Jak odemknout Authenticator?

Jak přenést Authenticator

V aplikaci Google Authenticator klepněte na Začínáme. V dolní části klepněte na Importovat existující účty Exportovat účty. Vyberte účty, které chcete přenést do nového zařízení.

Jak přenést Microsoft Authenticator

Obnovení přihlašovacích údajů účtu na novém zařízeníNa mobilním zařízení otevřete aplikaci Authenticator a vyberte Zahájit obnovení.Přihlaste se ke svému účtu pro obnovení pomocí osobního účtu Microsoft, který jste použili během procesu zálohování. Přihlašovací údaje k vašemu účtu se obnoví do nového zařízení.

Jak aktivovat Microsoft Authenticator

Nastavení aplikace Microsoft AuthenticatorPřihlaste se ke svému pracovnímu nebo školnímu účtu a pak přejděte na portál Můj účet.V nabídce vlevo nebo pomocí odkazu v podokně Informace o zabezpečení vyberte Informace o zabezpečení.Na stránce Přidat metodu vyberte ze seznamu Authenticator aplikaci a pak vyberte Přidat.

Jak používat Authenticator

Stáhněte si a nainstalujte aplikaci Microsoft Authenticator do svého mobilního zařízení. Přihlaste se k řídicímu panelu zabezpečení účtu. Vyberte Přidat novou metodu přihlášení nebo ověření a zvolte Použít aplikaci. Pokud jste už aplikaci nainstalovali, vyberte Další a na obrazovce se zobrazí kód QR.
Archiv

Jak přidat účet do Authenticator

Přidání účtu Microsoft do aplikaceNa mobilním zařízení otevřete aplikaci Authenticator.Na Android vyberte Přidat účet z ikony Přizpůsobit a řídit v pravém horním rohu.Na stránce Přidat účet zvolte Osobní účet.Vyberte Přihlásit se pomocí Microsoftu a přidejte svůj účet.

Co to je autentizační kód

své klientské číslo – může být Vaše rodné číslo, telefonní číslo, popř. automaticky vygenerované číslo • autentizační kód, který si vygenerujete pomocí svého přístroje Osobní klíč.

Jak resetovat Authenticator

V části Populations klikněte na možnost Users .Obrázek 1: (Pouze v angličtině) Klikněte na možnost Users.Obrázek 2: (Pouze v angličtině) Admin.Obrázek 3: (Pouze v angličtině) Zaškrtněte možnost Reset Google Authenticator.

Jak zrušit dvoufázové ověření Microsoft

Přejděte na Nastavení zabezpečení apřihlaste se pomocí svého účtu Microsoft. V části Dvoukrokové ověření zvolte Nastavit dvoukrokové ověření, abyste ho zapnuli, nebo ho vypněte výběrem možnosti Vypnout dvoukrokové ověření. Postupujte podle pokynů.

Jak zálohovat Google Authenticator

Jak zálohovat Google Authenticator ručněOtevřete v telefonu aplikaci Google Authenticator.vpravo nahoře klepněte na tři tečky.Zvolte možnost Export účtů.Klepněte na tlačítko Pokračovat.Ověřte svoji totožnost otiskem prstu nebo přes Face ID.Klepněte na tlačítko Exportovat.

Jak zjistit í PIN

PIN k vaší platební kartě si můžete zobrazit v internetové aplikaci George. Stačí na přehledové obrazovce kliknout na dlaždici vaší debetní nebo kreditní karty a v sekci Nastavení vybrat možnost “Zobrazit PIN”. Zobrazení je nutné potvrdit vaší stávající bezpečnostní metodou.

Jak vypnout Authenticator

Vypnutí dvoufázového ověřeníOtevřete účet Google.V sekci Zabezpečení vyberte Dvoufázové ověření. Možná se budete muset přihlásit.Vyberte možnost Vypnout.Zobrazí se vyskakovací okno, ve kterém vypnutí dvoufázového ověření potvrdíte. Vyberte možnost Vypnout.

Jak zrušit dvoufaktorové ověření

Pokud již u svého Apple ID používáte dvoufaktorové ověřování, nemůžete ho vypnout. Pokud jste aktualizaci na dvoufaktorové ověřování provedli omylem, můžete ho vypnout do dvou týdnů od registrace. Váš účet ale pak bude méně zabezpečený a nebudete moct používat funkce, které vyžadují vyšší úroveň zabezpečení.

Kde najdu QR kód Google

QR kód i klíč získáte (ve webovém prohlížeči) v nastavení zabezpečení svého Google účtu. Klikněte na svou fotografii, vyberte Nastavení účtu, v pravém panelu Zabezpečení a v kategorii Ověření ve dvou krocích klikněte na tlačítko Upravit.

Kde najít e PIN

Šestimístný ePIN pro každou ze svých karet najdete buď ve své Smart Bance, nebo Internet Bance, a to po kliknutí na kartu. ePIN se týká výhradně plateb na internetu. Pokud s kartou neplatíte na internetu, ePIN si nemusíte pamatovat, nic se pro Vás nemění.

Jak zjistím PIN od karty

PIN kód si jednoduše zobrazíte v mobilní aplikaci George.

Stačí v hlavní nabídce kliknout na vaši debetní nebo kreditní kartu, zvolit záložku Funkce a vybrat možnost Zobrazit PIN. Pro větší bezpečnost ještě svůj požadavek potvrdíte přes George klíč a PIN se na 20 sekund zobrazí.

Jak vypnout dvoufázové ověření

Vypnutí dvoufázového ověřeníOtevřete účet Google.V sekci Zabezpečení vyberte Dvoufázové ověření. Možná se budete muset přihlásit.Vyberte možnost Vypnout.Zobrazí se vyskakovací okno, ve kterém vypnutí dvoufázového ověření potvrdíte. Vyberte možnost Vypnout.

Jak funguje dvoufázové ověření

Dvoufázové ověření (2FA, anglicky two-factor authentication) je podmnožinou vícefázového ověření. Vyžaduje od uživatele prokázání dvou faktorů (prvním je obvykle uživatelské jméno a heslo, druhým pak například PIN, otisk prstu, snímek sítnice oka, elektronický token a podobně).

Jak zobrazit QR kód

V kompatibilním telefonu či tabletu Android otevřete vestavěnou aplikaci Fotoaparát. Namiřte fotoaparát na QR kód. Klepněte na banner, který se zobrazí. Přihlaste se podle pokynů na obrazovce.

Jak aktivovat e PIN

V hlavním menu bankomatu je tlačítko: „ePIN pro internetové platby“. Po zvolení se zobrazí obrazovka, která vyzve k zadání ePIN – zobrazí se nadpis „Zadejte nový ePIN vložené karty“. V případě opakovaného chybného zadání ePIN (2 pokusy) se zobrazí pokyn zahájit opětovné nastavení ePIN.

Co je to e PIN kód

ePIN je šestimístný kód, který se používá při ověřování online plateb kartou. Je automaticky vygenerován pro každou Vaši platební kartu a je stejný po celou dobu její platnosti. ePIN se týká výhradně plateb kartou na internetu.

Jak získat puk kód

Kódy PIN a PUK jsou přidělená bezpečnostní čísla pro konkrétní SIM kartu. Chrání váš mobil před zneužitím někým cizím. PIN kód i PUK kód najdete pod stíracími poli přímo na kartičce, ze které se SIM vylomí.

Co je PINu karty

Zkratkou PIN se označuje osobní identifikační číslo (z anglického personal identification number). PIN se vydává vždy ke každé platební kartě – jak k debetní, tak i ke kreditní kartě. PIN slouží k ověření platebních transakcí. Nejčastěji PIN zadáváte při výběrech z bankomatu nebo tehdy, když platíte v obchodě.

Co je to dvoufázové ověření

Dvoufázové ověření, také označované jako dvoufaktorové, umožňuje přidat do účtu další úroveň zabezpečení pro případ, že by vám někdo odcizil heslo. Po nastavení dvoufázového ověření se můžete k účtu přihlásit pomocí: Hesla. Telefonu.

V čem spočívá dvoustupňová autentizace

Co to vlastně ta dvoufázová autentizace (Two Factor Authentication) je Jde o proces, který přidá k nejjednoduššímu ověření (jméno a heslo) další nezávislou metodu. V tomto článku se podíváme na metodu ověření pomocí mobilního telefonu a řekneme si hlavní výhody a nevýhody.

Jak otevřít QR kód v mobilu

V kompatibilním telefonu či tabletu Android otevřete vestavěnou aplikaci Fotoaparát. Namiřte fotoaparát na QR kód. Klepněte na banner, který se zobrazí. Přihlaste se podle pokynů na obrazovce.