Jak navléct spodní nit Singer?

Jak nastavit spodní nit

Napětí je závislé na:

Horní a spodní nit by se při rovnostehu měla vázat uprostřed dvou vrstev látky. Na lícové ani na rubové straně by neměly být žádné mezery a šev by měl být hladký. Při nastavování napětí horní niti, čím větší číslo zvolíte, tím více bude horní nit utažená.

Jak vytáhnout spodní nit

Jak na to Stačí otáčet ručním kolečkem směrem k sobě (vždycky směrem k sobě!) a v okamžiku, kdy chapač přesmýkne, vytáhnout spodní nit zatažením za nit vrchní. Není to nic složitého.
Archiv

Jak navléknout nit do šicího stroje

Navlečení dolní nitě

Vyklopte zoubek poustra cívky a jemným tahem vyjměte pouzdro. Nasuňte cívku tak, že se při tahu nití cívka otáčí po směru hodinových ručiček. Vytáhněte nit průřezem až do otvoru pro nit. Uchopte pouzdro cívky za zoubek a vraťte celé pouzdro zpátky do stroje tak, aby nit vyčnívala ven.

Proč se trhá horní nit

Problém se špatným provazováním může být určitě v nitích. Buď jsou nekvalitní a trhají se a nebo nejsou dobře zvolené – například moc silné do tenké jehly s malým očkem, nebo špatně navlečené. Nit může být nekvalitní nebo nevhodně zvolená.

Jak navázat nit

Uzlík se provádí stejně – pomocí smyčky. Tu si uděláme na niti vedoucí od paličky a vkládáme do ní kratší utržený konec. Při utahování smyčky pak opatrně, aby se konec nevysunul a pevnost uzlíku si raději ověříme. Někdy se povede jen smyčka, která druhou nit obepíná.

Jak nastavit napětí nitě

Správné napětí spodní nitě by mělo být nastaveno už ve výrobě. Ve většině návodů regulaci napětí spodní nitě nenajdete. Správné napětí spodní nitě poznáte tak, že po vložení cívky do cívkového pouzdra a správném provlečení nitě, uchopíme konec nitě (podobně jako u joja) a cívkové pouzdro spustíme dolů.

Proč nešije šicí stroj

Může tam být usazený textilní prach nebo kousíček nitě a už může způsobovat problém. – Důležitá je také kontrola voliče napětí nitě. Optimální napětí je nastavení mezi 3 – 5, pokud máte nastavené nižší, už víme, kde nastal problém. – A naposled doporučuji vyměnit jehlu.

Jakou nit do šicího stroje

Nitě, které používáme na běžné strojové šití, mají většinou označení síly nitě 100 nebo 120. Na šití silných materiálů a džínoviny, se používají nitě s označením síly 30 nebo 35.

Jak snížit napětí horní nitě

Na stroji lze regulovat napětí horní nitě a u šicích strojů s kývným CB chapačem (vkládáme cívku vertikálně do cívkového pouzdra) i napětí nitě spodní.

Jak správně nastavit šicí stroj

Šicí stroj mívá už z výroby napětí nití ideálně nastavené, obvykle bývá horní napětí nastaveno na voliči na č. 4 (při tomto nastavení se počítá se standardními sílami nití i materiálu). Změna napětí horní niti je docela častým úkonem k dosažení dokonalého stehu při šití silnějších nebo naopak příliš tenkých materiálů.

Jak se dělá tkalcovský uzel

Překřížení leží na ukazováčku levé ruky a stiskneme levým palcem ! 2krok )Pravý koneček,ten spodní ,vedeme obloučkem přez palec levé ruky, asi v místě nehtu,(vznikne tu volnější očko) a za levý koneček. 3krok) Nyní protáhneme mezi konečky ,jde za levým a mezi oba konečky.,tj.

Co je to pružný steh

Pružný steh

Používá se pro šití pletenin, nekrčí se u něj materiál. Používejte se strečovou jehlou a kvalitní nití.

Jak správně nasadit jehlu do šicího stroje

Povolte šroub svorky jehly otočením proti směru hodinových ručiček. Vyjměte jehlu z držáku. Vložte do držáku novou jehlu s ploškou dozadu. Když vkládáte jehlu do držáku, zatlačte ji co nejvíce nahoru a pevně utáhněte šroubovákem šroub jehelní svorky.

Na co je Dvojjehla

Šicí stroj navlékáme stejným způsobem jako při šití jednou jehlou, tj. na každý niťový kolík dáme jednu cívku s nití (pokud nejsou na stroji dva niťové kolíky, použijeme přídavný). Obě nitě vedeme stejným způsobem, jako při šití jednojehlou až k jehlám a zde nitě rozdělíme, do každého ouška jehly jednu nit.

Jak se váže Katovská smyčka

Z volného konce vytvoříme ohyb, pak jím vytvoříme několik volných závitů okolo ohybu směrem k jeho konci. Volný konec protáhneme skrz všechny závity. Tahem za volný konec a vytvořenou smyčku závity dotáhneme. Možná bude potřeba závity dotahovat jednotlivě, aby byly pěkně urovnané.

Jakou nití šít úplet

Při šití úpletů nezapomeneme na to, že potřebujeme jehly s kulatou špičkou (označení stretch nebo jersey/ball point), do klasického šicího stroje tedy označení jersey/ball point/stretch 75/80/90 (podle síly úpletu a síly použité nitě) 130/705H (označení pro jehly do běžných domácích strojů). Více v článku o jehlách.

Co je to Overlockovy steh

Overlockové stehy slouží ke spojování dvou dvou kusů látky, které se k sobě přikládají a ponechává se mezi nimi mezera. Všechny overlockové stehy jsou vhodné pro šití a začištění okrajů a viditelných švů v jednom kroku.

Jaké nitě do šicího stroje

Nitě, které používáme na běžné strojové šití, mají většinou označení síly nitě 100 nebo 120. Na šití silných materiálů a džínoviny, se používají nitě s označením síly 30 nebo 35. Co z toho vyplývá Čím nižší číslo, tím silnější nitě.

Jak začít s šitím

Zkuste nejdřív rovné šití, stejně jako při šití nanečisto. Vhodnými učebními projekty jsou například jednoduchý sáček, prostírání nebo polštářek. Nevymýšlejte na začátku žádné složitosti. Jednoduché rovné šití bude pro start opravdu dostačující.

Jak nastavit stroj na Dvojjehlu

– Při šití dvojjehlou je nutno šít zvolna, pomalu a plynule, což zabezpečí správnou kvalitu šití. – Před zahájením šití se vždy ubezpečte pomalým otáčením ručního kola k sobě, zda dvojjehla oběma ostří prochází přes otvor ve stehové desce, abyste dvojjehlu nezohli či nezlomili, nebo nepoškodili stehovou desku.

Jak vybrat Dvojjehlu

2) Základní jehly i dvojjehly pak ještě vybíráme podle jejich tloušťky a tvaru hrotu.70 – jehla o síle 0,7 mm – pro slabé a jemné látky, např.80 – jehla o síle 0,8 mm – pro standardní šití, plátno, apod.90 – jehla o síle 0,9 mm – pro silné látky, např.100 – jehla o síle 1 mm – pro šití velmi silných materiálů

Jak se dělá lodní smyčka

Uzel se skládá ze dvou stejných závitů nasunutých přes sebe tak, aby část lana mezi závity byla po přesunutí mezi oběma konci. Uzel lze vázat několika způsoby. Pokud je jeden z konců předmětu, ke kterému má být lano přivázáno, volný, uváže se smyčka mimo předmět a hotová smyčka se na něj pak navlékne.

Na co se používá dračí smyčka

Vytváří pevné oko a snadno se uvazuje. Uvolňuje se ovšem při roztahování pevného oka do stran. Je nutné ho zakončovat pojistnými uzly – Yosemitská dračí smyčka, dvojitá dračí smyčka. Nejširší uplatnění najde při navazování na lano nebo při jakémkoli vytváření pevného oka.

Jak vypadá úplet

Jednolícní úplet – (Můžete se setkat i s označením tričkovina, z angličtiny pak singl jersey.) Lehce u něj rozlišíme lícovou hladkou stranu a rubovou stranu s vroubky. Kdybychom jej zvětšili, vypadá jako svetr pletený jednou řadou hladce, druhou obrace. Patří mezi lehké až středně těžké látky, méně pružné.

Na co se používá úplet

Terminologické okénko: Úplet je pružná látka. Používá se nejčastěji při výrobě oblečení (typicky triko, tílko, rolák, svetýrek i mikina; ale i šaty nebo cardigany a tak dál). Úplety najdete na trhu v rozličných barvách, kvalitě, materiálovém složení.