Jak nalít Fridex do auta?

Kam se dává Fridex do auta

do chladiče synku, přesněji do nádoby u motoru. se do náplně chladiče,či zásobní nádržky leje v určitém zředění. Než přidáš nemrznoucí kapalinu,tak musíš část náplně odpustit.
ArchivPodobné

Kdy Dolit Fridex

Chladící kapalinu doplňujte vždy, když už je motor vychladlý. Také neotvírejte nádobku bezprostředně potom, co jste s automobilem zastavili. Hrozí, že horká kapalina vystříkne ven a dojde k popálení. Může se stát, že z nádobky na chladící kapalinu bude kapalina ubývat poměrně rychle.
Archiv

Jak správně dolít chladící kapalinu

Pro dolití chladící kapaliny musíte nejprve najít její nádrž. Ta má zpravidla kulový tvar a najdete na ní dvě rysky – „min“ a „max“. Hladina chladicí kapaliny by měla být mezi nimi. Pokud je kapaliny málo, je nutné ji dolít.
Archiv

Co se stane když Naliju špatnou chladící kapalinu

Motor či jeho části by mohly zevnitř korodovat, v chladící soustavě by se mohly hromadit usazeniny a v neposlední řadě – kapalina, která v létě motor chrání, by jej v zimě mohla v případě zmrznutí poškodit následkem expanze, která přirozeně nastává při přeměně v led.
Archiv

Jak se ředí Fridex

Podrobný popisKoncentrovaná chladící kapalina určená k ředěníDoporučené ředění Fridex G13. 1 : 2 –18 °C. 1 : 1,5 –24 °C. 1 : 1 –37 °C.Zředěnou kapalinu plňte do čistého chladiče podle pokynů výrobce motorového vozidla. Nikdy nepoužívejte neředěnou.Určeno pro vozy: VW, Škoda, Seat, Audi.

Co je to Fridex do auta

Velvana Fridex G 48 3 l

Koncentrovaná mrazuvzdorná chladící kapalina určená především pro chladicí systémy celohliníkových spalovacích motorů.

Jak daleko dojede auto bez vody

Bez chladící kapaliny ujedeš tak 200 metrů,za předpokladu že byl motor před startem studený. Pokud byl zahřátý a ztratil jsi chladící kapalinu,tak taktéž velmi málo,teplota vemi brzo dosáhne takových hodnot,že se motor začne ničit.

Jak dlouho nechat vychladnout motor

Před jakoukoliv prací na chladicím systému je ovšem nutné počkat, než motor vychladne. Pokud máte velký litinový motor, může to trvat v řádu hodin, ale je to nezbytné – provozní teplota chladiva bývá mezi 90 a 100 °C a při přehřívání je teplota ještě výše, takže hrozí vážné popálení.

Jak dlouho vydrží chladicí kapalina

U nových aut vydrží chladicí kapalina až pět let

Neopomínejte ani pravidelnou výměnu chladicí kapaliny, tak jak doporučuje výrobce vašeho auta. „U nejstarších vozidel byla doporučována výměnná lhůta kolem dvou let. Týkalo se to však starých škodovek nebo žigulíků.

Jak dlouho chladné chladicí kapalina

POZOR: Když jsou motor nebo chladicí soustava zahřáté, víčko nádržky chladicí kapaliny nesnímejte. Počkejte 10 minut, než chladicí soustava vychladne.

Jak poznat vadne vicko chladiče

Pokud tedy po odšroubování víčka s přetlakovým ventilem objevíte v nádobě znečištění tmavé barvy, může to být způsobeno právě tímto. Naproti tomu chladicí kapalina se dostává do mazacího okruhu motoru a tedy do oleje. Na víčku nalévacího hrdla pro motorový olej vytváří typickou, jakoby našlehanou suspensi.

Jakou vodu do auta

Při doplňování vody ale pamatujte, že není vhodné používat obyčejnou vodu – například z kohoutku. Mohou v ní být obsaženy látky, které mohou motoru škodit. Místo toho je vhodné použít vodu destilovanou, která je naprosto čistá.

Jakou barvu má Fridex

Starší typy označené jako G11,(G48) mají barvu do modrozelená. Kapaliny novější G12,G12+,G12++,G13 jsou zbarveny do růžova. Doporučujeme se orientovat spíše podle specifikace než podle barvy. Barva totiž negarantuje stejné vlastnosti a kvalitu.

Jak dlouho trva než vychladne motor

Před jakoukoliv prací na chladicím systému je ovšem nutné počkat, než motor vychladne. Pokud máte velký litinový motor, může to trvat v řádu hodin, ale je to nezbytné – provozní teplota chladiva bývá mezi 90 a 100 °C a při přehřívání je teplota ještě výše, takže hrozí vážné popálení.

Jak poznat vadne vicko chladice

Pokud tedy po odšroubování víčka s přetlakovým ventilem objevíte v nádobě znečištění tmavé barvy, může to být způsobeno právě tímto. Naproti tomu chladicí kapalina se dostává do mazacího okruhu motoru a tedy do oleje. Na víčku nalévacího hrdla pro motorový olej vytváří typickou, jakoby našlehanou suspensi.

Kdy je motor zahřátý

K sání motoru se ovšem zahřátí motoru sotva stačilo dostat, tady vidíme teploty okolo 5 °C. Okolo 9 minut po nastartování se můžeme podívat také na alternátor, který má okolo 12 °C a akumulátor, který se skoro nikam neposunul – vidíme teplotu okolo 0 °C a jen velmi pozvolna začínající prohřívání.

Jak se projevuje zadřený motor

Pokud se z motoru za jízdy ozývají zvláštní klepavé zvuky a motor se zakrátko na to zastaví jde pravděpodobně o zadření motoru. Tento termín popisuje poškození klikové hřídele. Jedná se o zadření ojničního či hlavního ložiska v motoru.

Jak často měnit Fridex v autě

Jak vyměnit chladící kapalinuživotnost chladící kapaliny je mezi 3 až 5 lety (pak je nutné ji celou vyměnit)odborníci ji doporučují měnit každé 2 roky.míchání různých chladících kapalin se důrazně nedoporučuje.nikdy nádobu chladící kapaliny neotvírejte ihned po jízdě (horká kapalina může vystříknout)

Co je to Fridex

Ethylenglykol (psaný také jako etylenglykol), systematický název ethan-1,2-diol (nebo 1,2-ethandiol), v průmyslu známý také jako Fridex, je alkohol se dvěma -OH skupinami (diol), chemická sloučenina široce používaná v nemrznoucích chladicích kapalinách pro automobily.

Jak poznat málo chladici kapaliny

O nedostatku chladicí kapaliny se přesvědčíte vizuálně pod kapotou, častěji vás na něj ale upozorní kontrolka na přístrojové desce. Existují dvě možnosti úniku chladicí kapaliny: Rychlé vyprázdnění chladicího okruhu – tato vada řidiče potká při jízdě, kdy dojde k rozsvícení kontrolky.

Jak poznat že jde voda do oleje

V případě, že se do rozpáleného oleje na pánvičce dostane byť jen kapička vody, reakce je velice bouřlivá a pro obsluhu pánvičky i nepříjemná. Podobnou reakci můžeme vyvolat zahřátím malého množství oleje na teplotu nad 100°C, v případě obsahu vody dojde k jejímu odpařování a "prskání".

Jak poznam že motor zere vodu

Nejsnáze se to pozná po nastartování motoru. Pokud nebuď prasklá hlava nebo vadné těsnění, spaliny se tlačí do okruhu chlazení a tlakují hadici. Někdy je problém v topení, které přesává topit a hlavně z výfuku jde pára. Pokud neteče voda z auta na zem, pak jedině závada motoru.

Co dělat při požití Fridexu

První pomoc při otravě fridexem

Podle Mackovíka je jako první pomoc při požití nemrznoucí kapaliny vypít panáka tvrdého alkoholu a zavolat záchranku.

Co delat kdyz vaří motor

V první fázi nechte běžet motor auta na volnoběh. Zkontrolujte, jestli funguje ventilátor chladiče motoru, a sledujte teploměr. Pokud došlo jen k nárazovému přehřátí motoru a teplota začne pomalu klesat, máte vyhráno. Jakmile se teplota ustálí na normální hodnotě, můžete pokračovat v jízdě.

Jak dlouho může být nastartované auto

Nastartované auto nechte běžet několik desítek sekund na volnoběh – ne déle než 1 až 2 minuty. Během této chvíle si můžete všimnout zvýšených otáček motoru. Motor v tu chvíli k zážehu potřebuje velmi bohatou směs s větším množstvím paliva než obvykle.