Jak nejlépe platit v zahraničí?

Na co je třeba si dát pozor při platbě kartou

Osm věcí, na které si dát při placení kartou opravdu pozorPIN si prostě nikam nepište.Zkontrolujte bankomat, než do něj vložíte kartu.Zjistěte, zda kartou smíte platit na internetu.Nedávejte kartu z ruky ani na chvíli.Plaťte u důvěryhodných obchodníkůZkontrolujte limity na kartě

Jakou kartou lze platit v zahraničí

Platit kartou můžete v EU téměř všude

Velmi záleží na Vaší cílové destinaci, ale minimálně ve většině zemí Evropské unie můžete svou platební kartou Visa nebo Mastercard platit kdekoliv. Ve velkých metropolích jako jsou Londýn, Paříž, Berlín nebo Barcelona Vám platbu kartou umožní takřka na každém rohu.
Archiv

Jakou kartu do zahraničí

Doporučujeme objednat i fyzickou kartu Visa nebo Matercard zdarma, s kterou můžete platit na internetu i v obchodech.

Jak nejlépe platit v USA

Do USA můžete vyrazit jak s platební kartou VISA, tak i MasterCard. Obě asociace mají v USA rovnoměrné zastoupení a neměli byste mít problém zaplatit. Jen pozor u pouze elektronických karet (nemají vystouplé písmo). Tyto karty nemusí být všude akceptované a může se vám stát, že vám kartu obchodník odmítne přijmout.
Archiv

Jaký je kurz eura při platbě kartou

Placení kartou

Pokud hodláte v zahraničí platit kartou, přepočítává banka útratu kurzem devizy prodej. Ten se v současnosti pohybuje v oslovených bankách od 25,40 do 26,50 korun za euro.

Jaký je poplatek za platbu kartou

výše se pohybuje kolem 0,2 – 0,3 % u karet koncových uživatelů a zhruba 1,6 % u firemní karty. U karet, vydaných mimo EHP jsou však procenta mnohem větší, neboť nepodléhají regulaci. Zúčtovací banka obchodníka (acquirer) spravuje účet obchodníka.

Jak správně vybírat z bankomatu v zahraničí

Když vybíráte hotovost z bankomatu v zahraničí, můžete se rozhodnout mezi přepočtem v měně vašeho účtu (DCC) a přepočtem v lokální měně. Pokud nejste zrovna v zemi s nestálým vývojem měnového kurzu, je dobré zvolit výběr a přepočet v lokální měně.

Jak funguje platba kartou v zahranici

Pokud si zvolíte platbu v místní měně, řídí se platba kurzem vydavatele vaší karty, případně kurzem banky. Když ale zvolíte v zahraničí platbu rovnou v českých korunách, převod zajišťuje provozovatel terminálu. A na směnném kurzu si často přihodí velkou marži.

Proč používat Revolut

Proč je aplikace Revolut tolik oblíbená Na jedné kartě může být nahráno až 30 světových měn (včetně CZK). Platby do zahraničí jsou rychlé, převody měn výhodné. Ušetřit lze jak na poplatcích, tak na samotném převodu měn – Revolut kurz je zpravidla velmi výhodný.

Jak nejlépe platit v Anglii

Veřejně přijímanými platebními kartami jsou povětšinou Visa a MasterCard, a zaplatit s nimi můžete pohodlně v hotelech, některých obchodech, autopůjčovnách či restauracích. Pokud chcete platit co nejmenší směnné poplatky, doporučujeme si zařídit kartu Revolut.

Kde nejlépe nakoupit eura

Nákup 1 000 EUR u 10 českých bank a směnáren

Kde Kurz Zaplatíte
Komerční banka⁵ 1 EUR = 25,0857 CZK 25 086 CZK
Oberbank AB⁶ 1 EUR = 25,463 CZK 25 463 CZK
J&T Banka⁷ 1 EUR = 24,8302 CZK 24 830 CZK
Směnárny Exchange¹ 1 EUR = 24,55 CZK 24 550 CZK

Kde se dá koupit nejlevnější euro

Kam pro eura

Kurz Poplatek
MONETA Money Bank 26,01 1 %, min. 30 Kč
Expobank 26,327 0
Oberbank 26,18 1 %, min. 30 Kč
Česká spořitelna 26,27 1 %, min. 50 Kč

Kdy se zaúčtuje Platba kartou

Doba, za kterou se zaúčtují transakce platební kartou, může být až 7, v případě plateb na internetu dokonce až 14 dní – především v případě zahraničních transakcí, kdy chvilku trvá, než se do banky dostanou všechny informace potřebné k finálnímu odeslání platby.

Jak funguje platba kartou

Až budete na internetu něco platit, zadáte do příslušných políček číslo karty, její platnost a třímístný bezpečnostní CVC kód. Ten najdete na zadní straně karty. Následně svoji platbu potvrdíte. Způsob potvrzení se liší podle toho, jakou formu využíváte.

Na co si dát pozor při výběru v zahranici

Na co si dát pozor při výběru peněz z bankomatu v zahraničíPřiložte a vybírejte.Bankomat zkontrolujte.U bankomatu dodržujte zásady bezpečnosti a nemluvte s cizími lidmi.Dávejte pozor, co se děje v okolíPozorně čtěte pokyny na displeji.Sledujte své transakce.Věřte důvěryhodné značce.

Co je lepsi než Revolut

Výhody Revolutu ✅

Lepší směnný kurz a nižší poplatky za transakce než u jiných bank. Bohatá nabídka služeb. Platební karta zdarma. Osobní i business verze účtu.

V čem je výhodný Revolut

(ne)výhody Revolutu v krátkosti

středový (nejvýhodnější) kurz při směně měny. platby kartou či výběry v zahraničí zdarma. okamžité přeposílání peněz kamarádům. zabezpečení na základě polohy.

Co je menší než libra

Britská libra

Dnes se libra dělí na sto pencí a v oběhu můžeme nalézt mince o hodnotách 1p, 2 p, 5 p, 10 p, 20 p, 50 p, £ 1 a £ 2. Bankovky pak obíhají v hodnotách £ 5, £ 10, £ 20 a £ 50. Stolibrovou bankovku vydávají pouze skotské a severoirské banky.

Co je v Anglii levnější

Ve Spojeném království jsou drahé především alkoholické nápoje a tabákové výrobky. Oproti České republice tam ušetříme za ryby, oleje a další tuky. Obecně platí, že ceny potravin v Anglii jsou levnější nežli v Evropské unii.

Jak směnit peníze co nejvýhodněji

Čtěte více: Jak ušetřit za zahraniční platby a kurzové rozdíly

Banka Poplatek za prodej valut Poplatek za nákup valut
GE Money Bank 1 %, min. 30 Kč 2 %, min. 30 Kč
Komerční banka 1 %, min. 50 Kč 2 %, min. 50 Kč
LBBW Bank 0 Kč 1 %, min. 50 Kč, max. 3000 Kč
Oberbank 1 %, min. 30 Kč 1 %, min. 30 Kč

Jaký je dobrý kurz eura

Valutový kurzovní lístek

měna nás. valuty VIP
nákup
EUR 1 23,700
GBP 1 27,500
CHF 1 24,400

Jak přepočítat koruny na eura

České koruny na eura1.00000 CZK = 0.04202 EUR. Střední tržní směnný kurz v 13:40 UTC. Sledovat směnný kurzPoslat peníze. Sign up today.1 CZK = 0.04202 EUR.

Jak platit platební kartou v zahraničí

Stačí platit virtuální platební kartou, kterou si nahrajete do mobilní peněženky v chytrém telefonu nebo třeba v hodinkách. K platbě virtuální platební kartou stačí, když má obchodník bezkontaktní terminál. Takové terminály jsou ale stále rozšířenější.

Jak platit kartou v cizí měně

Banka zúčtovává platby kartou v měně účtu, ke kterému byla karta sjednána. Částka platby provedené v jiné měně se přepočítává podle směnného kurzu a pravidel karetní asociace Mastercard nebo Visa. Po provedení transakce v cizí měně je na účtu zablokovaná částka dle kurzu karetní asociace, bez obchodní přirážky.

Jak zaplatit na internetu kartou

Jak probíhá platba kartou online

Až budete na internetu něco platit, zadáte do příslušných políček číslo karty, její platnost a třímístný bezpečnostní CVC kód. Ten najdete na zadní straně karty. Následně svoji platbu potvrdíte. Způsob potvrzení se liší podle toho, jakou formu využíváte.