Jak navinout snuru?

Jak navinout šňůru

To se dělá jednoduše. Na konec kmenového vlasce (pletenky) navážeme koncové olovo a párkrát si s prutem nahodíme co nejdále od břehu. Pak rychle smotáváme olovo na konci kmenovky a tím kmenovou šňůru (vlasec) na cívce pěkně dotáhneme.
Archiv

Jak navázat vlasec na naviják

Připevněte naviják na jakýkoliv prut, protáhněte vlasec největším očkem, udělejte na konci smyčku a při navíjení držte vlasec mezi dvěma prsty nebo kouskem hadříku. Při navíjení díky vodě nedochází ke tření a mokrý vlasec si parádně ukládá na cívku navijáku, přesně tak, jak potřebuje.
Archiv

Jak navázat šňůru multiplikátor

Šnůra na multiplikátorOko protáhneme okolo cívky multiplikátoru a vracíme se zpět očky. Když provlékneme poslední, oko roztáhneme a prostrčíme jím celou plastovou cívku s pletenou šňůrou.Pomalu začneme namotávat.Poté stačí pletenou šňůru řádně namotat na multiplikátor.

Jak silnou šňůru na sumce

Šňůra na sumce by měla mít nosnost alespoň 40 kg. Někdo vybírá extrémy a použijte šňůru na 100 kg. Ono je pravda, že je to jistější, ale na druhé straně tato šňůra má i větší průměr a je těžší. Při lovu na trhačky na 200 m ji ani nedokážete zvednout z vody.

Jak navinout pletenou šňůru na naviják

Na cívku navijáku nejprve připevněte 2 vrstvy elektrikářské pásky, na kterou následně navažte pletenou šňůru. Pak stačí 3 až 4 náviny pletené šňůry na cívku, a následně se vše zajistí znova elektrikářskou páskou.

Jak sundat cívku z navijáku

Cívka u navijáku se zadní brzdou se obvykle sundává pomocí tlačítka umístěného na horní straně cívky uprostřed. Tlačítko zmáčknete a cívku jednoduše sundáte. Rybolovné techniky: navijáky se zadní brzdou se nejčastěji používají na plavanou nebo feeder, ale samozřejmě se dají použít i na přívlač nebo položenou.

Proč se kroutí vlasec

A proč se nám občas vlasce kroutí Je několik základních příčin. Nekvalitní šňůra, nekvalitní nebo špatně fungující naviják, špatný způsob namotání vlasce na cívku, či nevhodně použitá či navázaná montáž.

Jak sundat vlasec z navijáku

Pak jsem zvolil takové humolácké, leč velmi účinné a snadné řešení – na vrták (spíše silnější) namotám toaletní papír a docílím tak mírně většího průměru, než má otvor ve špulce. Tu pak na takto obalený vrták nasadím a navíjím.

Jakou Pletenku na sumce

já používám Tuf line. Je to vynikající šňůra. Netrhá se a unese fakt strašně moc.Je placatá a tmavě zelená je to asi 0,80mm a je na 91 kg( chytám s tím hlavně ve Španělsku na Ebru a i u nás hlavně na Labi,Seči a Lipně,ale u nás stačí tak do 50kg).

Jakou snuru na úl Privlac

Nejlepší je použít multiplikátor, který má schopnost pojmout hodně šňůry i při menších rozměrech a váze. U smekacího navijáku je rozumný limit tloušťky sumcové šňůry pro přívlač kolem 0,25 mm. To už je celkem silné lano, se kterým z vody vytáhnete kdejaké monstrum.

Jak naplnit cívku navijáku

Postup pro navinutí vlasce

Cívku s vlascem umístíte do plastového kbelíku. Naviják si připevníte k prvnímu dílu prutu. Odklopíte řadič navijáku. Konec vlasce přivážete k prázdné cívce navijáku.

Co je to baitrunner

Naviják baitruner má přední brzdu a také zadní volnoběžku neboli baitrunner. Na přední brzdě si nastavíte sílu při zdolávání a na zadní sílu při záběru. Jednotlivé brzdy nejsou na sobě závislé.

Po jaké době měnit vlasec

Pokud chytáte rekreačně pár vycházek za rok, měl by Vám vlasec vydržet dvě sezony, ale i tak doporučujeme každou sezonu namotat nový. Většina našeho týmu mění vlasce dvakrát za sezonu.

Jaký průměr vlasce na kapry

Vlasce na kapry s průměrem kolem 0,30 mm vydrží prakticky všechny situace a většinou není důvod chytat na cokoliv silnějšího. Vlasce mají navíc výhodu ve značné průtažnosti. Ta dosahuje u různých vlasců nejčastěji hodnot kolem 10 – 15 %, čímž dokáží tlumit výpady velkých ryb i na krátkou vzdálenost.

Jak spojit fluorocarbon s vlascem

Postup, kterým se uzel pro spojení šňůry a fluorocarbonu váže:Vytvoříme jednoduchou smyčku na fluorocarbonu.Prostrčíme smyčkou pletenou šňůru.Dotáhneme šňůru na konec smyčky.Děláme omoty kolem celé smyčky směrem zpátky (můžeme například 10x)Opět prostrčíme pletenou šňůru smyčkou.Navlhčit, utáhnout.

Jak silný vlasec na štiku

Není třeba mít zbytečně silný vlasec, který uvidíte ještě pět metrů ve vodě před vámi. Na tento průměr se dá vytáhnout až na břeh štika, 115 cm, pokud netlačíte příliš na pilu a máte trpělivost v souboji. Kdybyste se chystali na sumce, velké štiky, zkrátka velké ryby. Zvolil bych průměr 0,50 mm a více.

Jakou šňůru na štiky

Jelikož je drtivá většina úlovků na svazových vodách ve velikosti do 80 centimetrů, tak si na většinu štik vystačíme s opravdu tenkou šňůrou v průměru 0,12 mm. Je samozřejmě nutné doplnit šňůru o nějaký návazec proti stičím zubům.

Co je to bojová brzda

Bojová brzda je součástí zadní brzdy. Je tedy umístěná na spodním konci navijáku. Samotná bojová brzda je otočná páčka, která se nachází nad klasickou zadní brzdou. Brzdu na navijáku s bojovou brzdou si nastavíte na optimální odpor maticí zadní brzdy tak, jak jste zvyklí u klasické zadní brzdy.

Jak správně nastavit brzdu na navijáku

Zadní brzda navijáku se reguluje pomocí matice umístěné na spodní straně navijáku. Zadní brzda navijáku se povoluje doleva a utahuje doprava. Je to tedy přesně naopak, než u přední brzdy. To může být pro začínající rybáře trochu matoucí, ale je to jen otázka zvyku.

Co je šoková šňůra

Šokový návazec jinak nazývaný taky jako odhozovka či šokovka je několik posledních metrů vlasce nad naší montáží. Tento vlasec je z pravidla o většího průměru a nosnosti, nežli náš kmenový vlasec, nejčastěji se na šokový návazec používají průměry od 0,40 mm až do 0,60 mm.

Jak navázat fluorocarbon na Pletenku

Postup, kterým se uzel pro spojení šňůry a fluorocarbonu váže:Vytvoříme jednoduchou smyčku na fluorocarbonu.Prostrčíme smyčkou pletenou šňůru.Dotáhneme šňůru na konec smyčky.Děláme omoty kolem celé smyčky směrem zpátky (můžeme například 10x)Opět prostrčíme pletenou šňůru smyčkou.Navlhčit, utáhnout.

Kdy berou nejvíc štiky

Právě září a říjen jsou měsíce, kdy je nejsnadnější štiku ulovit, a to když jsou slunečné dny s ranní a večerní mlhou. Naopak štika příliš neloví (tudíž ignoruje rybářské nástrahy) před bouřkou a jiným rychlým zhoršením počasí a když fouká studený vítr.

Na co chytat štiky

Jaké metody na štiku můžeme využít:Lov na přirozenou nástrahu – živá rybka, mrtvá rybka.Přívlač na umělé nástrahy – lov na třpytku, woblery, gumové nástrahy mnoho dalšího.Lov na umělou mušku – muškaření na velké streamery, záležitost pro velké fajnšmekry.

Jak správně držet štiku

Jemně posuňte oba prsty směrem k tlamě štiky. Čím větší je štika, tím jednodušší to bude. U obří štiky Vám čtyři prsty pravděpodobně úplně zapadnou a budete mít dobrý úchop. U mláděte štiky by to mělo být provedeno jen dvěma nebo třemi prsty, aby se rybě nic nestalo.

Jak silnou snuru na kapry

V případě, že budete vyrážet na větší ryby, feeder, kapry či dravce, je ideální vybírat v průměrech od 0,18 do 0,25 mm kdy i pevnější vlákno vydrží větší nápor při nahazování větších a těžších nástrah, krmítek či zátěží.