Jak nastrouhat okurku?

Jak ochutit okurku

Na 1 okurku budete potřebovat zálivku z 1 lžíce sezamového oleje, 1 lžičky rýžového octa (lze nahradit s přivřením oka bílým vinným octem), 1 lžičky medu, 1 lžičky sojové omáčky a špetky sušeného drceného chilli. Vše pečlivě rozmíchejte, až se med rozpustí, a hned nalijte na připravené okurky.
Archiv

Jak ochutit okurkový salát

Salátovou okurku oloupeme, nastrouháme nahrubo a osolíme. V misce rozmícháme vodu, ocet a cukr. Nálev nalijeme na okurku a promícháme. Opepříme podle chuti, pokapeme olejem a můžeme přidat i nakrájenou cibuli.
ArchivPodobné

Jak udělat Okurkovy salát bez struhadla

Připravíme si v libovolné nádobě nálev a počkáme než se sůl a cukr rozpustí. Smícháme dohromady nastrouhanou okurku a sladkokyselý nálev. Tip na závěr : Recept vychází z pravidla 5-4-3-2-1 pro snadné zapamatování poměrů v nálevu. Tedy 500 ml vody, 4 lžíce cukru, 3 lžíce octa, 2 špetky pepře, 1 lžička soli.
Archiv

Co s přebytky okurek

Pokud hledáte originální recepty z okurek, pak jste tu správně.Okurková polévka. Okurky jíme zpravidla nastudeno.Okurka s tvarohem. Dietní svačinka či večeře, která zasytí a přitom není příliš kalorická.Okurkový salát s mrkví a sýrem cottage.Okurkový salát s tuňákem.Okurkový salát na uskladnění

Jak nastrouhat okurku na salát

Okurku oloupejte a odřízněte špičky, obzvláště jsou-li měkké. Nastrouhejte na ručním struhadle na velké slzičky, nebo na jemné plátky. Připravte sladkokyselou zálivku: Do většího hrnku nalijte vodu, přidejte sůl, ocet, cukr; případně mletý pepř a trochu oleje. Dobře zamíchejte, dokud se cukr a sůl nerozpustí.

Jaký cukr se dává do okurkového salátu

Ingredience

zálivka
3 lžíce ocet
500 ml voda
3 lžíce cukr krupice
mletý černý pepř

Jaké hnojivo použít na okurky

Asi nejjednodušším způsobem přihnojování okurek během vegetace je použití známého a osvědčeného hnojiva Cererit. Jedná se o bezchloridové granulované hnojivo se stopovými prvky (NPK (+MgO, +S) 8-13-11 (+2, +15) s B, Cu, Mo a Zn) určené k výživě ovoce, zeleniny, chmele a okrasných rostlin.

Co udělat z přerostlých okurek

Okurky, které nám přerostly, ale nejsou již za zenitem, nažloutlé nebo povadlé, omyjeme a na struhadle nastrouháme na plátky (i se slupkou) do čisté velké mísy (hrnce). Přidáme oloupanou a velmi drobně pokrájenou cibuli (nestrouhat!), přidáme přes cedník prosáté Deko, přisypeme cukr a přilijeme ocet.

Jak uchovat okurky hadovky

Skladovat byste je ale měli na tmavém chladnějším místě. Okurky mají rády pokojovou teplotu, takže lednice není vhodným místem pro jeho zachování. To samé platí pro mrkve. I ty snesou pokojové teploty, v lednici se často „scvrknou“ a změknou.

Jak udělat zálivku na salát

Do misky nasypeme moučkový cukr, zalijeme octem a rozmícháme vidličkou, aby se cukr rozpustil. Přidáme sůl, černý pepř a zalijeme dobře vychlazenou vodou. Promícháme a necháme stát na chladném místě asi půl hodiny.

Jak nalozit hadovky

Do mísy si vložíme nakrájená kolečka okurek, přidáme cibuli, česnek, cukr, sůl a ocet a vše pečlivě promícháme. Okurky v míse poté odložíme na pět hodin do chladnějšího místa. Poté znovu okurky pečlivě promícháme a přeložíme je do vyvařených ale suchých sklenic, které pečlivě zavíčkujeme a osm minut je zavařujeme.

Co dát pod okurky

Černá netkaná textilie. Pěstování okurek není žádná věda a jde to poměrně snadno. V našich klimatických podmínkách se okurky hadovky pěstují nejčastěji ve skleníku, ale nakládačky můžeme bez obav vysadit i ven. Aby jim ve volném záhonu bylo hezky teplo a pohodlně, podložíme je černou netkanou textilií.

Co potřebují okurky

Okurky jsou velmi náročné na teplo, úspěšně se pěstují v pařeništích a sklenících. Na venkovních záhonech prospívají na slunných a před větrem chráněných místech. Pro okurky jsou vhodné teplé a středně těžké půdy. Půdu je dobré vyživit kompostem nebo chlévskou mrvou.

Jak zavařit okurky hadovky

Do mísy si vložíme nakrájená kolečka okurek, přidáme cibuli, česnek, cukr, sůl a ocet a vše pečlivě promícháme. Okurky v míse poté odložíme na pět hodin do chladnějšího místa. Poté znovu okurky pečlivě promícháme a přeložíme je do vyvařených ale suchých sklenic, které pečlivě zavíčkujeme a osm minut je zavařujeme.

Jak se nakládají rychlokvašky

Okurky skládejte do větší sklenice a prokládejte je vinnými a višňovými listy, chilli papričkami a stroužky česneku. Mezitím si přiveďte k varu vodu na nálev, na litr vody přidejte 1 až 2 lžíce soli. Pak okurky horkým nálevem zalijte a zatižte je, aby zůstaly potopené.

Jak uchovat okurky hadovky na zimu

Uchovávejte je v přihrádce, která je určena pro ovoce a zeleninu. Jakmile okurku načnete, je potřeba ji co nejdříve zpracovat, jinak začne měknout. Na zahrádce vypěstované plody vám v lednici nebo v chladném sklepě vydrží přibližně týden. Zavařené okurky vám vydrží několik let a jsou stále dobré a chutné.

Jak dlouho vydrží okurky

na chladném místě v kuchyni nebo ve spíži. Skladování v chladničce v zásuvce na zeleninu není příliš vhodné, okurky tam vydrží pouze tři až čtyři dny. Pokud je teplota příliš nízká, mohou být plody chladem poškozeny, což se projevuje jako blátivé skvrny. Za ideálních skladovacích podmínek vydrží okurky až tři týdny.

Jak udělat zálivku z jogurtu na salát

Na zálivku smícháme jogurt, citronovou šťávu, cukr a sůl. Dáme vychladit. Tato zálivka se hodí ke všem druhům salátu. Můžeme ji kombinovat i se sýrem.

Jak se dělá zálivka

Do misky odměřte ocet, přidejte sůl, pepř a ostatní chuťové složky kromě oleje. Důkladně metličkou promíchejte. Poté pozvolna pomalým pramenem přilévejte olej a stále šlehejte – v misce se vám začne vytvářet líbezně hustá krémová zálivka. Ochutnejte, případně dochuťte, jak uznáte za vhodné.

Jak se nakládají okurky

Větší okurky propícháme vidličkou, vložíme je nejlépe do speciálního kameninového hrnce na „rychlokvašky“, prokládáme koprem a oloupanými stružky česneku. Pak je zalijeme převařenou vodou se solí – na 1 litr vody se přidává 1 lžíce soli. Hrnec zakryjeme a jeho obsah necháme v teple kvasit přibližně 7 dní.

Jak hluboko koření okurky

Okurky mělce koření (jejich kořeny sahají do hloubky přibližně 15–20 cm), avšak rozrůstají se do velké plochy, proto není vhodné pod nimi pěstovat jinou zeleninu. Na proschnutí povrchu substrátu rychle reagují tím, že vadnou, zemina by tedy měla být stále vlhká. Okurky též mnoho vláhy odpaří velkými listy.

Jak vysoko nechat růst okurky

Na síti je můžete úspěšně pěstovat na záhonu i ve skleníku. Je však třeba dodržet určité zásady. Základem opěrné konstrukce jsou dřevěné kůly nebo železné tyče zatlučené v řadě ve vzdálenosti 2–3 m od sebe. Výška kůlu po zatlučení má mít 2 m.

Jak dlouho nechat uležet okurky

Rychlokvašky. Okurky umyjeme, propícháme vidličkou, naskládáme do větších sklenic, proložíme koprem, zalijeme převařenou horkou vodou se solí (1 l vody + 30 g soli), sklenici převážeme celofánem a necháme v teple. Za 3 až 4 dny ochutnáme.

Jak dlouho nechat kvasit kvašáky

Necháme fermentovat v pokojové teplotě alespoň týden až 10 dní. Hotové kvašáky přemístíme do lednice (nebo do chladného sklepa) a konzumujeme například k zapečeným těstovinám, chlebu nebo rizotu.

Jak dlouho vydrží rychlokvašky

„Kvašáky vydrží opravdu až do nové sklizně, pokud se ovšem nesnědí. Zatímco normální rychlokvašky musíte během 10 dnů sníst. Já jsem s těmi svými dokonce vyhrál malou sázku. Bylo to v květnu, kdy mi v jedné restauraci nechtěli věřit, že mám kvašáky.