrén. Vlna je vhodná do suchých sklepů, neboť je silně nasákavá a snadno absorbuje vzdušnou vlhkost. Naopak polystyren sice odolává vodě, zato ale dobře hoří, proto jej nedoporučujeme používat v suterénech s technickým zázemím (např.

Jak zateplit podlahu od sklepa

Nejlepším řešením v daném případě je skutečně zateplení stropu ze strany sklepa. Postačí to provést nalepením izolace například na bází polystyrénu na podhled v tloušťce kolem 8 cm. Tato úprava nemá žádný negativní vliv klima ve sklepě. Obzvláště tehdy, jsou-li tak jako nevytápěné a navíc se zde intenzivně větrá.

Co na plíseň ve sklepě

V první řadě jde o sanační omítky. Jedná se o ucelený systém směsí a nátěrů, které mohou s plísněmi docela dobře bojovat. Jako základní prostředek proti plísním může sloužit i vyhašené vápno rozpuštěné ve vodě, tím pak stěny sklepa natřete.

Jakou dlažbu do sklepa

Jakou zvolit dlažbu do sklepa Do sklepa se nejčastěji používají speciální druhy dlažby, které jsou odolné proti vlhkosti a také jsou velmi odolné proti poškrábání. Nejčastěji se do sklepa používá betonová dlažba. Tyto dlaždice jsou velmi odolné a odolávají vlhkosti, ale také jsou velmi trvanlivé.

Jaké jsou typy podlah

Jednotlivé typy podlahDřevěná podlaha z masivního dřeva. Dřevěná podlaha z masivního dřeva vám vydrží opravdu dlouho.Dřevěná plovoucí podlaha. Plovoucí podlaha je oblíbená klasika, na kterou v domácnostech narazíte poměrně často.Laminátová podlaha.Keramická dlažba.Vinylová podlaha.Marmoleum.Litá podlaha.

Co může být ve sklepě

Sklepy jsou vhodné pro uskladnění potravin, případně nápojů (pivo, víno, medovina aj.), protože se v nich drží stálá, poměrně nízká teplota. Užívají se též k uskladnění materiálu, technologií, topiva, přebytečných věcí apod. Při bombardování nebo během přírodní pohromy (tornádo) mohou sloužit též jako úkryt.

Jak ochladit vinný sklep

Chladit vinný sklep nebo sklad potravin klimatizací je ekonomicky úspornější varianta než chlazení pomocí chladících boxů, vinoték apod. Požadavky na chlazení se obvykle pohybují mezi 8-24°C.