Jak ochutit jáhlovou kaši
Uvařenou kaši ochutíme cukrem, medem a špetkou skořice. Na talíři posypeme skořicí nebo grankem (případně obojím), ovocem a ozdobíme meduňkou.
Archiv
Jak ochutit jáhly
3/ Kaši naslano i nasladko
Do uvařených jáhel přilijeme trochu vody nebo rostlinného mléka necháme ještě chvíli prohřát a bobtnat. Můžeme ochutit skořicí, vanilkou, kokosem, kakaem, přidat rozinky, datle, osladit sirupem z datlí nebo rýžovým sirupem.
Archiv
Jak dlouho se vaří Jahlova kaše
Před vařením jáhly přebereme a nasypeme na sítko. Prolijeme je 2–3 x vařící vodou, abychom odstranili případnou hořkost z povrchu zrníček. Po spaření je vyklepneme do hrnce, zalijeme odměřeným množstvím vody a trošku osolíme. Vaříme 20–25 minut do měkka.
Archiv
Jak ochutit rýžovou kaši
Rýžovou kaši můžete libovolně dochutit – vyzkoušejte například vanilku, ořechy, mátu, tahini pastu nebo jogurt. Stejně tak můžete použít i jiný druh ovoce jako broskve, citrusy, meruňky nebo jahody.
Jak ochutit kaši
Mezi sirupy, které se hodí do ovesné kaše, patří sirup javorový, agáve, datlový nebo švestkový. Všechny zmíněné a nejspíše i sirupy další seženete v běžných obchodech i obchodech se zdravou výživou. I u sirupů platí, že méně je někde více, pokud kaši nechcete mít přeslazenou. Stačí pár kapek.
Jak se dělá Jahlova kaše
Postup přípravyJáhly 3x spaříme, aby nebyly nahořklé.Vložíme je do hrnce, zalijeme vodou a přidáme mléko.Vaříme 10 minut, poté přidáme nakrájený banán a nahrubo nastrouhané jablíčko.Po 5-10 minutách už by kaše měla být hustá.Dáme na talíř, posypeme skořicí, nastrouhaným tvarohem a nasekanými ořechy.
Kdy jíst jáhly
Kromě přílohy se jáhly se hodí k přípravě kaší, placek, salátů, polévek nebo zapečených jídel. Nemusíte se bát sladké ani slané chuti. Jáhly si rozumí jak se skořicí, jablky, hruškami i exotickým ovocem, tak i s houbami, červenou řepou, česnekem, ale i masem nebo sušenými rajčaty a špenátem.
Co se Zbylymi jáhly
Jáhly vypereme, scedíme, zalijeme mlékem, osolíme, přidáme máslo a uvaříme hustší kaši, ze které lžící namočenou v rozpuštěném másle nebo sádle vykrajujeme noky — škubánky. Můžeme je podávat naslano např. posypané nakrájenou cibulkou osmaženou na slanině, se salátem nebo nasladko s kompotem a přelité máslem.
Čím dochutit ovesnou kaši
Také ochutit se dá ovesná kaše různě – kakaem, skořicí, vanilkou, nebo zázvorem…. Ještě je výborné do ovesné kaše přidat lžíci kvalitní instantní kávy přelité půldeckou horké vody… Ovesné kaši stačí sladkost dodaná ovocem, anebo přidej lžičku medu, či jiných zdravých sirupů.
Co do jáhlové kaše
Jáhly spaříme horkou vodou. Následně smícháme s mlékem a dáme pozvolna vařit. Do horkého přidáme máslo a cukr a za stálého míchání vaříme dokud směs nezhoustne na kaši (přibližně 10 až 15 min.). Směs nalijeme na talíř a posypeme dle chuti kakaem, skořicí, kokosem nebo ořechy, záleží jen na nás.
Jak chutná Jáhlová kaše
Jáhlová kaše bude ta pravá. Jáhly jsou plné vitamínů a chutnají po lískových oříšcích. Tato kaše s ovocem a tvarohem, posypaná mandlemi, je rychlou a chutnou dobrotou.
Na co jsou dobré jáhly
Jáhly jsou bohaté na hořčík, železo, fosfor, mangan a kyselinu křemičitou. Z vitaminů jsou nejvíce zastoupeny vitamíny B1, B2 a PP. Díky těmto látkám se jáhly doporučují lidem trpícím chudokrevností, vysoký obsah fosforu zase pomáhá v prevenci a léčbě depresí a únavy.
Jak se Sparí jáhly
Jáhly nasypeme do cedníku s přiměřenými otvory a asi třikrát je přelijeme horkou vodou (např. z rychlovarné konvice). Nebo je můžeme zalít horkou vodou v hrnci, promíchat a po chvíli vodu slít. Postup opakujeme.
Jak se Spařují jáhly
Jáhly musíte před vařením vždy spařit horkou vodou, čím víc vody, tím líp. Postup klidně několikrát opakujte. Na samotné vaření použijte novou vodu. Jáhly se vaří v poměru 1:2 – 2,5 (jeden díl jáhel a dva až dva půl dílů vody).
Jak uvařit dobrou ovesnou kaši
Kaši vaříme v poměru 1 díl ovesných vloček, 1 díl vody a 1 díl mléka. Do hrnce dáme vločky s vodou a necháme pár minut odstát – vločky nabobtnají, trochu změknou a vodu z větší části vstřebají. Poté přilijeme mléko, přidáme na kostičky nakrájené jablko a hrst rozinek.
Jak často jíst ovesné vločky
Budete-li si vločky dopřávat pravidelně několikrát týdně, snížíte si hladinu cholesterolu v krvi a tím i riziko srdečních chorob. U žen je doporučená denní dávka 30 až 40, u mužů 40 až 50 gramů. „Ovesné vločky se skládají především ze složených sacharidů, z bílkovin a tuku.
Jak dlouho se vaří jáhly
Vařte na mírnou teplotu asi 20 minut, případnou pěnu na povrchu seberte a nemíchejte, počkejte až se všechna tekutina vstřebá. Mezi tradiční pokrmy z jáhel patří například jahelný ovocný nákyp, jahelník (můžete jej připravit sladký i slaný), jahelné kaše, jahelné noky a knedlíky, jahelné rizoto a další.
Co uvařit z jáhel
Vařené jáhly se skvěle hodí jako příloha k masu, zelenině či omáčkám, připravíte z nich placičky, škubánky, nákypy (známý jahelník), jáhlové rizoto i nejrůznější zapékané pokrmy se zeleninou, masem nebo houbami. Výborné a hlavně dětmi vítané jsou různé sladké jáhlové nákypy, knedlíčky s ovocem nebo dezerty.
Jak jíst jáhly
Vařené jáhly se skvěle hodí jako příloha k masu, zelenině či omáčkám, připravíte z nich placičky, škubánky, nákypy (známý jahelník), jáhlové rizoto i nejrůznější zapékané pokrmy se zeleninou, masem nebo houbami. Výborné a hlavně dětmi vítané jsou různé sladké jáhlové nákypy, knedlíčky s ovocem nebo dezerty.
Jak dlouho se vaří ovesná kaše
Máme pro vás postup pro dokonalou ovesnou kaši.V malém hrnci přiveďte k varu 1 šálek mléka nebo vody a špetku soli (pokud chcete).Vmíchejte 1/2 šálku ovesných vloček a snižte teplotu. Vařte 1 minutu.Sundejte z plotny, přikryjte a nechte 2 až 3 minuty odstát.
Jak udělat ovesnou kaši s vodou
Ovesné vločky rychle opražíme, zalijeme vodou v poměru 1:2 a na mírném plameni vaříme dokud se voda nevsákne. Odstavíme, osladíme medem a na talíři zdobíme ovocem.
Proč jíst ovesnou kaši
Ovesné vločky obsahují melatonin a komplexní sacharidy, které mohou pomoci tryptofanu dostat se do mozku a zlepšit kvalitu spánku. Kromě toho ovesné vločky obsahují mnoho vitamínů, včetně B6, který také pomáhá při produkci většího množství serotoninu v mozku.
Proč namáčet ovesné vločky
Hlavně ovesné vločky ještě znásobí své zdravotní benefity. Během namočení bez vaření se vytvoří cenné laktobacily a začnou se štěpit sacharidy, čímž vločky získají sladší chuť. Večer si během krátké chvilky předpřipravíte výživnou snídani. A ráno jen dosypete ovoce, oříšky a případně trochu medu.
Jak správně udělat jáhly
Před přípravou jáhly na sítku několikrát důkladně spařte horkou vodou, čímž odstraníte jejich případnou nahořklou chuť. Vařte je v mléku nebo v osolené vodě s kapkou oleje (nebo kouskem másla) 15-20 minut, na jeden díl jáhel 2 až 2,5 dílů vody. Po uvaření získáte skvělou univerzální ́hmotu ́ na další zpracování.
Jak casto jíst ovesnou kaši
Ovesné vločky tvoří z cca 70% sacharidy a proto jsou dobré jako snídaně na každé ráno. 10% z těchto sacharidů jsou sacharidy a 90% je škrob. V ovesných vločkách najdeme na 100g cca 17g bílkovin a proto jsou velice vhodné do diet a nebo při budování svalové hmoty.