Jak odlévat pryskyřicí?

Jak odlévat z pryskyřice

Při vylévání pryskyřice do formy se stává, že samotným litím se vpravuje do směsi opětovně vzduch. Při použití horkovzdušné pistole doporučujeme větší tloušťky do 10 cm odlévat postupně po 3 cm a vystupující bubliny ihned odstraňovat horkovzdušnou pistolí.
Archiv

Jak udělat formu na odlévání pryskyřice

Nejdříve se tavnou pistolí slepí v rozích jednotlivé bočnice a udělá se z nich rám. Poté se na spodek rámu nanese souvislá housenka silikonového nebo akrylového tmelu a rám se tímto tmelem přitiskne ke dnu formy. Následně tavnou pistolí z vnějšku bočnic naneseme tavné lepidlo po obvodu styku bočnic se dnem formy.

Jak zalévat do pryskyřice

Ideální jsou pro zalévání v tenké vrstvě. Zalévat lze i na lůžka bez okrajů – plošky. Zde je nutné správně odhadnout množství použité pryskyřice a velmi přesně ji nakapat přesně na plošku, aby vytvořila čepičku. Ve chvíli, kdy pryskyřice přeteče, zničí nejen zalévaný motiv, ale často i lůžko.

Jak naředit pryskyřici

– Pryskyřice se musela natužit o něco více – asi o 10% tužidla. – Nechat rozjet tužící reakci asi dvacet minut. – Pak naředit metylalkoholem nebo acetonem (nesměla v tom být voda).

Jak urychlit schnutí epoxidu

Po celou dobu tvrdnutí epoxidové pryskyřice udržujte stálou teplotu v místnosti nad 20 °C. Při poklesu pod 19 °C se posouvá doba tvrdnutí o několik dní. Vytvrzení je možné naopak urychlit zvýšením teploty.

Jak rozpustit epoxid

K odstranění pryskyřice, která ještě nebyla vytvrzena, je možno použít různé speciální přípravky a čističe jako například technický líh či aceton. Technický líh je k této činnosti více vhodný, protože je méně škodlivý a nevytvrzenou pryskyřici s ním lze snadno otřít.

Jak se dělá odlitek

Postup výroby je naprosto jednoduchý. Stačí smíchat sádru s vodou (poměr najdete na pytlíku se sádrou), hmotu nalít do formiček a nechat ztvrdnout. A pak odlitky vyklopit z formiček. Odlitky můžete využít různorodě.

Jak si vyrobit formu na beton

Jako vnitřní formu, tedy jádro můžeme opět podle velikosti využít plastové nápojové kelímky, papírové krabičky, nebo z kartonu vyrobené tvary. Vnitřní forma by měla být vždy přibližně o 5-8 cm menší v průměru, a to na výšku i šířku. Na rozmíchání betonu využijete starý kbelík, vědro, necky atp.

Čím obarvit pryskyřici

Jak obarvit pryskyřici

Jestliže se rozhodneme pro barvení pryskyřice, můžeme přidat do připravené směsi barvu či pigmenty do epoxidu. Pokud přidáme do licí pryskyřice barvu, výsledkem bude čirá pryskyřice ve zvolené barvě; přidáme-li pigment do epoxidu, bude výsledkem neprůhledná obarvená pryskyřice.

Jak dlouho schne Křišťálová pryskyřice

Křišťálová pryskyřice imitující sklo

Při práci vytváří nejméně bublinek, tvrdne až 48 hodin. Po zaschnutí je pevná, lesklá, zcela průhledná a odolává zažloutnutí. TIP: Dejte si na čas s mícháním, aby vzniklo minimum vzduchových bublinek. Pokud by se v tekutém stavu přece jen vytvořily, zkuste je propíchnout párátkem.

Jak namíchat pryskyřici

Pryskyřici vždy mícháme pomalu a důkladně, stíráme strany, otíráme špachtli a mícháme ode dna. Střídáme směr míchání ve směru a proti směru hodinových ručiček tak, abychom zajistili kompletní promíchání obou složek.

Čím se ředí epoxidová pryskyřice

Metylalkohol,aceton ,líh, nebo nahřát-vyzkoušeno v klasické modelařině.

Jak dlouho schne epoxidová pryskyřice

Pracovní postup:

Použití: lepení a tmelení, k příprava stěrkových hmot a tmelů
Konečná pevnost: 48 hodin
Ředění: neředit
Vlastnosti: odolává kyselině, hydroxidu, benzínu a oleji
Vytvrzení: 24 hodin při 23°C

Jak odstranit pryskyřici

Stačí je přiložit na skvrnu a horkou žehličkou po ní přejíždět, aby se smola rozpustila a vpila do papíru. Na případné zbytky použijte odlakovač, líh nebo benzín.

Jak urychlit tuhnutí pryskyřice

Po celou dobu tvrdnutí epoxidové pryskyřice udržujte stálou teplotu v místnosti nad 20 °C. Při poklesu pod 19 °C se posouvá doba tvrdnutí o několik dní. Vytvrzení je možné naopak urychlit zvýšením teploty.

Jakou sádru pouzit na odlitky

Odlévat můžete do forem běžnou sádru nebo doporučujeme použít "odlehčenou sádru", tzv. Reliefco. Jedná se o obdobu sádry, hotový odlitek ale není tak těžký jako odlitek sádrový.

Čím odlévat

Odlévání se dá dělat z mnoha materiálů, ale nejčastější materiály pro domácí odlévání jsou sádra, vosky, tekuté modelovací hmoty, a třeba ve výjimečných případech i olovo.

Jak Odlevat z betonu

Pokud chceme odlévat betonovou sošku nebo květináč, tak použijeme již připravenou silikonovou formu. Dřevěné bednění natřeme pomocí laku, aby dřevo nevypouštělo zbytečné bublinky. Silikonovou formu vystříkáme nějakým separačním sprejem.

Jaký cement na výrobu květináčů

Na výrobu betonového květináče budete potřebovat směs suchou betonovou směs (potěr) a suchý cement v poměru 1 : 2, kbelík, kde ji smícháte s vodou, starý ručník nebo jiný savý kus látky, květináč nebo nádobu, která se stane formou květináče a igelit nebo karton jako podložku.

Jak zalévat květiny do pryskyřice

Jak zalít květinu do pryskyřice Způsobů je mnoho. Těm kdo začínají doporučujeme využít silikonové formy na licí pryskyřici. Lze využít menší silikonové formy na prsteny, náramky nebo přívěsky do kterých aranžujeme sušené květiny do pryskyřice a poté je zaléváme zpravidla čirou neprobarvenou pryskyřicí.

Jak vyleštit pryskyřici

K leštění epoxidové pryskyřice (po vybroušení zrnem na K3000) se používá pasta na leštění pryskyřice. Leštidlo na pryskyřici nabízí každý výrobce v trochu jiném složení, většinou patentovaném nebo lety osvědčeném. Další pomůckou je leštící kotouč. I ten je potřeba odzkoušet nebo zvolit doporučenou kombinaci výrobcem.

Jak vyleštit křišťálovou pryskyřici

Samozřejmostí je hrubé broušení zrnem P40 až P600 pokud je potřeba pryskyřici odbrousit nebo zbrousit její nerovnost. Jemné broušení pryskyřice před leštěním se provádí od zrnitosti K1500 až K3000. K leštění epoxidové pryskyřice (po vybroušení zrnem na K3000) se používá pasta na leštění pryskyřice.

Jak se zbavit bublinek v pryskyřici

Mírné ohřátí odlévací pryskyřice a tlak proudu vzduchu pomůže vzduchové bublince "vyskočit" ze směsi. – Osvědčeným postupem je použití Xylenového spreje. Ten se rozptýlí nad výrobkem z pryskyřice a vzduchové bublinky ze směsi "vytáhne". – Další možností je použití Odpěňovače PaurArt.

Jak dlouho schne pryskyřice

doba tvrdnutí: 48-72 hodin (podle objemu pryskyřice)

Jak vyrobit z pryskyřice

Pryskyřicí zkuste vylévat i silikonové formy. Můžete si je koupit předpřipravené nebo vytvořit vlastní. Se silikonovou pastou PataMould vyrobíte formu podle jakéhokoliv předmětu, třeba podle oblíbené lego postavičky.