Jak navázat Óčko?

Jak uvázat Óčko

Uvážeme očko se zámkem s kluznou částí z volného konce. Volným koncem uvažte závit okolo pevného konce. Druhým volným koncem uvažte okolo druhého pevného konce další očko. Musíte jej zahájit stejným překřížením jako první očko, tedy opět horem nebo spodem, jinak do sebe očka správně nezapadnou.
Archiv

Jak navázat malý háček

Vlasec se přeloží, položí se podél ramínka háčku a těsně za lopatkou se udělá první ovin. 2. Přidávají se další oviny směrem k obloučku háčku – obvyklý počet je 5 – 10. Po posledním ovinu se konec vlasce prostrčí očkem, které vzniklo při přeložení vlasce.

Jak navázat háček na ryby

Základní uzel pro háček s lopatkouVezmeme do rukou háček a konec vlasce/šňůry.Volným koncem uděláme oviny kolem ramínka háčku, začínáme těsně za lopatkou a pokračujem směrem k oblouku, nás učili 6 ovinutí.Jakmile jsou oviny hotové, prostrčíme volný konec smyčkou.
Archiv

Jak navázat na sumce

Pletenku protáhneme očkem háčku, pod háčkem vytvoříme smyčku dlouhou 10 až 15 cm, konec s uzlíkem umístíme hned u očka háčku. Provedeme klasické omoty směrem ke špičce, stačí 7 až 8 omotů, dalšími dvěma se pak vrátíme zpět k očku, zezadu provlékneme a dotáhneme.

Jak udělat očko na vlasci

Jednoduchý uzel do očka

Pro vytvoření jednoduchého uzlu do očka můžeme použít vlasec, i pletenku. Prvně protáhneme smyčku očkem háčku a nebo obratlíku, poté omotáme volný konec kolem všech ostatních vlasců, provlečeme volný konec smyčkou a postupně dotáhneme oba konce. Vhodné je vlasce předem navlhčit proti krabatění.

Jak přišít háček a Óčko

Háček se přišívá na vrchní stranu oděvu a očko na spodní stranu oděvu. Očko mírně přesahuje spodní kraj a háček se stejnou hodnotu posunuje za vrchní kraj. Přišívají se stejně jako spínátka. Někdy se očko nahrazuje poutkem z obtočených nití.

Jak navázat háček s Krmitkem

Na háček dáme nějakou plovoucí nástrahu, která po vhození do vody bude krásně „vztyčená“ nad krmným místečkem. V praxi to vypadá asi takhle: Na háček dáme například rohlíkové boilies. Po vhození do vody se na lovném místě utvoří krmné místečko a kulička z pečiva bude nad ním plavat.

Jak navázat háček na fluorocarbon

Pro běžné použití však uzly postačí a fluorocarbon s nimi bez problémů drží. Uzel palomar není nic nového. Jde o neuvěřitelně jednoduchý ale pevný uzel, který se hodí pro použití s háčky s očkem. Můžete jej vázat nejen na fluorocarbon ale i na standardní vlasec nebo pletenou šňůru.

Jak dát boilies na háček

Postup vázání jednoduchého návazce na boiliesNejprve si ustřihneme kus potahované šňůrky.Nyní na šňůrku navlékneme nástrahu, kterou zajistíme s pomocí zarážky.Teď klasickým bezuzlovým vázáním navážeme kaprový háček.Na druhé straně návazce uvážeme smyčku, přes kterou ještě přetáhneme převlek proti zamotávání návazce.

Jak navázat podvodní splávek na sumce

Na podvodní splávek nastražíme jeden jednoháček, sumcový č. 6 nebo 7, na který napíchneme 2 až 3 velké rousnice. Nebo můžeme přidělat na podvodní splávek sestavu z jednoho nebo dvou trojháčků (dáváme dva trojháčky nad sebe). Na ty můžeme nastražit 5 a více rousnic na jeden háček.

Jak se chytá sumec na pelety

Při lovu na pelety prakticky nedošlo k žádným rozdílům od způsobu lovu na boiles. Používá se jedna nebo více pelet (podle cílové ryby) pověšených pod háčkem (v 99 % jednoháčkem). Spíše by asi bylo vhodné popsat pelety, jako jeden z nejúspěšnějších způsobů lovu sumce.

Jak uvázat vlasec na vlasec

Navazování háčku (karabinky) s očkemProstrčte volný konec vlasce očkem. Můžete i dvakrát.Volný konec otočte zpět a podstrčte jej pod vlasec.Otočte volný konec kolem vlasce a vytvořte tak smyčku.Volný konec vraťte zpět k očku a prostrčte jej mezi první otočkou vlasce.Uzel pevně zatáhněte a zastříhněte konec.

Jak uvázat osmičkový uzel

Dokonalý dvojitý osmičkový uzeluzel se snažte vázat co nejblíže k oku sedáku,uzel si řádně srovnejte (tak aby se linie lana vzhledně kopírovala),uzel utáhněte,na konci volného lana uvažte ještě pojistný uzel,nechte si správnost uzle zkontrolovat,pozor – každé překřížení pramenů snižuje pevnost uzlu.

Co na háček

A co tedy běžně nastražíme na háček Začněme klasickým živočišným krmením. Asi nejoblíbenější živočišnou nástrahou na ryby jsou žížaly – hnojáčci, nebo rousnice, také masní nebo mouční červy, patentky, pijavice, nebo larvy různých chroustů či jiných potvor. Také různé tvrdé sýry rybám chutnají.

Jak daleko krmítko od háčku

Většinou se dává asi 7 až 40cm, někdy i víc. Záleží na okolnostech jako je například použitá nástraha, proud a podobně. Například na plovoucí nástrahu bych nedal 40cm, leda se zatěžujícím bročkem např. 5cm od háčku a k rousnici nebo nástraze na vlasu bych zase nedal 7cm návazec.

Jak se chytá na těžko

Po nahození montáže se prut odloží do vidliček, rybář vypne vlasec, pak jej mírně povolí a pověsí se na něj signalizátor záběru. Jakmile ryba nasaje nástrahu a chce s ní odplavat, její pohyb se přenese přes napnutý vlasec na signalizátor a záběr se projeví jeho stoupáním, či klesáním, případně také poskakováním.

Jak správně Krimpovat fluorocarbon

Spojky jsou vyrobené tak, že mají dvojitou dutinku, jednou stranou prostrčíme materiál, u kterého potřebujeme udělat očko a do druhé dutinky pak vrátíme konec monofilního vlasce, fluorocarbonu či lanka, nastavíme potřebnou velikost očka a pak spojku zamáčkneme pomocí krimpovacích kleští.

Jak silný fluorocarbon na kapry

Pokud chytáte na místě, kde není po vázce nebo překážkách ani památka, postačí fluorocarbon kolem 0,33 mm. Na komplikovanějších místech musíte samozřejmě přitvrdit a zkusit návazce i přes 0,4 mm.

Jak daleko má být boilies od háčku

Pokud máme paušalizovat, nejčastěji používáme vzdálenost nástrahy od háčku v rozmezí 1,5 – 3cm, kdy jsme v určitých případech zaznamenali perfektní výsledky i s vlasem dlouhým 5-10cm.

Kdy chytat na boilies

Chytání na boilies či pelety v jarních měsících

V době před a po tření kaprů využíváme koule s větším podílem proteinů, kapři jim dávají přirozeně přednost, protože instinktivně vědí, co je pro ně dobré. Chtějí nabrat váhu po zimě a získat dostatek energie právě ke tření.

Jak funguje podvodní splávek

Naopak jde v podstatě o položenou, která však pomáhá umístit nástrahu do vodního sloupce, kde ji sumec snáze najde. Podvodní splávek slouží jako plovák, který nástražní rybu (případně rousnice, játra nebo sumčí boilies) vynese nad dno a tím ji efektivněji nabídne cílové rybě.

Jak nastražit pelety na sumce

Jak chytat sumce na plovoucí pelety Ideální je peletu nastražit klasicky na vlas pod velký háček (stejně jako na kapry).

Jaká je nejlepší návnada na sumce

Nástražní ryby na sumce

Dříve se používaly ryby jako lín nebo kus úhoře. Dneska to je na pár facek. Na Ebru používají kapry, za což by si u nás kapraři rvali vlasy. V našich poměrech to nejvíce odnese tloušť nebo cejn, případně karas stříbřitý.

V jaké hloubce hledat sumce

Po většinu roku je nejnadějnější hloubkou pro lov 1-2 metry pod hladinou. Teprve pokud tato hloubka nepřinese úspěch, můžeme zkusit jít níž nebo až zcela na dno.

Jak spojit vlasec a fluorocarbon

Postup, kterým se uzel pro spojení šňůry a fluorocarbonu váže:Vytvoříme jednoduchou smyčku na fluorocarbonu.Prostrčíme smyčkou pletenou šňůru.Dotáhneme šňůru na konec smyčky.Děláme omoty kolem celé smyčky směrem zpátky (můžeme například 10x)Opět prostrčíme pletenou šňůru smyčkou.Navlhčit, utáhnout.