Jak nejlépe poslat kolo?

Jak nejlevneji poslat kolo

Při balení bicyklu není nutné odmontovat jednotlivá kola nebo řídítka. Doporučujeme však otočit šlapky do středu kola. Takto přichystané kolo obalte bublinkovou fólií. Balík zpevněte prokladovými kartony a zafixujete pevně omotanou strečovou fólií nebo lepicí páskou.
Archiv

Jak poslat kolo bez krabice

Stačí trochu omotat „strečkou“ a odvézt to na depo. Nemusíš nic vyplňovat, jen nadiktuješ adresáta a frčíš.

Jak poslat kolo přes DPD

Například přepravce DPD má základní pojištění do částky 50 000 Kč zdarma. Pokud je vaše kolo dobře zabalené v kartonové krabici nemusíte se o nic starat. V případě zmíněné služby DPD taktéž nemusíte řešit psaní adresy na balík, jelikož štítek s adresou doveze řidič a následně ji na váš balík nalepí.
Archiv

Jak poslat kolo přes PPL

Přes přepravce PPL Sprint posíláme kompletně seřízená a smontovaná jízdní kola a elektrokola. Více informací o zasílání jízdních kol a elektrokol ZDE . Balík je zpravidla doručován druhý pracovní den po odeslání. Zásilku Vám doručí doručovatel České pošty až k Vám domů.

Jak složit kolo do letadla

Jak složit kolo do přepravní krabiceodšroubujte přední kolo (osičky dejte do igelit.odmontujte pedály a přidejte je do igelit.sundejte sedlo (utáhněte lehce objímku sedlovky, aby nevypadla při přepravě)pokud chcete, sundejte přehazovačku a nechte ji viset na řetězu.

Jak poslat kolo v krabici

Kolo a všechny ostatní komponenty skládejte do krabice tak, aby se žádnými částmi (především pak ostrými hranami) nedotýkaly stěn. Krabici pak na šířku vyztužte polystyrenovými nebo kartonovými vzpěrami, aby kolo bylo chráněné i v případě, že bude přepravováno naležato.

Jak poslat kola na auto

Pneumatiky s disky

Pneumatiku s ráfky je vhodné posílat každou zvlášť. Ráfky se totiž mohou snadno poškrábat. Pneumatiky taktéž zabalte do strečové fólie, ještě před tím si ale vystřihněte karton a přiložte jej z obou stran k ráfku. Tyto kartonové pláty můžete ještě upevnit lepící páskou.

Jak nastoupit s kolem do vlaku

V jízdních řádech je označen symbolem jízdního kola. Cestující si kolo sám naloží a vyloží, nastoupit ale musí do dveří vlaku, které jsou označeny symbolem kola. Cena za přepravu kola je 25 Kč za jeden vlak nebo 50 Kč za celý den. Doklad lze koupit buď v pokladně nebo bez přirážky od průvodčího ve vlaku.

Jak poslat kola vlakem

Kolo se může ve vlacích ČD, označených v jízdním řádu symbolem kufru, považovat i za cestovní zavazadlo. Stačí kolo podat k přepravě na nádraží u výpravny zavazadel, nebo za příplatek 20 Kč přímo u vlaku. Povinností je vyplnit tiskopis "Popis kola".

Jak cestovat s kolem

S kolem můžete cestovat vždy jen vlaky, které nabízejí službu přepravy kol. V jízdním řádu mají takové vlaky uvedenu službu přeprava spoluzavazadel (symbol kola) nebo službu úschova během přepravy (symbol kufru). Pro cestování s kolem v dálkových mezinárodních vlacích je zpravidla nutná rezervace místa pro kolo.

Jak zabalit jízdní kolo

Odmontujte řidítka, kola, pedály, sedlo a přední kolo.

Otočte pravý pedál proti směru a levý pedál ve směru hodinových ručiček abyste je odšroubovali. Uvolněte a vyjměte sedlo jako celek. Po vyjmutí dotáhněte šroub tak, aby sedátko nevypadlo. Všechny volné díly bezpečně odložte stranou.

Jak Povesit kolo ve vlaku

Jako zavazadlo

V jízdních řádech je označen symbolem jízdního kola. Cestující si kolo sám naloží a vyloží, nastoupit ale musí do dveří vlaku, které jsou označeny symbolem kola. Cena za přepravu kola je 25 Kč za jeden vlak nebo 50 Kč za celý den. Doklad lze koupit buď v pokladně nebo bez přirážky od průvodčího ve vlaku.

Jak poslat kola poštou

Jak poslat kolo poštou Potřebujete-li poslat kolo poštou, máte dvě možnosti: zabalit ho do krabice, nebo ho alespoň omotat fólií. V obou případech si připlatíte, v tom prvním ale můžete využít jakoukoliv zásilkovou službu –⁠ Českou poštu, PPL, GLS, DPD, Geis a další.

Jak poslat 4 kola

Jak poslat gumy s disky (ráfky)

Pneumatiky taktéž zabalte do strečové fólie, ještě před tím si ale vystřihněte čtvercový karton a přiložte jej z obou stran na ráfky. Tyto kartonové pláty můžete ještě upevnit lepící páskou. Příklad: 4 pneumatiky se 4 disky budou zabaleny jako 4 balíky.

Jak poslat zabalené kolo

Potřebujete-li poslat kolo poštou, máte dvě možnosti: zabalit ho do krabice, nebo ho alespoň omotat fólií. V obou případech si připlatíte, v tom prvním ale můžete využít jakoukoliv zásilkovou službu –⁠ Českou poštu, PPL, GLS, DPD, Geis a další.

Jak poslat jízdní kolo vlakem

Kolo se může ve vlacích ČD, označených v jízdním řádu symbolem kufru, považovat i za cestovní zavazadlo. Stačí kolo podat k přepravě na nádraží u výpravny zavazadel, nebo za příplatek 20 Kč přímo u vlaku. Povinností je vyplnit tiskopis "Popis kola".

Jak sbalit kolo do letadla

Oficiálním způsobem, jak zabalit kolo do letadla, je zabalit ho do originální krabice od kola nebo do textilního vaku s uchy. Krabici seženete zdarma v cyklistickém obchodě, vak na kolo do letadla koupíte za cca 3 000 Kč (využijete ho např. také pro pohodlné přesuny autobusem na místě).

Kam s kolem ve vlaku

Nejčastější z plejády možností přepravy kol je přeprava jízdního kola jako spoluzavazadla. V jízdních řádech je označen symbolem jízdního kola. Cestující si kolo sám naloží a vyloží, nastoupit ale musí do dveří vlaku, které jsou označeny symbolem kola.

Co si vzít na dovolenou na kole

Při balení cyklooblečení nezapomeň na:helmu (bez ní na kole ani ránu)brýle (proti slunci i hmyzu)rukavice (aby ti zpocené ruce neklouzaly po gripech)dostatečné množství sportovního oblečení/dresů a obuvi pro různé druhy počasílehkou větrovku, nepromokavou bundu nebo pláštěnku.pohodlné spodní prádlo a funkční prádlo.

Jak zabalit kolo do krabice

Umístění kola do přepravní krabice

Nejdříve vložte rám se zadním kolem a připevněnými díly. Přidejte přední kolo – od škrábnutí rámem chraňte vloženým kartonem. Vycpěte prázdná místa v přepravní krabici přilbou, oblečením, se kterým chcete cestovat, polystyrenem apod.

Co se nesmí posílat poštou

OBSAHEM ZÁSILKY NESMÍ BÝT

zbraně, střelivo, granáty, repliky zbraní, vojenský materiál, rozbušky, roznětky, zápalné šňůry, světlice, kapsle k hračkám, vánoční pyrotechnika (prskavky, petardy, ohňostroje, apod.)

Jak zabalit kola na auto

Kola nezasílejte bez obalu, mohlo by dojít k jejich poškození nebo znehodnocení ostatních zásilek. Pro zabalení doporučujeme využít strečovou fólii nebo speciální krabici na pneumatiky. Správně zabalená kola změřte a zvažte, neboť cena poštovného se odvíjí právě od těchto parametrů, nikoliv od vzdálenosti.

Jak zabalit kolo do autobusu

Pokud chcete přepravit kolo po Česku autobusem, raději se předem informujte u konkrétního dopravce a případně si ihned místo pro svého dvoukolého miláčka rezervujte. Počítejte však s tím, že budete muset před cestou odmontovat obě kola, sundat řídítka a všechny součásti umístit do jednoho obalu.

Co se nesmí vzít na palubu letadla

Věci, co nesmí do letadla v EU

Do kabinové tašky nesmějí ani paralyzéry, slzné plyny a pepřové spreje nebo repelenty. Do kabiny dále nepatří holící břitvy a jiné ostré předměty, vrtáky a další dělnické nářadí, baseballové pálky a podobné tupé věci, které by vás při zásahu zranily.

Co nesmí být v kufru do letadla

kyseliny, žíraviny, hořlaviny, žhavící zapalovače, toxické, infekční nebo radioaktivní látky, obranné a paralyzující spreje a jiné dráždivé látky, spreje, tlakové nádoby (kromě lékařských a kosmetických potřeb), plyny.