Jakou barvou natřít květináče
Květináč svítící ve tmě
Postačí, když obyčejný květináč natřete speciálním lakem Taika Glow, který svítí ve tmě. Na květináč nejprve naneste podkladovou bílou barvu Optiva Colour. Dbejte na to, abyste vytvořili jednolitou plochu. Podpoříte tak výsledný svítící efekt.
Archiv
Čím malovat na květináč
Pro malování nám stačí standardní akrylové nebo modelářské barvy a plochý či špičatý štětec. Nerovného povrchu lze docílit tak, že nejprve použijete lazuru. Pokud si při vytváření obrazce nejste jistí, můžete si na květináč předkreslit šablonu tužkou.
Archiv
Jak renovovat květináč
Staré a nehezké květináče omyjte a nechejte je důkladně vyschnout. Poté si připravte matné akrylové barvy a natřete květináče. Po zaschnutí barev na květináče naneste krakelovací lak, který nanášejte vždy jedním směrem. Po zaschnutí krakelovacílo laku….
Archiv
Jak ozdobit hliněný květináč
Nejdříve hliněné květináče natřete připravenou Hobby barvou (nebo jinou akrylovou barvou). Použijte světlé barvy: nejvíce vynikne bílá, již můžete jakkoliv tónovat. Květináče na obrázcích jsem nejdříve natřela barvou bílou a druhou vrstvu jsem již tónovala různými barvami.
Jak vylepšit plastový květináč
Stačí zakoupit drobná mozaiková sklíčka nebo nejrůznější barevné korálky. Na květináč keramický i plastový se dobře přilepí tavným lepidlem, pak vše přetřete spárovací hmotou, sklíčka vyleštíte a spárovku ještě vlhkou uhladíte dřevěnou špachtličkou nebo prstem.
Jak nabarvit plastový květináč
Předmět, který budete natírat, nejdřív očistěte – nejprve vodou se saponátem a potom lihem, abyste plast odmastili a barva dobře přilnula. Potom doporučujeme povrch mírně zdrsnit jemným brusným papírem a znovu očistit. A už se můžete dát do natírání!
Čím natřít betonový květináč
pro nátěr betonu se schválením pro přímý styk s potravinami může být použitelný dvousložkový epoxidový email s2321 epolex email profi, který je schválen v bílém a šedén odstínu, (neodolává dobře uv a kyselinám) nebo silikon akrylátový email bisil (inf. na www.biopol.cz ).
Jak vydezinfikovat květináče
Větší kýbl naplňte vodou a přilijte tak půl litru octa. Pak do vody květináče ponořte a nechte je tak klidně i dva dny. Ocet vykoná své a rozpustí i odolné vápenaté skvrny. Navíc díky octové lázni se zbavíte i případného zatuchlého zápachu.
Jak ozdobit Stary květináč
Různě veliké květináče položte (naležato) na tác nebo na misku z pod velkého květináče a jednotlivé květináče naplňte různými sukulenty, skalničkami, netřesky. Stejným způsobem můžete vytvořit dekoraci z různě vysokých nebo různě tvarovaných květináčů, které postavíte na misku, a kolem nich nasypete třeba oblázky.
Jaký beton na květináč
Až budete mít odlévací formu připravenou, namíchejte si beton v konzistenci, která umožní jeho pohodlné nalévání do prostoru mezi vnější a vnitřní nádobu. Použijete-li pytlovanou směs o nízké zrnitosti (např. potěrový beton), docílíte velmi hladké struktury povrchu nádoby.
Čím natřít plastový květináč
Speciální barvy jsou nejvhodnější
Mezi nimi najdete značky jako Balakryl, Dulux, Sinepox a mnohé další. Barvy jsou vhodné k venkovním i vnitřním nátěrům plastových hmot, zejména ABS, tvrdého PVC a umakartu. Skvěle drží také na potrubí, elektrikářských lištách a plastovém nábytku.
Čím dezinfikovat truhlíky
Údržba truhlíku
Doporučuje se po sezóně, respektive před dobou vegetačního klidu, truhlíky (stejně jako ty obyčejné) vysypat, vypláchnout a vydezinfikovat – třeba Savem či vodou s přídavkem hypermanganu (běžně dostupný v lékárně).
Jak vycistit hlineny květináč
Pokud nemáme možnost získat dešťovou vodu, poslouží k čištění květináčů i voda s trochou octa (cca 10 ml octa na 1 litr vody). Abychom nevzhledným mapám předešli – pak nový hliněný květináč před použitím na několik hodin ponoříme do vody – nasákne tak vlhkost a nebude ji pak brát ze substrátu.
Co s rozbitým květináčem
Jak na rozbitý květináčNejdřív květináč očištěte – hlavně od prachu a hlíny.Rovnoměrně naneste lepidlo Kanagom, kde je potřeba, a spoje stlačte.Květináč zatěžkejte, aby spoje držely, a takto nechejte alespoň 15 minut.Voilá! Květináč je jako nový.
Jak namíchat beton na květináče
Na výrobu betonového květináče budete potřebovat směs suchou betonovou směs (potěr) a suchý cement v poměru 1 : 2, kbelík, kde ji smícháte s vodou, starý ručník nebo jiný savý kus látky, květináč nebo nádobu, která se stane formou květináče a igelit nebo karton jako podložku.
Jaký sprej na plasty
A jakou barvu tedy vybrat Máte dvě možnosti: barva na plasty, která se nanáší štětcem (doporučujeme Balakryl Plasty) základní barva ve spreji + jiná sprejová barva (doporučujeme Primalex Základní barva na plasty)
Jak dezinfikovat květináč
Dezinfekce takového květináče je velmi náročná. Zárodky je možné zničit jedině vyvařením, nebo složitým máčením v dezinfekčním prostředku, který se však musí dobře vymít a pak nechat odvětrat. Plastové květináče stačí omýt vodou, případně slabým roztokem Sava a můžete beze strachu vysazovat nové rostliny.
Čím dezinfikovat květináče
Dezinfekce takového květináče je velmi náročná. Zárodky je možné zničit jedině vyvařením, nebo složitým máčením v dezinfekčním prostředku, který se však musí dobře vymít a pak nechat odvětrat. Plastové květináče stačí omýt vodou, případně slabým roztokem Sava a můžete beze strachu vysazovat nové rostliny.
Jak využít staré květináče
Květináče můžete naplnit přírodním materiálem, nebo do něj zasadit své oblíbené květiny. Další skvělou možností je vytvoření zajíčka, který je v květináči. Zde si můžete prohlédnout inspirace na zajíčky z ponožek a rýže. Tyto dekorace z květináčů jsou skvělou dekorací a doplňkem interiéru.
Jak rozbit Kvetinac
Jak na rozbitý květináčNejdřív květináč očištěte – hlavně od prachu a hlíny.Rovnoměrně naneste lepidlo Kanagom, kde je potřeba, a spoje stlačte.Květináč zatěžkejte, aby spoje držely, a takto nechejte alespoň 15 minut.Voilá! Květináč je jako nový.
Jaký beton na dekorace
Dekorace je však možné vyrobit z betonu, který seženete v běžných hobby marketech a stavebninách. Použít na to dokonce můžete i nějaký zbytek, který vám zbyde ze stavby. Na tvorbu dekorací se nejvíce hodí lehký beton, vysokopevnostní beton nebo také třeba konstrukční beton.
Jak dlouho schne zaklad na plasty
Doba schnutí (při teplotě 20°C a 50% relativní vlhkosti):
proti prachu: po cca 5 min. suchý a přelakovatelný: po cca. 10 – 15 min.
Proč se dělá plíseň v květináči
Proč se plíseň v květináči vytvořila
Plíseň lze specifikovat jako houbové onemocnění rostlin, které se objevuje na povrchu substrátu a může postupovat až ke kořínkům. Že byste plíseň na substrátu nepoznali, se opravdu bát nemusíte. Ke vzniku přispívá nevhodná zálivka, ale také nevhodné hnojivo v zimním období.
Jak provzdušnit hlínu v květináči
Pokud máte toto podezření, tedy, že máte pravděpodobně nevhodnou hlínu, je vhodné zeminu vysypat na starý plech na pečení a v troubě nechat projít horkem. Doporučuje se tak čtvrthodinka při 80°C. Sterilovanou hlínu poté uložíme na suché místo.
Jak vydezinfikovat truhlíky
Na podzim se doporučuje truhlíky (stejně jako ty obyčejné) vysypat, vypláchnout a vydezinfikovat. Použít můžete například rozředěný přípravek Savo nebo do vody přisypte trošičku hypermanganu z lékárny.