Jak obložit venkovni zeď?

Jak obložit venkovni zeď

V exteriéru lze umělý i přírodní obkladový kámen využít k obložení soklů budov, částí a nebo celých fasád včetně pokládky na zeteplené fasády, k obložení venkovních krbů a komínů a k povrchovým úpravám opěrných zdí a zděných částí plotů.
Archiv

Čím obložit starou venkovní zeď

Pro obklad vlhkých zdí se v současnosti využívají speciální hydroventilační (sanační) desky/dlaždice, kotvené v hydrofilním tmelu. S jejich pomocí zakryjete poškozená místa, aniž by zeď přestala dýchat. Snadno se omývají, dlouho vydrží a v případě potřeby jdou jednoduše vyměnit.
Archiv

Jak připravit zeď na obklady

Nejdříve ze zdí odstraňte staré nánosy: Staré nátěry (např. klihové barvy) omyjte, resp. oškrabte ze zdi, nebo je odstraňte tak zvanými odlouhovači nebo odstraňovači starých nátěrů. Vrstvy laku odstraňte ekologicky horkovzdušnou pistolí.
Archiv

Jak obložit venkovní stěnu dřevem

Palubky budete obkládat vodorovně, klást je budete perem nahoru. Při kotvení použijte kvalitní dlouhodobě nekorodující materiály. Šrouby nezapouštějte příliš hluboko do dřeva. Fasádní palubky s perem a drážkou lze kotvit do pera pozinkovanými kolářskými hřebíčky nebo nastřelovacími hřebíčky o délce 45 mm či více.
Archiv

Jak obkládat přírodním kamenem

Obkládat začínáme od rohu. Nanášení probíhá metodou zvanou buttering/floating, lepidlo tedy nanášíme nejen na stěnu, ale i na zadní stranu obkladu. Kameny pokládáme v rohu těsně k sobě. Od zajištění rohu už můžeme postupovat libovolným směrem dle toho, jak jsme nanesli lepidlo na stěnu.

Čím obložit opěrnou zeď

Poměrně jednoduchou a levnou variantou opěrné zídky je stavba z betonových tvarovek (svahovek). Ty jsou určeny ke stavbě šikmé opěrné zídky a po umístění do terénu se nechají zarůst vegetací. Nízké zídky můžeme zakládat pouze na štěrkopískovém podsypu. U opěrných zdí vyšších než 1,5 metru je nutný betonový základ.

Jak zakrýt zeď

Nevzhlednou zástěnu či zeď můžeme oživit barevnými truhlíky či květináči, které na jaře osázíme cibulovinami, v létě balkonovými a pokojovými rostlinami a na podzim stálezelenými dřevinami, listopadkami, vřesy a doplníme kukuřičnými klasy a dýněmi.

Jak vysušit vlhkou zeď

Mezi nejčastější metody patří mechanické odstranění vlhké omítky, prořezání spár a aplikace injektážní malty nebo krému do vyvrtaných otvorů. Injektáží vyplníte póry zdiva a zvýšíte tak jeho vodoodpudivost. Pro sanaci vlhkého zdiva se vám bude hodit sanační jádrová omítková směs.

Co se dělá první dlažba nebo obklad

Levnější, méně pracnou a rychlejší metodou je položení nové keramiky na původní obklad. Musí však být splněna základní podmínka, tedy to, že původní dlažba nebo obklad je bez trhlin a musí perfektně držet na podkladu. Zda pod původním obkladem nejsou dutiny, odhalíte poklepem.

Jak srovnat zeď pod obklad

Pro větší nerovnosti 2-25 mm je ideální sádrová nivelační stěrka a pro vyrovnání velkých vrstev 30-60 mm a místní dobetonávky je vhodné použít rychle tuhnoucí beton. K vyrovnání stěn před lepením obkladů lze použít omítkovou směs, kterou vybereme podle dané nerovnosti podkladu.

Jak pripevnit palubky na zeď

Palubky připevníme na rošt z dřevěných latí. Rošt připevníme na zeď, musí být vždy nejméně ze dvou latí, které jsou od sebe cca 1 metr. Čím menší jsou rozestupy mezi latěmi, tím více je palubka chráněna před deformací. Latě kotvíme na hmoždinky, vruty nebo hřebíky v závislosti na podkladu a vašem uvážení.

Jak obložit stěnu překližkou

Obložte překližkou celou stěnu

Velkoplošnou překližkovou desku můžete využít jako obklad stěny, na niž zavěsíte obrázky, přivrtáte poličky nebo přidáte věšáky a vytvoříte tak stěnu do předsíně. Světlá překližka dodává interiéru pocit světlosti a moderní téměř minimalistický vzhled.

Čím lepit venkovní obklady

Při lepení musí být použito flexibilní lepidlo třídy minimálně C2TE S1 (při montáži na klasické zdivo). Pro lepení sádrových obkladů musí mít lepidlo nutně bílou barvu. Šedé může udělat na povrchu obkladu mapy.

Jak obložit zeď

Stěnu, kterou plánujeme obložit, připravíme na nadcházející změny – odsuneme nábytek, sundáme obrazy, šrouby, hřebíky atd. Vyrovnávací latí ověříme rovnost stěny. Výstupky a praskliny zatmelíme, tapety strhneme odstraňovačem tapet. Na očistěné stěně si rozvrhneme, v jaké ploše budeme obkládat.

Jak udělat nejlevněji opěrnou zeď

Poměrně jednoduchou a levnou variantou opěrné zídky je stavba z betonových tvarovek (svahovek). Ty jsou určeny ke stavbě šikmé opěrné zídky a po umístění do terénu se nechají zarůst vegetací. Nízké zídky můžeme zakládat pouze na štěrkopískovém podsypu. U opěrných zdí vyšších než 1,5 metru je nutný betonový základ.

Jaký beton do opěrné zdi

Pro betonování základů se standardně využívá beton třídy C16/20. Pro konstrukce, které jsou vystaveny povětrnostním podmínkám, dešti a mrazu, je vhodné použít kvalitnější beton, a to třídy C20/25, nebo C25/30.

Jak zakrýt venkovní zeď

Velmi netradičním řešením je stěna z bambusových výhonů sestříhaných do tvaru živého plotu s obnaženou spodní částí. Rychle rostoucí bambus (Bambusa) je poměrně nenáročná rostlina, která snáší i velmi nízké teploty (dle druhu), je však vhodné je před zimou chránit vyšší nastýlkou.

Jak zakryt Spinavou zeď

Připravte si sprej z octa a vody v poměru 1 : 1. Nastříkejte ho na mastné fleky na zdi a nechte na několik minut vsáknout. Poté skvrny setřete vlhkým hadrem. Na mastnotu na zdi pomůže i staré známé savo.

Jak dlouho vysychá zdivo

Pokud je vlhkost povrchová, vyschne během několika dní; totéž platí pro koberce a nábytek. V případě vážného poškození zdiva se doba vysychání často pohybuje mezi 14 dny a 6 týdny. Pokud je obydlí velmi vlhké, můžete očekávat, že jeho vysychání potrvá až čtvrt roku.

Co dělat s mokrou zdi

Jak vysušit mokré zdivoZaprvé: Zbavte se mokrých omítek.Zadruhé: Odčerpejte vodu ze sklepůZatřetí: Intenzivně větrejte.Začtvrté: Topte, vysoušejte a odvlhčujte.Zapáté: Kontrolujte spodní vodu.Zašesté: Nezapomeňte na neprodyšné nátěry.Zasedmé: Dbejte na oboustranné vysoušení zdíZaosmé: Opravte hydroizolaci domu.

Jak správně obložit vanu

Pro obezdění vany se nejčastěji používají pórobetonové tvárnice, se kterými se velmi dobře a rychle pracuje. Pro obezdívku postačí tvárnice tl. 5 cm, v případě, že potřebujete udělat místo pro odkládání šampónů apod., volte tvárnice tl. 10–15 cm, příp.

Jak se dělají obklady v kuchyni

Příprava povrchu

Odstraňte všechny staré obklady, tapety nebo olupující se nátěry. Zeď důkladně očistěte, případně obruste, abyste odstranili lesk a přizpůsobili povrch pro lepidlo na odkládačky. Pokud je stará vrstva obkladaček rovná, pevně drží a je dobře přizpůsobená, můžete nové obkládačky pokládat na její povrch.

Čím srovnat zeď

Jak jinak můžeme zdi vyrovnat

Můžeme použít klasické obkladačky nebo celé panely, které na plochu zdí připevníme. Elegantní řešení, ale spíš jenom pro optické vyrovnání, jsou plastické tapety nebo plastické barvy na zdi. Plasticita může být přímo hmatatelná nebo jenom optická.

Jak brousit zeď

Proto při odstraňování omítek a hrubých stěrkových hmot doporučujeme pracovat se sanační frézkou. Také v interiéru, když už není hrubá strukturovaná omítka na stěnách a stropě žádoucí, se nabízí obrousit omítku sanační frézkou, aby pak bylo možné na stěnách a stropě např. vytvořit hladký povrch.

Kdy natírat palubky

Palubky ošetřené bezbarvou lazurou je nutné nejméně jednou za rok znovu natírat. Zvažte sami velikost natírané plochy a rozhodněte, zda nebude lepší ošetřit palubky barevným nátěrem. Obecně platí, že čím více pigmentu lazura obsahuje, tím lépe dřevo ochrání a déle vydrží.