Jak nakoupit alkohol na svatbu?

Jak spočítat alkohol na svatbu

Rozdělíme konzumenty na pivaře a vinaře.

Standardní pivař: 0,5 l piva + 0,04 l tvrdého alkoholu za hodinu. Velmi zdatný pivař: 1 l piva + 0,08 l tvrdého alkoholu za hodinu. Méně zdatný vinař: 0,2 l vína + 0,02 l tvrdého alkoholu za hodinu.
Archiv

Co se pije na svatbě

Oblíbené jsou i vermuty jako Cinzano nebo Martini. Digestiv už může být poněkud říznější. Skvělou volbou může být dobrá brandy nebo i koňak, taky whisky anebo bylinné pálenky a likéry, které jsou u nás tradičnější – třeba Becherovka, Fernet, Jägermeister nebo podobně. Dále nesmí na svatbě chybět pivo a víno.
Archiv

Čím se připíjí na svatbě

Chuť domácí pálenky těžko něco překoná a na českých svatbách se tradičně připíjí nejčastěji právě slivovicí, meruňkovicí či hruškovicí. Výrazně zabodujete i svatebním vínem z vlastního vinohradu nebo od přátel. Levněji vás pak vyjde pořídit sud piva, než jednotlivé lahve.
Archiv

Jaký alkohol na přípitek

Přípitek: šampaňské, prosecco, sekt nebo jiný alkohol Nejčastěji se k přípitku používá šampaňské, zejména při slavnostnějších událostech. Obecně jsou při tom populární i další šumivá vína a sekty jako je italské prosecco anebo španělská cava.

Jak napsat přípitek

Přípitky na svatbách by neměly být vážné a příliš zdlouhavé, měly by spojovat minulost, současnost a budoucnost, popřípadě vyjadřovat jednu z těchto etap života novomanželů. Postačí pár milých vzpomínek na společně strávené chvíle, zažertování pro odlehčení atmosféry a požehnání novomanželům.

Jaké víno na svatbu

Mezi nejoblíbenější odrůdy patří Merlot, Cabernet Sauvignon nebo Pinot Noir. Pamatujte ale, že červené víno nechutná každému. A tak jestli nemáte jistotu, že ho hosté budou pít, je lepší pořídit i nějaké bílé odrůdy nebo rosé. Vůbec nejjistější budete mít, když se od hostů informujete, jakému vínu dávají přednost.

Co za nealko na svatbu

Nic neutiší žízeň tak jako voda. Naplňte ji do velkých nádob, přidejte plátky citrusů a třeba mátu nebo meduňku. Nejlepší jsou ty s kohoutkem, které umožní snadnou obsluhu. Pokud nemáte nádobu, vystačíte si i se džbánky či karafami.

Kdo jde prvni k oltáři

První jde ženich se svou matkou, za nimi matka nevěsty s otcem ženicha, pak všichni hosté, následují svědkové a úplně nakonec nevěsta se svým otcem. Pokud už hosté čekají na místě obřadu, přichází průvod ve zkrácené podobě – ženich s matkou, matka nevěsty s otcem ženicha, svědkové a nevěsta s otcem.

Kdo nese prstýnky na svatbě

Následují svědci.

Necháváte-li si nějakou družičkou, nebo dítkem nést k obřadu svatební prstýnky, je na řadě ono. Položí prstýnky na patřičné místo a posadí se. Družičky vyrážejí před nevěstou v případě, pokud házejí na zem okvětní lístky. Za nevěstou jdou družičky ve chvíli, kdy nesou její vlečku/svatební závoj.

Kdo má mít proslov na svatbě

Vždy záleží na společné domluvě a na tom, zda vyvolená osoba promluvit chce. Obvykle však bývá zvykem, že má svatební proslov otec nevěsty, ženich (někdy společně s nevěstou) a svědek ženicha.

Co říct jako svědek na svatbě

Při svatební řeči svědka se cení vtip a stručnost

Měla by umět vhodně skloubit minulost, současnost a budoucnost nebo vhodně vyjadřovat jednu z těchto etap života novomanželů. Ideální je zmínit některé milé vzpomínky na společně strávený čas s novomanžely, třeba nějakou dovolenou, oslavu, apod.

Jaké víno na přípitek

Pro přípitek zvolte víno šumivé

A k tomu jsou vhodná právě šumivá vína. Doporučujeme suché odrůdy. Přípitek se provádí před hlavním chodem, a proto je vhodné vybrat něco lehkého a svěžího, co potěší nejen samotné hosty, ale hlavně jejich chuťové pohárky.

Jak se vede nevěsta k oltáři

Ten, kdo vede nevěstu k oltáři by jí měl být blízký

Pokud nevěsta uzná, že je na místě dodržovat zásadu číslo jedna (starší, ženatý člověk opačného pohlaví), rámě jí nabídne často dědeček, bratr, nebo strýc. Ačkoliv první myšlenky obvykle směřují na někoho z rodiny, nemusí být příbuzenský vztah vůbec podmínkou.

Co platí ženich na svatbě

Sám ženich následně hradí následující položky:Zásnubní prsten a snubní prstýnky.OddávajícíDárky pro svědka a mládence.Dárek ke svatebnímu dni pro nevěstu.Květiny do klopy pro svatebčany a svatební kytici pro nevěstu.

Co dělá otec ženicha na svatbě

Otec ženicha

Vzhledem k tomu, že tradičně patřila příprava svatby do kompetence nevěstiných rodičů, kteří celou slavnost i hostili, neměl ženichův otec žádnou pevně stanovenou roli a povinnosti. Po domluvě se však může podílet na výdajích za hostinu a připravit si a pronést i slavnostní řeč.

Kdy je přípitek na svatbě

Pokud se také řeči ujme dobrý řečník, může to být zábava i poučení v jednom. Nejvhodnější chvíle na přípitek je jednoznačně předtím, než začne svatební hostina. Na místo hostiny vcházejí jako první novomanželé a za nimi ostatní hosté.

Co má dát svědkyně nevěstě

Svědkyně zpravidla nevěstě daruje podvazek nejlépe v modré barvě, aby měla nevěsta v den svatby něco darovaného a zároveň modrého. Dárek pro nevěstu od svědkyně může mít rovněž podobu památečního šperku nebo vtipné a zároveň památeční maličkosti.

Co je vhodné na přípitek

Kromě vína se na přípitek dobře hodí i jiné nápoje, neměli byste však sáhnout po brandy a koňaku. V Česku jsou oblíbené také různé ovocné destiláty. Tyto můžete podávat ale spíše během chladnějších zimních měsíců. V létě doporučujeme něco lehčího, s menším obsahem alkoholu.

Co dává ženich nevěstě

Mezi neoblíbenější dárky, po kterých sahají našeho protějšky při této příležitosti, patří logicky šperky. Náramky na ruku, náhrdelníky… Těsně na druhé příčce se umisťuje spodní prádlo, svatební podvazek nebo různé „hračky,“ které by vám mohly zpestřit svatební noc.

Co dává matka ženicha za nevěstu

Matka ženicha

Podpořit a přispět radou a návrhy může i při výběru dekorací, místa pro obřad nebo svatebního menu. Ona je tím, kdo vede ženicha k oltáři a následně během ceremonie sedí v první lavici spolu se svým partnerem. Podobně jako nevěstina matka pomáhá se seznamováním členů své rodiny s ostatními hosty.

Co dělá svědkyně na svatbě

Jako svědkyně už od rána dohlížíte na nevěstu a staráte se o to, aby jí to slušelo. Během svatebního dne u sebe ideálně nosíte tzv. KZP (krabičku poslední záchrany) se rtěnkou, kapesníčky a šitíčkem, která se nevěstě může během dne hodit. Svědek ženicha před obřadem opatruje svatební prstýnky.

Kdo by měl jít za svědka

Za svědka snoubencům může jít kdokoliv. Podmínkou je plnoletost a platný doklad totožnosti (OP, pas).

Jak se podává Campari

Campari můžete pít samotné s ledem jako aperitiv nebo smíchané s pomerančovým či grapefruitovým džusem jako lehčí osvěžující nápoj. Campari se často používá i podstatná surovina mnoha koktejlů.

Jak se podava vermut

Vermuty (Cinzano, Carpano, Cora, Martini, Metropol, Tesavela). Podávají se 1dc, ve sklenkách na BV, v miskách s plátkem citrónu. Aperitivní nápoje(Kord bitter Aperitiv, KV 14). Podávají se 0,5dc.

Kdo dává nevěstě kytici

Podle tradice by měl květiny předávat ženich. Nejprve předá kytici své mamince, poté babičkám a po příjezdu k nevěstě zase mamince nevěsty a babičkám nevěsty. Svatební kytici pro nevěstu buď předá sám, nebo ji pošle například po svědkyni.