Jak odhlučnit?

Jak se zbavit hluku

Akustické panely na stěnu (K pohlcování zvuku ve vzduchu) Izolační pěnový tmel (K utěsnění okrajů kolem dveří a oken) Izolační zarážka do dveří (K utěsnění mezery pod dveřmi) Akustické závěsy (Pro snížení hluku vnikajícího z oken)
Archiv

Co nejlépe tlumí zvuk

Základním tlumicím materiálem je akustická tlumící pěna. Akustická (nebo chcete-li tlumicí) pěna je polyuretanová hmota, která je specifická svým tvarem a vnitřní strukturou. Obě tyto vlastnosti se totiž významně podílejí na akustické izolaci.

Čím odhlučnit

Vhodným řešením je instalace akustického podhledu. Ten by měl být zavěšen tak, aby zvuk neprocházel přes kotvení podhledu. Toto řešení je vhodné kombinovat s odhlučněním stěn, protože tudy prochází 20-50 % hluku. První možnost představují speciální těžké lisované akustické desky.
Archiv

Jak odhlučnit ložnici

Mezi účinné konstrukční úpravy pro odhlučnění ložnice (a nejen této místnosti) jednoznačně patří předstěny a podhledy ze sádrokartonu a minerální izolace.
Archiv

Jak odhlučnit chodbu

Když dveře netěsní

Jestliže často slyšíte hluk z chodby, pak může být hlavním problémem špatně utěsněné vchodové dveře. Zkuste nejprve zárubně kolem nich oblepit těsnící páskou. Pokud vidíte pod dveřmi stále škvíru, pak si pomozte kartáčovým těsněním nebo obyčejnou izolační zarážkou do dveří.

Jak nejlépe odhlučnit stěnu

Odhlučnění bytu i domu

Pro ideální zvukovou izolaci ve všech místnostech domu můžete využít Modré akustické desky pro příčky a podhledy. Pokud použijete všechny systémové komponenty, jako jsou spárovací tmely, sádrokartonové desky, profily a minerální izolace, můžete se těšit na klidnou domácnost a relaxaci.

Co odráží zvuk

Šíření zvuku je ovlivněno i překážkami, na které zvukové vlnění dopadá. Na rozhraní dvou prostředí se zvuk odráží. Zvláštním případem odrazu zvuku od rozlehlé překážky (budova, skalní stěna atd.) je ozvěna.

Jak lépe slyšet přes zeď

Jak použít odposlech přes zeď

Odposlech přes zeď je vybaven senzorem, zesilovačem a sluchátky. Přiložíte-li sondu na stěnu, tak skrz ni začne zachycovat zvuky, které se v zesilovači mnohonásobně zesílí, a vy pak můžete ve sluchátkách zřetelně slyšet, co se na druhé straně stěny děje.

Jak odhlučnit stěnu v bytě

Odhlučnění místnosti není nijak složitá záležitost. Řeší se nejčastěji instalací sádrokartonové předstěny, kdy se akustické SDK desky lepí z jedné strany na stávající stěnu. Odhlučnění stěn se tedy časem i přípravou vyrovná malování.

Jak zlepšit akustiku v bytě

V boji se špatnou interiérovou akustikou nám mohou být významnými pomocníky koberce s vysokým vlasem, které dobře pohlcují zvuk. Vyrábějí se takto upravené jako koberce kusové, velmi atraktivní a designové, příjemné na omak i došlap a lákající zároveň k usednutí či polehávání.

Jak odrazit hluk

Dobře tlumí hluk akustické cihly a materiály s velkou hustotou – nepálená hlína či vápenopískové bloky. Na střechy se doporučují pálené tašky. Tlumit hluk pomáhají také izolace. Ty minerální jsou lepší než polystyren, dobře fungují dřevocementové obklady.

Jak izolovat být

Řešením je protihluková izolace. Nejsnáze utlumíte rádio, televizi nebo mluvené slovo. Výrazně utlumit lze mezi byty i domácí kino, hi-fi soustavu nebo výstřely z počítačových her. Výrobci dodnes nevymysleli žádný účinný materiál, který by stačilo na stěnu jen nalepit.

Jak nejlépe odhlučnit místnost

K odhlučnění jsou nejvhodnější akustické lisované desky. Jedná se o materiál z polyuretanové drti o gramáži 180 kg/m3, který je sice poměrně těžký, snadno ho ale pomocí našeho lepidla přilepíte i na strop.

Jak na odhlučnění stěny

Odhlučnění bytu i domu

Pro ideální zvukovou izolaci ve všech místnostech domu můžete využít Modré akustické desky pro příčky a podhledy. Pokud použijete všechny systémové komponenty, jako jsou spárovací tmely, sádrokartonové desky, profily a minerální izolace, můžete se těšit na klidnou domácnost a relaxaci.

Jak odhlučnit dům

Odhlučnění je nejlepší provést pomocí akustických lisovaných desek. Jedná se o materiál z polyuretanové drti, která je za velkého tlaku slisována do krychle 1×1 m o gramáži 180 kg/m3, z níž se posléze nařeže 20 desek o šířce 5 cm.

Jak levné odhlučnit strop

Metoda instalace akustických desek – lepení

Samotné akustické desky jsou dosti těžké (9kg/m2 ve standardní síle 5cm) a proto je zákazníkům, kteří se rozhodnou pro odhlučnění stropu, ZDARMA nařežeme na díly 50x100cm. Lépe se Vám pak bude s deskami pracovat a hlavně budou držet na stropě lépe.

V jakém prostředí se šíří zvuk nejpomaleji

Šíření zvuku ve vybraných prostředích

Prostředí Rychlost zvuku (m/s) Teplota (°C)
Vzduch 331,8 0
Voda 1500 25
Ocel 5000 20
Led 3250 -4

Jak se zbavit ozvěny

Zakryjte stěny a okna

Těžké, lemované okenní závěsy a záclony, které sahají až k podlaze, pomáhají tlumit zvuk a snižují ozvěnu a okolní hluk z domu i zvenčí. Plátěné obrazy, gobelíny a dekorativní závěsy na stěnách mohou rovněž pohlcovat zvuk a snižovat tak ozvěnu.

Jak se bránit hluku od sousedů

Hlučné sousedy řešte na obecním úřadě

Hlasitá hudba, rozjívené hovory, vytrvale štěkající psi, mňoukající kocouři ozývající se od sousedů a podobné hluky, které však nedosahují intenzity poškozující vaše zdraví, je možné řešit prostřednictvím obecního úřadu či policie.

Jak naštvat sousedy

Obtěžování nepříjemným sousedem je možné řešit i s pomocí obecního úřadu nebo policie. Úředníci nebo policisté na základě vaší stížnosti prověří, jestli se sousedé nedopouští přestupku proti občanskému soužití. V případě, že ano, hrozí jim pokuta až do výše 20 000 Kč.

Jak tlumit Ozvenu v místnosti

Zakryjte stěny a okna

Těžké, lemované okenní závěsy a záclony, které sahají až k podlaze, pomáhají tlumit zvuk a snižují ozvěnu a okolní hluk z domu i zvenčí. Plátěné obrazy, gobelíny a dekorativní závěsy na stěnách mohou rovněž pohlcovat zvuk a snižovat tak ozvěnu.

Jak ztlumit místnost

Při zařizování obývacího pokoje byste měli zajistit umístění co nejvíce zvukově absorbujícího nábytku a předmětů. Ty velmi efektivně polykají zvuk a tlumí hluk a hluk. Obrázky na stěnách, jako jsou olejomalby na plátně, koberce na zeď a zejména speciální akustické panely, velmi dobře tlumí zvukové vlny.

Co dělat když sousedé dupou

„Pokud je soused příliš hlučný v době od 22 do 6 hodin ráno, můžete přivolat policii pro podezření ze spáchání přestupku porušení nočního klidu. Ovšem soused většinou příjezd policie zaznamená a než přijde ke dveřím, je rázem ticho a tma.

Jak odhlučnit sousedy na zahradě

Skvělým řešením může být přírodně vypadající dělící stěna. Ideální je skrýt své soukromí za poloprůhlednou zeď, která vám stále ještě umožňuje obdivovat krásu okolí. Velmi krásná a hlavně velice přirozená je živá dělící zeď obrostlá popínavými a pnoucími dřevinami nebo trvalkami.

Jak zvukové izolovat stěnu

V případě snahy zamezení hluku od sousedů se doporučuje instalace panelů na dřevěné latě, nejlépe trochu odsazené od stěny. Další variantou je pak vytvoření předstěny na roštu ze dřeva. Hluk se tak dobře eliminuje v obou směrech, a navíc se zvýší účinnost akustické izolace o několik decibelů.