Jak Oblozit IBC nadrz?

Jak zakryt IBC nadrz

Jak obalit (zamaskovat a zároveň zastínit) IBC kontejner Pro obalení IBC kontejneru je ideální použít textilii značky Juta, takzvanou jutovinu, která má UV filtr, je trvanlivá a vysoce kvalitní. Ideální je textilie v šíři 120 cm. Další možností je zakrytí dřevěnými deskami, palubkami a jinými dřevěnými materiály.

Čím podložit IBC nádrž

IBC jsou jak v černém, tak i v bílém plasu, v pozinkované kleci na dřevěné paletě i na kovové paletě. Nejlepší je IBC na kovové paletě a po potravinářském použití. I po té zatracované chemii se dají používat, jen je potřeba je řádně vypláchnout. V IBC se tvoří řasa, někomu vadi, jinému nevadí (zanáší postřikovače).
Archiv

Jak Oblozit nadrz na vodu

Desky si ohoblujte a obruste – z hladkého dřeva lépe stéká dešťová voda, konstrukce déle vydrží. Opláštění sudu bude samonosné – to znamená, že nebudeme potřebovat žádné rohové nosné sloupky. Jejich funkci nahradí rohová prkna, která spojíme do tvaru "L“.

Jak Vyplachnout IBC

– Lze použít nehašené vápno a nechat ho vyhasit v malém množství v nádobě (snadný a levný způsob čištění). – Hydroxid sodný – granule smícháte s horkou vodou a tím nádobu vyčistíte. – Líh – pro očištění nádoby z venku.

Jak zakryt barel na vodu

V horkém létě sudy přikryjeme víkem, abychom snížili odpar vody na minimální možnou úroveň. Plechový sud je klasikou, je potřeba jej přikrýt! Oproti běžným plechovým sudům, které pojmou 200 litrů vody, lze zakoupit i větší plastové. Ty jsou dražší, ale nabídnou možnost pojmutí až půl kubíku.

Jak obložit sud

Dřevěné latě stačí obrousit hrubším brusným papírem a jsou připraveny k použití. Latě si nařežte na stejnou délku podle toho, jak vysoká je obkládaná plastová bečka. Dřevo k plastu přilepte kvalitním lepidlem. Ideální je konstrukční lepidlo prodávané v kartuších a vytlačované pistolí.

Jaké čerpadlo do IBC nádrže

Čerpadlo pro vyšší tlak

Doporučujeme na zalévání i pro postřikovače a závlahy. Čerpadla do vrtu nebo kompaktní automaty mají dostatečný tlak a lze je tak využívat na zalévání přímo z IBC kontejneru. Čerpadlo je třeba vybrat opět podle průměru horního vstupu do vašeho IBC kontejneru (vstup má nejčastěji 17-22cm).

Jak čerpat vodu z IBC kontejneru

U nás najdete jak mosazné, tak i plastové. Samotné vložení čerpadla do kontejneru není žádná věda, je důležité, abyste nezapomněli namontovat "příslušenství" až uvnitř kontejneru. Čerpadlo se mírně vykloní a zasune otvorem, poté stačí připojit rychlospojku nebo geku a můžete čerpat.

Jak napojit okap na nádrž

“ Na obě části okapového svodu se nasadí sběrač a společně s ním se namontuje zpět na místo. Ke sběrači se následně napojí hadicové potrubí. Pro lepší stabilitu sběrače je vhodné nad sběrač a pod něj přichytit objímky dešťového svodu a ukotvit je k objektu. Do nádrže se následně našroubuje vypouštěcí ventil.

Jak udržet dešťovou vodu čistou

Je nezbytné čistit nátokové filtry, hlavně po každém velkém dešti a obzvláště na podzim, kdy ve vzduchu poletuje listí. Prachové a pylové částice se ale dostanou do nádrže i přes filtry, proto doporučujeme nádrž dvakrát za rok čistit tlakovou vodou a ideálně i kartáčem ručně v nádrži.

Co do vody aby se nekazila

Tím, že vodu takzvaně hygienicky zabezpečíme, ji zároveň i zabezpečíme tak, aby nedocházelo k množení bakterií a voda se ve vodojemu nebo vodovodním řadu „nekazila“. Přidávání chloru do pitné vody je jednou z nejobvyklejších a velmi účinných metod, jak z pitné vody odstranit mikroorganismy.

Co dělat s Deštovou vodou

V ideálním případě by se měla dešťová voda nechat vsáknout do půdy, na kterou spadla. Pokud to není možné, povolí zákon vypouštění dešťové vody do oddělené dešťové kanalizace, v ojedinělých případech pak do stokové kanalizace.

Čím natřít sud na vodu

Čím natřít vnitřek sudu, do kterého svádíme dešťovou vodu na zalévání zahrady Musíme zvolit takovou barvu, která odolá dlouhodobému působení vody, snese změny teplot, ale také bude atestovaná na styk s potravinami (pro jistotu, zaléváme přece i zeleninu). Vhodné jsou třeba Bilak Zn Primer nebo Fest B 2 v 1.

Jak čerpat dešťovou vodu

Dešťovou vodu lze v případě jejího nedostatku v zásobní nádrži automaticky doplňovat vodou z vrtu/studny, nebo z vodovodu. Z dešťové vody lze případné mechanické nečistoty odstranit filtrací umístěnou na výtlaku čerpadla. Filtrace je vhodná zejména v případě jejího využití jako užitkové např. na splachování WC.

Jak čerpat vodu z IBC kontejnerů

U nás najdete jak mosazné, tak i plastové. Samotné vložení čerpadla do kontejneru není žádná věda, je důležité, abyste nezapomněli namontovat "příslušenství" až uvnitř kontejneru. Čerpadlo se mírně vykloní a zasune otvorem, poté stačí připojit rychlospojku nebo geku a můžete čerpat.

Co s vodou z okapů

Akumulovat dešťové vody na pozemku a ideálně je následně využít. Odvádět dešťovou vodu do nadzemní nádrže. Třetí variantou je výparem, to je například řešení, kdy jsou dešťové vody svedené okapem do okrasného jezírka, ze kterého se voda odpařuje.

Jak zachytit vodu z okapů

Značně elegantnějším a praktičtějším řešením je proto využití klapek nebo sběračů. Klapka se instaluje do stávajícího okapového svodu, těsně nad úroveň horního okraje sběrné nádoby. Výklopná odbočka se při dešti vyklopí ven ze svodové roury, ta se uzavře a voda je vedena do sudu či jiné nádoby.

Jak dlouho vydrzi voda v IBC

Dlouho skladovaná voda není pitná

Pokud máte kontejner jako zásobu pitné vody, rozhodně ji nepijte po zimě, ale ani po několika dnech, kdy na něj peče slunce. Voda by měla být pravidelně vyměňována, ve stojaté vodě se totiž velmi rychle šíří různé druhy nebezpečných bakterií.

Jak dlouho vydrží voda v nádrži

Kapky na čištění vody Micropur Antichlorine MA 100F Katadyn®

První věcí, co si říkáte, tak je asi toto: jak dlouho voda vydrží před tím, nežli se zkazí Voda sama o sobě je chemikálie nesmírně jednoduchá, vydrží neomezeně dlouho, takže nezkazí se voda, ale zničí ji kontaminanty rozpuštěné v ní.

Jak zakrýt sud

Nádobě na vodu můžete také vyrobit slušivý obal ze dřeva. Jednoduše si naměřte dřevěné desky, spojte je k sobě ze tří stran a máte hotovo. Nezapomeňte jen dřevo ošetřit proti případným škůdcům a povrch opatřete vhodným nátěrem, který odolá povětrnostním podmínkám.

Jaké čerpadlo na zahradu

Nejlepší zahradní čerpadla

Pořadí Název Hodnocení
1. Metabo P 3300 G ⭐ 97 %
2. Leo LKS-1102SE ⭐ 96 %
3. Einhell GC-GP 6538 Set ⭐ 90 %
4. GARDENA 3000/4 Classic 1717 ⭐ 89 %

Jak napojit IBC na okap

Napojení nádrže IBC na svod – přepad 50mm. Jedná se o sestavu HTEA odpadní trubky 110mm x 50mm s odbočkou 67° (odbočka slouží jako přepad v případě naplnění nádrže), gumové těsnící manžety a víka na IBC nádrž (vnitřní závit 155mm) s průchodem. Celá sestava se našroubuje na IBC nádrž a snadno se propojí s okapem.

Jak rychle se kazí voda

Voda sama o sobě je chemikálie nesmírně jednoduchá, vydrží neomezeně dlouho, takže nezkazí se voda, ale zničí ji kontaminanty rozpuštěné v ní. Pak nezbude nežli ji převařit, přefiltrovat nebo najít jinou.

Jak zachytávat dešťovou vodu

Nejjednodušším řešením je postavit na zahradu nádrž na dešťovou vodu. Ideálně velký sud a ještě lépe opatřený kohoutkem a víkem. Kohoutek usnadňuje vypouštění vody do konve, víko použijete, když bude hrozit přetečení sudu. Častěji se však k zachytávání dešťové vody, nad povrchem i pod povrchem, využívá okapový systém.

Jaké čerpadlo pro zavlažování

Pro zavlažování či postřikovače lze použít ponorná tlaková čerpadla. Jsou schopná vodu vyčerpat i z hluboké kopané studny. Dokonce je možné zkombinovat je i s tlakovou nádrží, ať už pro zavlažovací systémy nebo dokonce zásobování domácností užitkovou vodou.